ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
keremmina11
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
16
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
19 Şubat 2018 00:20
Son Ziyaret:
08 Temmuz 2019 05:40
Toplam Mesaj:
20 [0.04 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
3

BİLGİLER

Ad Soyad:
kerem
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

kerem

SON 10 MESAJI

Sizce Yeterli Olurmu ?
Merhaba filtre malzemelerinize ekleme yapmanız gerektiğini düşünüyorum sadece içindeki süngerleri kullanmak yerine bozulan dış filtrenizin içindeki malzemeleri seramik halka olsun varsa zeolit eheim substart pro vs biyolojik filtrasyonu destekmeleniz iyi olacaktır.[:)] Birde imkan dahilindeyse pipo filtre koyarakta destekleyebilirsiniz.
İstanbulda Balık Çeşiti Çok Olan Pet Shop ?
Söz ettiğim avm evime yakın olduğu için alışveriş yapmayı genellikle oradan tercih ediyorum her gittiğimde de bir uğrar almasamda neler var diye bakınırım killi fish olduğunu görmedim hiç ancak telefon numaraları var gitmeden önce arayıp istediğiniz türleri sorarsanız yoksa boşuna gitmiş olmazsınız.Ve tesadüfen internette gördüğüm bir vidyoda Sihirli Balık - Canlı Balık Yetiştirme Kiti adlı bir şey gördüm doğrumudur bilmiyorum ancak killifish olduğunu söylüyorlar bir araştırın derim.
İstanbulda Balık Çeşiti Çok Olan Pet Shop ?
Merhaba forumdaki petshop tanıtımlarına bakabilirsiniz fiyatları pahalı olmasının yanında mallof istanbul avmnin otoparkında von alp petshop diye bir petshop var enson gittiğimde bir çok tetra türü gökkuşakları vs mevcuttu ellerinde eminönüne de bir uğrayın derim [:)].
Lamprologus Ocellatus Gold Elimle Kavgası
İnşallah abim takipteyim herzaman [;)].
Lamprologus Ocellatus Gold Elimle Kavgası
Mükemmel balıklar Anıl abi gibi bir üstadın elinde daha da şahane olucaklarına eminim[8)].[EDIT]keremmina11,2019-01-12 02:33:49[/EDIT]
Tür Tavsiyesi
Öncelikle tasarımınız gerçekten şahane Veli bey karides için uygun olduğunu düşünüyorum internetten sipariş ettiğim sakura karideslerim ne oldu ne bitti anlamadım[:D] ancak 1 hafta gibi bir sürede elime ulaşabildi o bir haftada küçüçük poşette yaşamışlar bu soğukta yani demek istediğim oda sıcaklığında da yaşayabileceklerini düşünüyorum karides için ufak miktarda belki 2 3 günde bir çok az yemleme yapmanız gerekir yani suyu aşırı kirletme gibi bir durumlarıda olmaz zaten yem dışkı gibi suyun düzenini bozacak atıkları bitkileriniz besin olarak tüketecektir.Elma salyangozu suyun yüzeyine çıkıp nefes alır nerittede bu şekilde solunum yapıyosa kaçma riski olabilir.
Durum Ciddi.
Merhaba bitkili tankıma elma salyangozları eklediğimde benim bitkilerimi de yemişlerdi ancak uç noktlarından yemeye başlıyorlardı belki fotoraftaki gibi yeme huylarıda vardır bilmiyorum ancak iki tür elma salyangozu olduğunu ve bunlardan birinin oburluklarına yenik düşüp bitkilere dadandıklarını biliyorum[:D].Ancak şu hususuda dikkate alıp karar vermenizde fayda olduğunu düşünüyorum bitkiler için gerekli bir elementin suda az miktarda bulunmasından yada bazı bitkilerin bu elementleri daha çok kullanıp diğerlerinin yeterli düzeyde faydalanamamasından kaynaklıda olabilir biktilerde potasyum eksikliği fosfat eksikliği vs bir araştırın derim ben[:)]. Umarım sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.
25 Litrede Beslenebilicek Baliklar
[QUOTE=Abacus]

Konu hakkında sıfır bilgi ile yola çıkmak
Konu ile ilgili sıfır ekipman sahibi olmak
Konu hakkında sıfır ne olacak kurgusu kurmak
Konuya ayırabileceğin vakit ne kadar olacak?

Ben buna heves diyemem kolay yoldan para kazanma diyebilirim.
Kesinlikle. 15 yaşında hayat kolay gözüküyor...
[/QUOTE]
Merhaba Can Bey görüşlerinize saygı duyuyorum ancak konuyu açan şahsın muhtemelen hobiye yeni başlayacak bi abim yada kardeşim olduğunu düşünüyorum ve ağır eleştirilerle veyahut dalga geçmek suretiyle düşüncelerinizin sert buldum. Tabiri caizse yaptığınız bu latife beyanı kişiyi hobiye başlamadan hobinin dışına itebilir. Kimse bu hobiye başlarken tam donanıma sahip değildir.Ben ilgili şahsa bir kaç icapta bulundum buna bağlı olarak yukarıda belirttiğiniz durumlar için gerekli özeni gösterip göstermeyeceğini ne siz nede ben tayin edebilirim. Eğer üretim için gerekli olan şartları meydana getirebilirse mesajımda da belirttiğim üzre küçük bir miktarda olsa para kazanabileceğini düşünüyorum. Umarım mesajım yanlış anlaşılmamıştır eleştirdiğim tek husus özellikle tecübesiz yada yeni başlayan arkadaşlarımıza karşı tüm hobiciler olarak daha ılımlı yaklaşmamız yönünde. İyi hobiler dilerim.
Tetra Pro Algea
Tetra pro algea tropheuslar için uygun bir yemdir ancak anladığım kadarıyla balıklarınız yavru ben kendi ikola yavrularıma veriyodum ancak tek hamlede yutamadıklarından parçalamak zorunda kalıyodum öyle oluncada yemin yapısından olsa gerek suyu pislettiğini düşünüyorum.Büyüdüklerinde tekrardan vereceğim. tropical %36 sprulina jbl %40 sprulina ve dainichi nin sprulina içerikli yemlerini öneririm. İyi hobiler dilerim[:)]
Akvaryumuma Balık Ve Flitre Önerileri
Filtre olarak eheim pick up 2008 yada 20010' önerebilirim diğer iç filtrelere göre daha sessizdir ve düşük enerji tüketimi vardır.Mesela 2008 modelinin 4w ne besliyeceğiniz tamamen sizin göz zevkinize kalmış bir şey bana göre ancak kribensis ramirezi kakadu vs cüce cikletlere bakmadan almayın derim[:)].

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,741,108 Mesaj
  • 401,294 Konu
  • 91 Forum
  • 141,729 Forum Üyesi
  • 1,446 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,444 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.