ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
CGDSNLR
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
27
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
28 Mart 2019 16:27
Son Ziyaret:
20 Eylül 2019 20:53
Toplam Mesaj:
18 [0.10 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
18 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
ÇAĞDAŞ ANLAR
Doğum Tarihi:
22 Ağustos 1970
Yaş:
49
İl:
Ankara
Meslek:
EMEKLİ
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

ÇAĞDAŞ ANLAR

SON 10 MESAJI

Rasbora Aydınlatma
Hemen hemen benimki ile aynı , ancak ben 7 saat açık 7 saat kapalı yani ortalama bir günde 3 defa 7 saat gibi veriyorum.Bir sorun olmaması lazım neyse birde 3 saat ara yerine daha fazla yani 8 saat ara ile deneyin , böylece sağlamasını da yaparsınız bence.
Rasbora Aydınlatma
Değerli arkadaşım,

Benim 120 litrelik akvaryumum da yaklaşık 25 adet ESPEİ , HARLEQUIN , DWARF ve NAKED RASBORA var. Toplam 30 adet led ile bakıyorum bunların 6 adeti mavi ve bu güne dek yaklaşık 8 aydır ne bitkilerde ne de rasboralarda çok şükür bir sorun görmedim ya da en azından ledlerden dolayı yüzeye yakın yüzdükleri için bir sorun yaşamadım , sadece sana ne kadar süre ledleri açık bıraktığını sormak istiyorum?
Canlıpetshop Küfür / Hakaret / Tehdit
Değerli hobici dost akvaristler,

İyi ki varsınız , allahtan buradaki böyle güzel paylaşımları okuyoruz ve araştırıyoruz , tam da CANLI PET'den alışveriş yapacakken buradaki uyarıları dikkate alarak vazgeçtim ve yüzlerce bu işe gönül vermiş diğer akvaryumculara yöneldim ve şimdi çok mutlu ve huzurluyum çünkü malzemelerde bitkilerde gayet güzel sağlam ve zamanında (ATAKAN PETSHOP, AKVARYEM VE NU-DO CONCEPT) mağazalarına bu arada teşekkürler , işte böyle işini düzgün doğru ve dürüst yapanla , yapmayanları ayıracağız ki onlarda birgün anlıyacaklar ve biz ne yaptık diyecekler .

Sevgi ve saygılarımla, tüm hobicilere sağlıklı hobiler.[:)]
Peaceful Waters
Barış bey ile aynı kaderi paylaşıyoruz sanıyorum , 6 aydır diktiğim 5 kök subulatalar yerinde sayıyor, ben gübrede veriyorum üstelik aynı tankta başka bitkilerim gayet güzel büyüyor ve budayıp tekrar dikiyorum ve gelişiyorlar, aklıma acaba potasyum eksik o yüzden mi oluyor diye şimdi birde Reeflowers potasyum alıp deneyeceğim acaba farklı bir düşüncesi olan var mıdır?

Sevgi ve saygılarımla,
Akvaryum Suyu
Değerli Süha bey,

Öncelikle tank yükünüz çok fazla yani ( fiziksel olarak ) . Lütfen yanlış anlaşılmasın 150-200 lt. olarak . Dolayısı ile bende Onur beyin önerisine katılıyor "Seachem Prime" su için (düzenleyici) diyor ve ekliyorum yine Reeflowers Effective Conditions kullanmanızı ve suyu musluk suyu olarak kullanacaksanız minumum 36 saat dinlendirmenizi tavsiye ediyorum.

Saygı ve sevgilerimle,
Atakan Petshop...
Değerli arkadaşlar,

Konu ATAKAN PETSHOP olunca bikaç cümle yazmak istedim, özellikle akvaryumumdaki bitlilerin%75 i ATAKAN PETSHOP'dan ve hepsini internetten sipariş verdim , inanın çok ama çok güzeller ve hele paketlemeleri bir o kadar takdire şayan , artı bu kargonuz ne kadar kötü taşıma yapsa da o riski ortadan kaldırıyor . Fiyat politikaları makul ve müşteri ilgisi ve iletişimi bir o kadar özenli ve güzel artı akvaryum için malzeme siparişi de veriyorum ve gayet memnunum , alışveriş yapacak arkadaşlara şiddetle tavsiye olunur.

Yeni Gelenler Buradan Merhaba Desin
Herkese Merhaba ,

Evet kesinlikle bu siteyi açan, emeği geçen, düşünen ve yardımı olan olmayan herkese merhaba demeyi bir borç biliyor ve ekliyorum sayenizde %80 engelli bir insan olarak beni yeniden yaşama bağlayan iki evladım ve bu hobiye sayenizde , forumdaki bilgilerle , videolarla , yorumlarla , cevaplarla desteklendiğimi ve güzel dünyada yanlız olmadığımı siz kuruculara iletebilmek bu mesajla benim için teşekkürün ötesinde bir borç.

