ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
mmemati
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
218
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
06 Ekim 2020 10:18
Son Ziyaret:
20 Haziran 2022 14:06
Toplam Mesaj:
382 [0.60 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
14 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ulaş T. Xavi
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ulaş T. Xavi

SON 10 MESAJI

Betamın Kuyruk Problemi
[QUOTE=Neothauma ]Merhaba,

Halfmoon betalarda yaşanan kuyruk erimesi problemleri ile ilgili forumda bugüne kadar pek çok ve sık bir şekilde başlıklar açıyor. Çok benzer bir konuya daha önce yazdığım mesajı birebir kopyalıyorum.

[/QUOTE]

Teşekkür ederim gerçekten ne yapsam belli bir oranda iyileşme yaşatsam da normal haline döndürümiyordum. hmpk bettalarda bu durum oluşmuyor mu?
Betamın Kuyruk Problemi
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/226011/060620221352521.jpg[/IMG]

Akvaryum ölçüleri 30x30 cm küp.

Ocak 2021 den beri beslediğim betamın zaman zaman kuyruğu bu hale gelmekte. Haftalık %30 su değişimi yapılmakta. Her öğün farklı yemler kullanmaktayım. Ocean, sera, dajana, hafta bir canlı yem vermekteyim. Bugüne kadar çok şükür yeme bir isteksizliği, durgunluğu vs olmadı. Fakat kuyruğunu ilk geldiğinden beri malesef forma sokamadım şu anda da oldukça kötü durumda fotoğraflardan görüleceği üzere. Su değişimlerinde seachem prime hariç akvaryumuna herhangi bir ilaç girmedi. Ne yapmamı önerirsiniz nasıl bir tedavi uygulamalıyım? Ayrıca kabızlık için betaya hafta bir ya da iki hafta da bir bezelye vb. sebze verilir mi?[EDIT]mmemati,2022-06-06 14:05:10[/EDIT]
Erkek Lepistes Akvaryumu Olur Mu ?
Sonuç olarak lepistes üreticileride belli bir olgunlaşma dönemine kadar dişi ve erkekleri ayrı tutarlar. Herhangi bir problem olmaz ben de 6 ay kadar red tuxedo koi erkekleri ayrı besledim. Erkek lepisteslerin görselini de göz önüne aldığımızda güzel bir akvaryum olur. Hacminizi bilmiyorum ama sayıyı çok fazla tutmayın yine de.
Beta Balığımın Kuyruğu Kapalı
Envayi çeşit balık besledim. Büyüttüm, ürettim, hakkın rahmetine kavuşturdum. 1.5 yıldır beta bakmaktayım. Aldığımda sizinkinden halliceydi kuyruğu. Haftalık su değişimini yaparım. Isıtıcısı sürekli aktif. Piposu çalışır. En kaliteli yemlerle beslemeye çalışıyorum. Kuyruğu tam iyileşir. Sonra bir ay kuyruk parçalanmış gibi olur. Sağlığında, keyfinde maşallah bir şey yok ama kuyruk olayını bir çözemedik ne yapmak lazım hatta bir konu açacağım.
Balıkların Baloncuk Çıkartması
Meryem hanım kullandığınız kap balık beslemeye uygun değil malesef. Balıkların sağlıkla yaşaması için hacmi 50 lt bir akvaryuma ihtiyacınız var. (Başka ekleme yapmayacaksanız.) Ayrıca yapay veya balıkların tabiatına uygun olmayan dekorları kullanmamalısınız. Forumumuz güzeldir biraz araştırma yaparsanız çok güzel bilgiler edinebilirsiniz. Keyifli hobiler dilerim.
Nerite Salyangoz
[QUOTE=Poetika35]
Bu saydığınız tüm türlerde yumurta olayı aynı şekilde mi acaba[/QUOTE]

Hocam geç gördüm kusura bakmayın. Kendi tecrübem kadarıyla sadece zebra neritede ben bu sorunu yaşadım. Diğer nerite türlerinde yaşamadım fakat hepsini tek tek besliyorum. Mesela boynuzlu, sarı-siyah boynuzlu ve spotted bir arada birer tane var. Yalnız benim sorun yaşamadığım yaşamayacağınız anlamına gelmez. Çeşitli olarak birer tane almanızı tavsiye edebilirim.
Ekonomiyle Nasıl Savaşıyorsunuz ?
Hobide pahalı bizde fakiriz. Avrupadakilere bile pahalı geliyor genel harcamalarına göre. Ekonomimizde kötü olduğundan bu en az 5x fazla külfet getiriyor tabiki. Ben saldım artık 40-50tl için kendimi yoramayacağım. Yalnız artık yeni bir şeyler de yapmayı düşünmüyorum. Gelecek yıl neyle karşılaşacağımızı bilmiyoruz birde.
Nerite Salyangoz
Öncelikle merhaba. Bitkilide gerçekten görseli ve çalışkanlıkları çok güzel neritelerin. Uzun süredir nerite türleri besliyorum. Zebra, spotted ve boynuzlu besledim ve beslemeye devam ediyorum. Zebraların sayısı biri geçtiğinde bende her tarafı yumurta doldurdular. Görseli de kötü oluyor malum. Yumurtalarda akvaryum ortamında çıkmayınca temizleyemesseniz kalıcı olarak gözünüze batıyor. Çalışkanlıkları güzel. Spottedlar fazla görünmezler ya bir kök ya kaya üzerinde kalırlar genelde. Bendeki bir tanesi baya aktif :). Boynuzlu ise tam bir fiyat performans canavarı derler ya öyle. Her yerde bir bakıyorum anubias tepesinde, bir bakıyorum dış filtre borularını temizliyor, camlarda da baya aktif. Bir de alternai (mini nerite) besliyorum ama 10 adet alsam hep sayı 2-3e düşüyor. Nadiren ürüyor ve az sayıda devam ediyorlar. Boyuna göre onlarda çok çalışkan.
Dış Filtre Aşırı Tıkırtılı Ses Var(sunsun Hw-603b)
Sorun çözüldü tekrar kurulum yapınca. Teşekkür ederim.
Dış Filtre Aşırı Tıkırtılı Ses Var(sunsun Hw-603b)
Evet Murat bey boş bıraktım daha önceden alt kısım doluydu. Şuan sadece orta bölümleri doldurdum.
[QUOTE=muratdeg]Alt ve üst bölmeler boş mu? Siyah plastiklerle ayrılan kısımlar.[/QUOTE]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.