ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
burakoztirpan
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
02 Eylül 2018 23:50
Son Ziyaret:
13 Eylül 2019 09:20
Toplam Mesaj:
14 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Burak öztırpan
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Burak öztırpan

SON 10 MESAJI

Boyu Tl 550 Kurulumu Başlangıç
Selam başka bir protein skimmer aldım. 'Hydor135 tam uydu ve işimi görüyor.
Palyaçonun Ne Sorunu Var?
Balık bi ara sakinleşmişti ama tekrar başladı ve bu sefer bir gözü de şeffaf bir şiş zarla doldu. Remorganic de kullanıyorum bu arada. Diğer balıklar gayet huzurlu onlar uyurken bile bu sürtünmeye devam ediyor.
Palyaçonun Ne Sorunu Var?
Bende nitrattan ve oksijenden şüphelendiğim için ekstra %10 su değişimi yapıp yüzeye biraz daha akıntı verdim. Ancak kumun üzerinde kahverengi diatom hala görünmekte. Ps en başından biri çalışmakta.
Benim düşündüğüm ya nitrat yüksek ya da nitrat ve diatomdan dolayı oksijen yok yeterli kadar.Çünkü balıklarımı kuma yakın yerlerde hiç görmedim orta seviyeden aşağı inmemeye çalışıyorlar. Cumartesi olsun tekrar su değişimi yapıp bakıcam hareketlerinde durulma var mı diye.
Palyaçonun Ne Sorunu Var?
120lt tuzluluk 1023 diatom gerçekleşti 12kg canlı Kaya ve mercan kırığı kum var.10kg cansız Kaya var. Hydor 135 ps takım sıcaklık 26”. Balıkların durumunu beğenmeyince 10lt su değişimi yağıp yüzeyi biraz daha dalgalandırdım ama aynı gibi.
Palyaçonun Ne Sorunu Var?
Selam, 1 aylık cycling sürecinden sonra 2 adet palyaço ekledim 2 gün önce. Uyum sorunudur diye düşündüm başta ama hala balıklar garip davranıyor.hızlıca akıntıya yüzüyorlar ve cama sürtüyorlar bazen oldukları yerde silkelenme yapıyorlar. Yem almadıkları için sarımsak suyu ile denedim tuttular hemen. 5 saat sonra tekrar verdiğimde yemediler. Sizce ne sorunum var acaba? [VID]https://youtu.be/8Ium7Toznc0[/VID]
Boyu Tl 550 Protein Skimmer Önerisi
Hydor 135 aldım sump bölümüne tam uydu. Şuanki düzgün çalışıyor gibi
Kartal Poseidon Ve Sabo Dalga Motoru
Herkese selam,

Dün minik bir blue tang aldık ve bir günde akvaryuma adapte oldu. Bir ara akvaryum fişlerini taktım çıkardım sonrasında blue tang i bulamadım ve farkettim ki motorun içine çekilmiş. Çekilmiş diyorum çünkü motor içine doğru çekiyordu. Motorun fişini çıkartım tekrar taktım farkettim ki rastgele olarak motor içine doğru çekiyor. İnternetten baktığımda aynı şikayeti okudum. Bu markanın dalga motoruna dikkat edin bence.

Dalga motorunu aldığım kartal Poseidon akvaryuma durumu anlattım ve kontrol ettiğimiz de ordada içine doğru çekti motor. İadesini istedim ancak iade almadı. Bunun yerine ikinci el bir dalga motoru teklif etti ancak onun üzerine de para istedi. Teşekkür edip ayrılırken de bir daha SABO marka almamı tavsiye etti. Kendim gibi tecrübesiz arkadaşlara tavsiye niteliğinde paylaşmak istedim.
Boyu Tl 550 Protein Skimmer Önerisi
Ps lerin pek uzun ömürlü olmadıklarını duyduğum için ikinci el düşünmüyorum. Ama tabi uygun bir şey olursa neden olmasın.
Boyu Tl 550 Protein Skimmer Önerisi
Bubble Magus NAC3+ ya da NAC 3.5 düşünüyorum. Ölçülerine baktım sığacak gibi.
Boyu Tl 550 Protein Skimmer Önerisi
Selam, akvaryumun kendi ps i sanırım çalışmıyor, 300tl ye kadar 120lt olan bu tanka uygun protein skimmer arıyorum. yine sump kısmında kullanıcam ve akvaryumun kapağının kapanması lazım. Daha önce bu tankda ps değişimi tecrübe eden var mı?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.