ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
abgk16
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
6
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
30 Mart 2020 10:15
Son Ziyaret:
10 Saat 3 Dakika önce
Toplam Mesaj:
14 [0.08 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
13 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ahmet Gönülkırmaz
Doğum Tarihi:
22 Haziran 1991
Yaş:
29
İl:
Bursa
Meslek:
Elektrik Mühendisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ahmet Gönülkırmaz

SON 10 MESAJI

Oranda Japon İçin Almış Olduğum Yemlerle İlgili..
[QUOTE=goldfishlove]Tetra Pro Algea jips yem su icine biraksaniz çöker islatmaya gerek yok.

Tropical Super Goldfish Mini Sticks bu sert bi yem. Baliklar ufaksa az kırıp kırıp verin. Islatsaniz sismeyebilir. Az kullandim ilk zamanlar.

Rotifish artemialı yem kullanmadim ama degisiklik olur

Sera Vipagran bu da güzel bi yem. Yumuşak granül. Yavaş batar.

JBL GoldPearls Japon Balığı Yemi en kral yem diye söylenir. Ben 2 yildir kullanmaktaym
Hemen suyu emer aman aman da sismez erir zaten fazla dursa suda bunu fazla islatmaniza gerek yok. 10 sn yeter. Sindirimi cok kolaydır. Temel yem olarak kullanilabilir.

Diger yemleri kullanmadim ama battiklarini sanmiyorum. Galiba goldy gran batiyor diye duydum ama taş gibiymis cok sert. Sisince kocaman oluyormus. Sanırım o yemdi o. Sert granul yem gibi mi?
[/QUOTE]


Teşekkür ederim yorumlarınız için yeni aldığım dediğim yemleri yeni aldım daha bugün elime geçti daha deneme fırsatım olmadı maalesef
Oranda Japon İçin Almış Olduğum Yemlerle İlgili..
[QUOTE=goldfishlove]Tavsiyem yüzen yemleri kullanmamaniz ve tüm yemleri 1 2 dk akvaryum suyunda ıslatıp suyun içine bırakmanız. Ayrıca olabildigince az yem. Verebiliyorsaniz yemlerin bi kısmını verin. Çünkü fazla yem yediklerinde hemen ölüyorlar. Aç kalsinlar ölmeyecek kadar yesinler. Sabah az yem akşam sebze verin ya da aç bırakın. Sebzeyi 3 4 de verebilirsiniz. Sebzeler 2 saatten fazla durmasın akvaryumda.

Yem ölçüsü konusu gerçekten derlerdi inanmazdım. Bi öğün fazla yedi az kumun ustunde durdu baktim 2 gun sonra şişti biraz oyle yüzdü sonra öldü. Sevgiler..[/QUOTE]


Yok zaten fazla yemlemekten kaçınıyorum sabah işe giderken akşam işten gelince yeteri kadar yem veriyorum. Hafta ortası ve hafta sonu haşlanmış sebzeyi ihmal etmiyorum 2 haftada bir sarımsağın suyunu çıkarıp yemlere yedirip veriyorum. Ama yemleri akvaryum suyunda ıslatıp vermeyi yeni duydum sizden, çok mantıklı batmayan yemleri su üzerinden alırken ister istemez hava alıyorlar ve yemler suyu çekmeden yendiği için şişmeden hoop mideye ondan sonra hava kesesi sorunu Allah korusun. Peki kullandığım yemler nasıl sizce ?
Oranda Japon İçin Almış Olduğum Yemlerle İlgili..
Selamın Aleyküm arkadaşlar. Beslediğim oranda japonlar için hali hazırda kullandığım yemlere ek olarak aldığım yemlerle alakalı fikir, görüş ve tavsiyelerinizi istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.(Haftada 1 veya 2 kere sebze vermeyi ihmal etmiyorum)

[B][K]Kullanmakta olduğum yemler;[/K][/B]
-Tetra Pro Algea
-Tetramin
-Sera Flora
-Rotifish artemialı yem

[B][K]Yeni alığım yemler;[/K][/B]
-Tropical Super Goldfish Mini Sticks
-Sera Goldy Color Spirulina
-Sera Goldy Gran
-Sera Vipagran
-JBL GoldPearls Japon Balığı Yemi
Oranda Japon İçin Almış Olduğum Yemlerle İlgili..
[EDIT]abgk16,2020-09-18 15:58:20[/EDIT]
Su Değişimi Ve Yemleme İle İlgili Fikir İstiyorum
[QUOTE=Alpercicek35]
Bende özeltür lepistes besliyorum. Sistemimiz nerde ise aynı. Bir kaç yem çeşit dışında. Bende ortalama 7 çeşit yem kullanıyorum. Sabah aksam besliyorum. Haftada 2 kere de artemia çıkartıyorum. Sağlık ve gelişim olarak en iyisininde bu olduğunu gözlemledim. Çok yem atmamaya özen gösterirsiniz sadece :) Sağlıklı hobiler dilerim[/QUOTE]

Teşekkür ederim.. Günde sabah akşam abartmadan kararında yemlemeye devam edeceğim. Sağlıklı hobiler.

