ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Aquasecron2
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
8
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
30 Mayıs 2019 15:55
Son Ziyaret:
12 Saat 11 Dakika önce
Toplam Mesaj:
29 [1.53 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
29 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Emre Yalın
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Izmir
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Emre Yalın 250lt malawi 60lt canlı doğuran

SON 10 MESAJI

Size Bıraktım
Sizin japon beslediğinizi biliyorum.Fakat bazı arkadaşlar japon bakmanın yorucu ve zahmetli bulmuşlar ben onları bu yüzden yazdım.Normalde lepisteslereda bir lafım yok.
Akvaryumdaki Baliklarım Tek Tek Ölüyor
Kusura bakmayın ama bende yapay bitki kullanıyorum açıkçası bir sorun yaşamıyorum.Piyasada kaliteli yapay bitkilerde mevcut.Yada benim gibi kendi yapay bitkinizi kendiniz yapabilirsiniz.Akvaryum silikonları suya salınım yapmıyor zaten.Eğer canlı bitki için durumunuz yoksa yapay bitki bakın yada hiç bakmayın.Sahilden taş toplayın akvaryuma koyun daha iyi gösteriyor.Artık bende yapay bitki kullanmıyorum bu sadece bir öneriydi canlı bitki en sağlıklısı.
Size Bıraktım
Ne yani japon balıkları suyu çok pisletiyor diye onları beslemiyecek miyiz?Bence çok tatlı ve şirin balıklar.Ayrıca japonlara alışınca onlardan ayrılamazsın.Adeta küçük oyun arkadaşlarıdır.Siz japon balığını dışlayıp miletin hobisine müdahale ediyorsunuz.Japon balığı besleyecek biri temizleğede katlanaktır.Fakat sırf pis diye bu hayvancıkları dışlamak doğru değil.Bende lepistesleri dışlıyorum o zaman bakalım ne diyeceksiniz.
20 Lt Ciklet?
[QUOTE=Mustbetta]Size 2 önerim var 1-dişi betta ve 3 rasborna 2- 2 tane japon balığı iyi olur bu arada japon balığı için iyi bir iç filitre veya klasik bir dış filitre öneririm betta ve rasbornalara iç filitre öneririm
Onun haricinde üremesini kontrol altına alabilecekseniz 3 dişi 1 erkek lepistes öneririm[/QUOTE][QUOTE=Mustbetta]Size 2 önerim var 1-dişi betta ve 3 rasborna 2- 2 tane japon balığı iyi olur bu arada japon balığı için iyi bir iç filitre veya klasik bir dış filitre öneririm betta ve rasbornalara iç filitre öneririm
Onun haricinde üremesini kontrol altına alabilecekseniz 3 dişi 1 erkek lepistes öneririm[/QUOTE]Hocam anlamadım bunların hepsini birden mi bakmasını öneriyorsunuz kafam karıştıda.

Merhabalar.Su üstü bitki için pistia olur anubıas da bakımı kolay bir bitkidir.Japon suyu çok kirletir.Yukarda arkadaşlar yazmış 1 japon bakabilirsiniz diye ama 30ltnin altında japon balığı bakılmaz suyu çok kirletir bence en iyisi betta.
Goldfish.yine,yeni,yeniden (sayfa 295)
Japon balıkları neden beslenilmiyor söyleyiyim.Varsayalım adamın birinin 300 lt akvaryumu var.Adam diyor ki;benim 300lt akvaryumum var gider bitki döşerim canlı doğuran yaparım yada hiç ellemem tropheus yaparım.
Kısacası 30lt başına 1 japon düşüyor.Çok hacim istedikleri,renklerinin sadeliği ve üretimi zor olduğundan malesef pek tercih edilmiyorlar.Bu yüzden hobicide daha büyük ve daha renkli türleri tercih ediyor.Üretimini yapıp satıyor.
Bence gerçekten muhteşem canlılar bakımını bilen üretiminide becerir diye düşünüyorum.
Beta Balığımda Kuyruk Erimesi Var
Hagen kumu çıkarın derim.Hacim yetersiz ayrıca çöpçü tek yaşayamaz.
Dh (gh) yani suyun sertliği nasıl ölçülür?
Sağolun bilmiyordum peki ph ne oluyor?
Dh (gh) yani suyun sertliği nasıl ölçülür?
Ph yimi kastediyorsunuz?Phölçer adlı bir aygıt ile ölçülüyor akvaryumcularda var.
Günlük Foruma Mesaj Yazma Sınırlaması
[QUOTE=MertA]Birazdan damlar zaten[/QUOTE]Adını söylerseniz daha iyi olur.Kendini belli edeceğini sanmıyorum.Adını söylerseniz daha mutlu olucaz.
Bu Kum Hagen Mi?
Evet bu hagen kum.Fakat piyasada orjinal hagen yok.Genellikle içlerine demir karıştırıyorlar.Mıknatısı kumun içinde bir gezdirin birşey yoksa kullanabilirsiniz.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.