ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Beykozbeyi
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
255
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
11 Mart 2018 13:23
Son Ziyaret:
2 Saat 56 Dakika önce
Toplam Mesaj:
145 [0.38 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
95 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Cem Altay
Doğum Tarihi:
19 Haziran 1973
Yaş:
45
İl:
Bursa
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Cem

SON 10 MESAJI

40 Litre Güney Amerikan.
[QUOTE=Behzad]

Taneleri buyukse alta aquabase uste aquclay kullanirim o zaman urun aciklamasinda taban icin oldugu yaziyor [/QUOTE]
Aynen biraz büyük.
40 Litre Güney Amerikan.
[QUOTE=Behzad]Eurostar Aquabaseden memnunmusunuz alta aquaclay üste aquabase şeklinde kumumu değiştirecegim salyangozlarda (varsa vatoz ve karideslerde) sıkıntı çıkardımı ?[/QUOTE][QUOTE=Behzad]Eurostar Aquabaseden memnunmusunuz alta aquaclay üste aquabase şeklinde kumumu değiştirecegim salyangozlarda (varsa vatoz ve karideslerde) sıkıntı çıkardımı ?[/QUOTE][QUOTE=Behzad]Eurostar Aquabaseden memnunmusunuz alta aquaclay üste aquabase şeklinde kumumu değiştirecegim salyangozlarda (varsa vatoz ve karideslerde) sıkıntı çıkardımı ?[/QUOTE]
Canlılarımda bir sıkıntı çıkmadı ama oldukça iri taneli bir kum.Aslında kum da denmez çakıl gibi :) Zannedersem aquaclay ile aynı boyuttadır,çok emin değilim.Nerite salyangozlarımda kayıp yaşamadım ki en hassas türlerdendir.
Bol bitkili düşünüyorsanız pek tavsiye etmem,fakat doğallık istiyorsanız tavsiye ederim.Hatta ben üzerine bir miktar silis de ekledim...Eğer alırsanız çok iyi yıkayın salınımı zamanla geçse de ilk günler uğraştırabilir.
Cüce Amerikan Dünyası
[QUOTE=Neontetra]

Öncelikle balıklarınız ve yumurtalarınız için hayırlı olsun. İnşallah yavruları gezdirdiğini görmekte nasip olur. Çok güzel ve özel bir andır. Ph olayına bu kadar kafayı takmayın. Kaç kez yazıldı çizildi, güney amerikanın anahtarı saf su, yani mümkün mertebe düşük iletkenlik. Tabi saf derken arı duru su demek istemiyorum. Tertemiz memba suyu babında demek istiyorum.

cga beslemenin pek çok avantajı var bence en güzel ve özeli bitkili tankta bakılabiliniyor olması. Bitkilerle inanılmaz uyumlular. Yalnızca bir ara denemek için diktiğim cuba ve monteleri söküp attı vicdansızlar. Nedendir bilinmez? Üstelik iyi kötü tutmuş idi. Hatta yeni dikilmiş olmasalar belki başaramayacaklardı. [/QUOTE]

Osmoz su kullanıyorum fakat tek başına kullanılmadığını da biliyorum.
Her ne kadar kimyasal girişinin negatif etkileri mutlaka olsa da,mineral girmek zorundayım ve dennerle remineral ürününü kullanıyorum.Bu arada çeşme suyunu karıştıranlar da oluyor fakat ben şebeke sularına güvenemiyorum..Filtreme sera süper peat ekledim fakat bu ürünün tek başına mineral açısından işe yarayıp yaramadığı konusunda net bilgi sahibi değilim.Ph ı kafaya takmak demeyelim de amacım türlerine göre canlının ihtiyacını olabildiğince sağlamak.(bu arada 6.4 e sabitledim :) ) Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.Osmoz suya mineral katkısı eklemeden daha iyi şartlar oluşturma hakkında tecrübeleriniz varsa öğrenmek isterim.
İyi hobiler.
Rio Orinoco Calısmaları (21.03.2019) Güncel Sayfa
Emeğinize sağlık gayet güzel görünüyor..Tabana bir miktar yaprak ekleyin diyeceğim ama sanırım berrak bir su yapma amacındasınız.Bir de ısıtıcı olmadan bakterileri oluşumunun ne derece sağlıklı olacağına karşı şüphelerim var..Tavsiyeler doğrultusunda ve kendi göz zevkinize göre yol alırsınız zaten..
İyi hobiler.
Lepistes Akvaryum İçin Fıkırlerınızı Beklıyorum
İç filtre ile yeterli filtrasyon yapamazsınız.Bence dış filtre şart gibi gözüküyor..
Cüce Amerikan Dünyası
Dün trifasciata çiftimin yumurta dizdiğini görüp sevinirken bugün yumurta sayısının azaldığını fark ettim..Temennim dişimin yumurtalarının bir kısmını benim göremeyeceğim kısma taşımış olması.
Dişimin yuvaya girip çıkması ve çevreye karşı koruma güdüleri devam ediyor..Şelale filtremde Sera süper peat kullanırken,bi yanda da dış filtremin üst haznesinde purigen mevcut.Her ne kadar Seachem purigen ile peat in birlikte kullanılmasında bir sakınca görmese de içme sinmiyor çünkü ph ı 6.7 nin aşağısına bir türlü çekemedim..Yarın purigen i filtre den çıkarmak ve yerine peat i oraya koymak olacak ilk işim.Bu arada 3 gün süren HYDRA savaşını no planaria ile kazandım.Balıklarımda hatta adi salyangozlarımda bile eksilme olmadı.
Acısıyla,tatlısıyla,heyecanıyla bir başka güzel g.amerikan hobisi :))
Blackwater Akvaryumum
Emeğinize sağlık gayet güzel duruyor.
Cüce Amerikan Dünyası
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/204774/100320192125071.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/204774/100320192125241.jpg[/IMG]