[QUOTE=BlackMesa]Filtrasyon sistemi bence kararında kullanılan malzemeler iyi. Yem konusunda dipten beslenen balık türleri bakmaktasın.
Kullandığınız yemlerde iyi ve "bana göre" doğru seçimler olmuş.
Dip balığı baktığım dönemde kullandığım ve ek olarak önereceğim yemler;

*Tetra Cory Shrimp Wafers
*TetraTetra Pleco Multi Wafers
*Tetra Pro Algea - Sanırım sevmeyen balık yok gibi bir şey [:D][/QUOTE]

Corydoras ve cüce vatozlara yabancı değilim ama oranda ilk defa bakıyorum inşallah uzun ömürlü olurlar. Dediğiniz yemleri temin edeceğimi. Teşekkür ederim.
Su Değişimi Ve Yemleme İle İlgili Fikir İstiyorum
Selamın Aleyküm arkadaşlar fikir ve önerilerinize ihtiyacım var. 70x50(h)x40 akvaryumda tepe filtre(1200/h biyolojik sünger, elyaf, seramik halka, lav kırığı) ve çift süngerli pipo filtre kullanıyorum. 3 adet damızlık sayılabilecek oranda, 6 corydoras (4 albino + 2 panda), 2 cüce vatoz beslemekteyim. Ek olarak 7-8 yapraklı anubias var zeminden 3 cm yükseklikte siyah hagen kum mevcut. Sabah ve akşam olmak üzere iki kere yemliyorum balıklarımı. Tetramin, tetra pro algea, rotifish artemialı yem, sera flora, dajana sarımsak içerikli yem, haftada bir kere sebze(bezelye, ıspanak, marul) kullanmaktayım her öğün yeteri kadar olmak şartıyla farklı yem kullanıyorum.

Öneride bulunabileceğiniz yem var mıdır çeşit yeterli mi ?
Dip çekimini haftada %30-35 civarı yapıyorum yeterli mi
Akvaryum Kumu
[QUOTE=dnzercan] Mercimek büyüklüğünde diyebilirim lav kırıkları. Peki hagen ile lav kırığından hangisi altta hangisi üstte olmalı? O konuda bilginiz var mı? [/QUOTE]

İki kumu [U]kendi fikrimce[/U] karştırabilirsiniz önemli olan bitki köklerinin kum taneleri arasında rahatça kök salmaları. Mercimek büyüklüğü bunun için gayet yeterli. Misket gübreyle desteklerseniz çok güzel bir gelişim sağlayabilirsiniz.
Akvaryum Kumu
Lav kırığı tane boyutları ne kadar önemli olan bu. Birde bitki için hagen kum tavsiye ediliyor genelde ve zeminden en az 5 cm olması gerekiyor bitki köklerini tutunabilmesi için.[EDIT]abgk16,2020-09-15 14:43:35[/EDIT]
Oranda Kuyruk Sorunu
[QUOTE=Müptela]Hayır yok bu yazdıklarınızı okuyanlar da melek balıklarıyla beraber özel hassas tür japon balıklarını birarada bakma sevdasından da vazgeçer gördükleriniz örnek teşkil etmektedir.Burada paylaştığınız için de teşekkür ederiz.[/QUOTE]

Ciddi anlamda meleklerle bir arada bakılacak türler değiller melek balıkları güzel oldukları kadar vahşilerde kendi bölgelerine taciz olduğunda tehdit olarak algılayıp kendi türüne dahi acımasız olan bir balık. Cevabınız için teşekkür ederim.
Oranda Kuyruk Sorunu
Selamın Aleyküm arkadaşlar, yeni oranda japon akvaryumu(70x50hx40) kurdum malum şu zamanda oranda bulmak zahmetli iş güç bela Bursa'daki tüm akvaryumcuları gezerek 3 tane istediğim formda balık bulabildim. Sorum ve aklıma takılan şu son aldığım balık petshopta damızlık meleklerle aynı tankta birlikteydi ve melekler balığın kuyruğunu didiklemiş belirli yerlerinde kopukluklar var.

Bunun sorun teşkil eden bir tarafı var mı ?
Düzelmesi ve normale dönmesi için düzenli kaliteli çeşit yemlerle beslemek,düzenli haftalık su değişimi yapmak dışında uygulamam gereken başka bir yol var mı ?

Cevaplarınız için teşekkür ederim..[EDIT]abgk16,2020-09-15 10:04:34[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.