ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
zagenc
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
8
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
01 Temmuz 2019 10:38
Son Ziyaret:
18 Saat 59 Dakika önce
Toplam Mesaj:
9 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
8 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Zafer Altuğ Genç
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Zafer Altuğ Genç

SON 9 MESAJI

Sorun Var!
Panik yapılacak bir durum yok. Balığınız hastalık sebebi ile değilde eceliyle öldüyse diğer balıklar biraz tadına bakmış hepsi bu. Sizde zaten farkeder farketmez tanktan uzaklaştırmışsınız ölü balığı. Neon tetra - kiraz tetra gibi ufak türler genelde melek veya discus gibi türlere yem olur ve örneğide çoktur.
Akvaryum Suyundaki Beyazlık
Bu durum genelde su değişimlerinden sonra yaşanır ve 1-2 güne su tekrar berraklaşır. Akvaryumunuzun mevcut genel bakteri kültürünün ne kadar iyi olduğuyla alakalıdır. Sürekli su değişimi yapmak sistemde mevcut bakteri döngüsünün oturmasına engel olur. Su hacminize oranla belirli aralıklarda bakteri kültürü takviyesi faydalıdır. Başka akvaryumdan mevcut akvaryumunuza su takviyesi yapmak, bakteri çakışması denilen olumsuz sonucu doğurabilir bu da sakıncalıdır.

Özetle bakteri kültürü dediğimiz olayın biraz sabıra ve biraz da araştırılmaya ihtiyacı vardır.
Yem Bozulma Süresi
Yemlerin raf ömrü kuru,serin ve açılmamış paketlerde üretim tarihinden sonra iki yıldır. Genelde de skt tarihleri paketlerinde yazar. Gerekli koşullarda yemleri sakladıysanız ve hatta buzdolabında saklama güzelliğinde bulunduysanız, o yemleri bir altı ay daha idare edebilirsiniz.
Java moss yetiştirmek için sistem.
Java moss ların en sevdiği ışık led beyaz ışık ben buna kanaat getirdim. Bu ışığa çok güzel tepki veriyor bilginiz olsun ayrıca bu bitkinin bakımını en iyi karides tayfası yapıyor. Bunun dışında ister mayalı ister diğer Co2 sistemi oldukça faydalı olacaktır bunlar tecrübelerimle sabit bilgilerim. Ekstradan sıvı bitki gübresi vs hiç kullanmadım bugüne kadar ve en son 5-6 avuç dolusu mosslarımı sahiplendirdim.
Yeni Bir Başlangıç
Ölçülerinize göre tankınız 150 lt hemen hemen. Bir çift discus için yeterli gelecektir. Yanına bir grup 6lı veya 8li kardinal tetra, otocinclus, (vatoza gerek yok), 4 lü panda veya sterbai çöpçü yeterli gelecektir. Şahsi tavsiyelerim bunlardır. [:iyi:]
Sessiz Filtre Tavsiyesi
Tavsiyem Fluval 106 olacaktır. Kendinden sessiz bir dış filtredir. Debi ayarlama kolu ise sessizliğine sessizlik katabilirsiniz. Evet oldukça tuzludur ama hakkını verir.
Borantum Albino Rio Nanay Melekler
Konunun üzerinden uzun zaman geçmiş ama, bu güzelliği görünce kayıtsız kalamadım. Gerçekten elinize emeğinize çabanıza sağlık tebrik ederim.[:iyi:] Hazır bunca zaman geçmişken tür için çabalarınız devam ediyor mu? Son zamanlarda ne aşamalar kaydettiniz? Varyanta has durumlar(yem seçme, az yavru verme, hassas koşullar vb.) diğer batımlarda da devam ediyor mu? Benim meleklere ayrı bir sempatim olmuştur her zaman. Meraklı , cana yakın, avcı gibi özellikleri karakterinin sadece birkaç parçası. Hele ki sizi benimsemiş ise davranışları daha da mükemmelleşiyor.
120*45*45 - Bitkili Akvaryum
Akvaryumunuz çok güzel duruyor maşallah. Benim merak ettiğim bir konu var. Kaç mm lik cam kullanıldı bu akvaryuma? Ayrıca üst kuşak bulunmuyor sanırım bu sizi biraz ürpertmiyor mu?
Yeşil Vadide Kısa Bir Yolculuk...
Merhaba. Akvaryum şahane gözüküyor elinize sağlık. [:nazar:] Arka fon olayında armatürden gelen ışığın yansıması sonucu betta balıkları sürekli olarak kabarma modunda geziyorlar bilginiz olsun. Balığı kısa sürede yorgun düşürebilir, bu durumdan mütevellit arka fon kullanamıyorum ben.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.