Herhalde bu az bile bahsettiğim sözcüklerle zannediyorum siz kurucuların kalbini ve iyi ik bu siteyi yapmışızı düşündürtebilmek bile heralde teşekkürlerin en büyüğü , gerçekten abilerime, ablalarıma ,kardeşlerime, dostlarıma,küçüklerime ve büyüklerime çok ama çok teşekkür ediyorum , iyi ki varsınız.

HEM HAYATINIZ HEM CANLILIĞINIZ (CANLILARINIZLA BİRLİKTE) HER DAİM MUTLU VE SAĞLIKLI OLSUN.

SAYGI VE SEVGİLERİMLE,[:)]
Monte Carlo Bitki Tohumu Önerisi
Sayın AHMET Bey,

Bence size iki önerim daha olacak , bende bitkili doğal tank aşığıyım,daha önce gözüm korkmuştu ama insan yanıla , yanıla doğruyu öğreniyor bence hiç çekinmeyin . Önerim Labella Cardinalis ve Subulata bence bunlarıda göz önünde bulundurun derim hem çok CO2 ihtiyaçları yok , hemde çok fazla ışık istemiyorlar hiç korkmayın , ben de korkarak bunlara yöneldim ama şimdi bir orman oldu , darısı başınıza .
Bu arada bir not bu site ansiklopedi bitki kısmında bu bitkilerle ilgili geniş bilgi ve yorum bulabilirsiniz , canlılarınız daim olsun.[:)]
Askı Filitrede Elektrik Kesilmesi Sorunu
Hobici kardeşlerim, arkadaşlarım , değerli abilerim ve büyüklerim

Gerçekten çok teşekkür ederim fikirleriniz için hepsi birbirinden değerli ,tek tek çok değerli ama içlerinde en mantıklısı ve bana uyanı su seviyesini hemen şelale ağzına yaklaştırmak , bunu hiç düşünmemiştim ve denememiştim , daha önceki filtrem aynen CEM kardeşimin bahsettiği filitredendi ve ne yazık ki benim 100 litre akvaryumuma yetrsiz geldi bu seferde devamlı temizlik yapmam gerekiyordu ama şimdiki filtreden çok memnunum , hatta bir tane daha almayı düşünüyorum , çünkü gerçekten çok temiz ve görsel olarak akvaryumum çok fark etti üstelik bitki gelişimleride çok değişti , hele Lobelia Cardinalis ve bahsetmesi ayıp Alternanthera Reineckii' lerim varki çok değişti 24 saat çalıştırmadığım halde ,gece uyurken elektrik kesilir ve gelir, motor yanar diye ve balıklarım şenlendi.Neyse yine başınızı ağrıtmadan fikirleriniz için çok çok teşekkür ediyorum, Saygılarımla

HEM HAYATINIZ HEM CANLILIĞINIZ (CANLILARINIZLA BİRLİKTE) [:)]HER DAİM MUTLU VE SAĞLIKLI OLSUN.[:)]
Askı Filitrede Elektrik Kesilmesi Sorunu
Evet ilk başta tuhaf gelebilir ,ancak gerçekten forumda da yeni olduğum için affınıza sığınarak konuyu açıyorum. FLUVAL C3 askı yani şelale filtre kullanıyorum .Tankım ortalama kum ve dekorlar çıkınca 90 litre diyebiliriz, şimdi sorunum ANKARA/YENİMAHALLE'DE oturduğum için , bilmiyorum nedendir günde minimum 3 defa elektrik kesintisi oluyor ve her seferinde yeniden filtreye su ilavesi yaparak elektrik geldiğinde anneme filtreye elektrik verdiriyorum . pardon ,pardon,pardon

anlatmayı es geçtiğim bir başka önemli konu tabi niye anneme filtreyi açtırıyorum çünkü ben 5 yıl önce trafik kazası sonucu %80 engelli bir vatandaşım ve sol tarafımı hiç kullanamıyorum şimdi oldu , kusura bakmayın bu hobi ve 2 evladım benim yaşama tutunuş sebebim , çoğunuza aptalca gelen bu soruna yardımcı olacak arkadaşlara tekrardan teşekkür ediyorum.Bu arada mantıklı olması açısından bir konuyu unuttum , şimdi elektrik birden yeniden gelince , filtre motoru otomatikman çalışıyor malum askı filtrelerdede su seviye ilavesi yapmanız gerekli ve birisininde elektrik prizinden motoru aynı anda açması gerekli doğal olarak motor boş çalışıp yanmasın diye, işte bu durum benim için şu an imkansız muhakkak birisine ihtiyacım oluyor lütfen fikir ve düşüncelerinizi esirgemeyiniz. Çok teşekkürler

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,762,397 Mesaj
  • 404,006 Konu
  • 91 Forum
  • 143,018 Forum Üyesi
  • 1,450 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,628 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.