Trifasciata dişim yumurtaları dizmiş ve etrafına terör estiriyor.Sen kocaman geniş yuvalar dizayn et,o gitsin yerde duran mangrow parçasının altına dizsin :)) Çok net bir çekim olmadı ama umarım herşey yolunda gider ve yavru görmek nasip olur.
Cüce Amerikan Dünyası
[QUOTE=shark]Teşekkürler.Yemleme esnasında çok dikkat etmek gerekir bu bağlamda özellikle proteinsel yemlerde.Canlılar yedikçe verilmeli ama artemia konusunda illa ki bende de tüketilmeyip aradan kaçan dibe inen oluyor.Ben bu konuda çöpçülerime güveniyorum ama yinede dikkat etmek gerekir.Kısa zamanda kurtulmanız dileğiyle.

Aynen öyle,donmuş yemlere bir şekilde müdahale edilebilir de,hareketli olan artemia ve su piresine müdahele gerçekten zor.Binlerce artemia giriyoruz tanka..Dediğiniz gibi bu tür artık yemlerin hakkından çöpçüler ve salyangozlar ile büyük oranda gelir.
Teşekkürler,kurtulacağız inşallah.
Daha önce de başıma gelmişti karides tankımda,planarya ya oranla kurtulması daha kolay bir canlı.

Sağlıklı Balıklar [/QUOTE]
Cüce Amerikan Dünyası
[QUOTE=shark]

Cem Bey merhabalar. Hydra'nın oluşumuyla ilgili artemia ve su piresi den bahsettiniz.Bu yemleri kullanmak doğrudan hydra oluşumuna sebep oluyor mu?
Sağlık Balıklar[/QUOTE]

Hayır kullanmak hydra oluşumuna sebep olmuyor fakat okuduğuma göre tüketilmeyen ve taşların köklerin arasında kalıp tanktan uzaklaştırılmayan ölü balık,artemia,su piresi vs buna sebep oluyormuş.Hatta donmuş yemler.Tasarımım çok sık olduğundan ve proteinsel yem fazla girdiğimden artık yemler kalmış olabilir..Belki bilirsiniz karides tanklarında planarya oluşumu da tüketilmeyen yemlerden kaynaklanır.
Bir ihtimal de tank a sonradan eklenen moss,kök vs nin bu canlıların oluşumunda rol oynaması..

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 351 Online Kullanıcı, 200 Üye

Online Kullanıcılar

eskiyapar, Frt6565, ozgurtpcogl, tlspetmarket, Aspet, BurakAta, steady, mad-boy, osman-01, sobetta, Arapaima, oguzburcin, levent07, Ayabars, Erdinç aykn, Kınayu, BerHatS, timucin78, Nailenginusta, SoSriKuA, mgkbrn, ceyh, Behzad, KadirSpmz, polar, secaflex, omerbay, SalihNarc, panda_da, ozksrt, sina00, Yunus YAŞAR, Ulker, masmac, Rainrain, ktekinoglu, ozgurcee, CelalKaya, Kerimtnçy, rikifat, kursatufukcoskun, hasansaid, Noyes, mehmetemindinc, nzm06, ersin_aydemir, vheksgursoy, atakansenturk, SefikUyas94, fma3280, sinan3805, Azizemre, enversen79, mehmetaydin, AlperTasci, tanerberkgulec, Coconat, akvartronik, Gtuncay, yebnahzugo, BabySoul, Kandemir, gattar5050, K3r3m, erakay, Muhammed kose, lojistisyen, WaveRider, SerhatU, UtkuDeniz, DOLPİN, Engin BOZKURT, TugayÇınar, yakaryus, serkantezel, GÖKHAN ÖZDEMİR, muratchef, metins, devrimdpt, Metal06, Hsynemre, dedem, yasarcannn, Yulia, erhanozcan71, thorr, Dark65, Ugur79, cyilmaz10, ygtdml, selahattinfidan, indianaconz, ormanlii, alperpetshop, tammer, hakanyuksel71, ilkbaligimbetta, Ejder Günaydın, Kemalk41, sinanb85, tilkhy, muratlart, utku79, dnvtcrln, ka2n, icelebi, murats31, Halil14, ucari, mehmetsahin12, bursia, ProScotch, Betta sevdalisi, kaleliii, CERANOXE, Bursa Aqua Farm, ferdiusta, sharpnes, theberk, Bettabeta, sonerr, denizulucutsoy, Emirk, ihun, SerkanAkın, KemalH, Wolf, hanil, Discusfun, SaRCoPhiLiuS, alpkim, metes, umitbalcin, dogustaygan, Clear, Fondip, 4adam, isik, bodos, Arzucum, garip0658, ers1905, mustafa6686, Emrah45, samathana, ks58, tolga, DTkadir, emrelver, stormare, tdenizs, 06recobaba06, wilivil, AmazonDream, Senfoni07, ErdiKaptan, mesut alak, borademir, mahmut1905, Erco64, UmitYilmaz, ibrahim,07, Burakerkan34, MrPePe, omerhan, aybas, RoIF, Sevgisamet, Oguz77, Fırat murat, genom84, AmazonSever, Onurredd, umitulgen, SeFfAh, BerkayÖzcan, Laetacara, XMOKX, erenaltınay, anilyildiz, emretez, ternapi, TolgahanA, ozan_1903, Kemal17, mperk, Klazomenai, borani, tahaderin, alecozan, yns325, Bshkk, yabanci26, celebi07, Emir0606, karavezir, Ufuq, Fatih55, brkenginol, hepatik, erdalakçay,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.