ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
mahoed
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
42
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
11 Mart 2018 14:42
Son Ziyaret:
Dün 01:09
Toplam Mesaj:
74 [0.18 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
15 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
muhammed aker
Doğum Tarihi:
07 Aralık 1990
Yaş:
28
İl:
Sivas
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Acemi..

SON 10 MESAJI

Cüce Vatoz Yumurta
Akvaryum içerisinde kök varsa hiç ellemeyin kendileri çıksın yemlemeyi biraz onların olduğu bölgeye doğru yaparsın ben hep öyle büyüttüm.
Java Fern Rengi
Kararan yerlerden yeni sürgünler verecek doğal döngüsü bu [:)]
Beta Baska Birşeydir Anlayana...
[QUOTE=sys64738]Tek bakılmak zorunda olması hakettiği değeri görmesinin önünde büyük bir engel. O nedenledir ki japon bile daha değerlidir benim gözümde.[/QUOTE]

Tek bakılmak zoruna değil. 20 litre bitkili tankımda 1 erkek crowntail betta 5 neon tetra 1 ramshorn salyangoz ve yaklaşık 10 karides birlikte yaşıyorlar.
Daha birbirlerine dokunduklarını görmedim gayet rahat görünüyorlar [:)]
Tür Değişikliği Ve Akvaryum Kurulumu
Yokmu daha önce bu şekilde geçiş yapan değerli görüşlerinizi bekliyorum.

Güncel.

Günceldir
Tür Değişikliği Ve Akvaryum Kurulumu
Merhabalar.
Bir süredir canlı doğuran türlerini besliyorum. Tür değişikliğine gideceğim. Sorum şudur.
Mevcut tankım 6 aylık tabanda silis üzerine ince lav kırığı kum serili, içerisinde küçük boy birer tane yati ve mangrow kökü bulunmakta ve içerisinde bir kaç tür de low tech canlı bitki var.
1- Tropheus için taban kumum uygunmudur ?
2-Akvaryumdaki bitki ve kökleri çıkartacağım bir süre su değişimi ile mevcut kurulumu bozmadan yani bakteri kültürünü öldürmeden trop ekleyebilirmiyim ?

Eğer oluyorsa su değişimi ile dış filtreyi temizlemeden canlı eklemek daha mantıklı gibi geldi bana çünki 6 aylık bir döngü var sonuçta.

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.
Keyifli hobiler.
Çöpçü Veya Vatoz , Lepistes Yavrusunu Yermi ?
Merhaba. Bahsi geçen iki canlıda tam anlamıyla zararsız canlılardır. Canlı doğuranların cüce vatozları didiklediğini çok gördüm lakin hiç bir balığa zarar verdiğini görmedim vatozların. Hatta bazen elma salyangozunun üstüne yapışıp onu bile temizliyorlar [:)] çöpçü belki dipteki uyuyan yavruları avlayabilir ama yavrular çöpçülerden daha hızlı hareket ediyor yani aydınlıkta sanmıyorum ki zarar verebilsinler.
Birazda hayvanları kendi haline bırakmak lazım. Her balığı illa ki yaşatacaksın diye bir şey yok. mümkün olduğu kadar doğayı taklit etmek lazım. O zaman seyretmesi daha da zevkli hale geliyor.

Keifli hobiler..
Pistia İçin Uygun Ortam
Merhabalar. Sizinki gibi bende bir pipet yatdımıyla pistiaların savrulmasunı önlemiştim lakin su altındaki hafif akıntı bile köklerini koparttı. Mümkünse akıntısız ortam olması gerekiyor köklerinin tekrar uzaması ve o güzel görüntüyü tekrar sağlamak için.

Keyifli hobiler.
?
Merhaba. Kum olarak iri taneli lav kırığı tercih edebilirsin. Sebebi ise elodea,tilki kuyruk v.b. bitkiler kökten beslenmemektedir ve ince kumun içine gömdüğünüz gövde bir süre sonra çürüyüp kopacaktır. Filtre konusuna gelince betta besleyecekseniz kesinlikle KESİNLİKLE ...........KESİNLİKLE......... suyu havalandırmaya gerek yoktur. Bakteri kültürü için filtre kullanayım diyorsanız bir çok araştıra yaptım kumun altında zaten belli bir bakteri kültürü oluştuğundan 3-4 günde bir yapacağınız %30-40 lık su değişimi ile suyunuz bozulmayacak ve bakteri kültürünüze de herhangi bir zarar gelmeyecektir. Ve hatta durgun suda bitki gelişimi çok daha hızlıdır.(bizzat kendi tecrübelerimdir. Defalarca deneyerek gözlemleyerek edindiğim tecrübelerdir.) Eğer oda sıcaklığınız 25-26 derecelerde sabitse ısıtıcıya dahi gerek yoktur. Değilse ihtiyacınız olan tek şey bir ısıtıcı.
Keyifli hobiler dilerim.
Bitkili Akvaryumda Bettam Öldü
Merhabalar öncelikle geçmiş olsun üzüldüm bettanız için. Hemen hemen aynı ebatlarda benimde bir betta tankım var. içerisinde low tech bitki olduğundan sadece ısıtıcı ile suyu 26 derecede sabit tutuyorum ve 3 günde bir %20 ayda bir de %50 su değişimi yapıyorum. Işıklandırma olarak 2w led kullanıyorum ve co2 destekli tankımdan daha hızlı gelişiyor bitkiler. Özellikle anubias ayda 2 yaprak çıkartıyor neredeyse. size önerim yemlemeyi az ve sera bettagran ile yapmanız arada bir varsa canlı yem vermeniz. Isıtıcı dışında hiç bir şeye ihtiyacı yok betta nın.
Eldeki Malzemelerle Yarım Saatte Betta Tankı
[QUOTE=BabySoul]Bitkili bir akvaryumda filtresiz bakmak zor olacaktır. Ama bakılmaz diye bir şey yok. Ph kısmına gelirsek catappa yapragı ekleyerek ph düşürülerek suyu yumuşatabilirsin.[/QUOTE]

Teşekkür ederim hocam peki bu ph olayını mangrow kökü ile düşürmek mümkün mü ?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.