ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Yusuf94
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
33
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
22 Ekim 2021 14:12
Son Ziyaret:
6 Saat 51 Dakika önce
Toplam Mesaj:
59 [0.17 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
48 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Yusuf Çalı
Doğum Tarihi:
06 Şubat 1994
Yaş:
28
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Yusuf

SON 10 MESAJI

Bana Gelen Süpriz Misafir Salyangoz Cinsi Nedir
Ben seviyorum akvaryumda salyangoz olmasını. Hızlı üredikleri doğru. Ben ramshorn(adi salyangozun bir değişiğinden) almıştım. Birkaç ayda 100den fazla olmuştu sayıları. Dengelemek için 5 adet helena aldım. Akvaryumda Ramshorn bırakmadılar. Şimdi yavrulukta ramshornlarımı çoğaltıyorum. Helenaları azaltığ Ramshorn'ları eklemeyi düşünüyorum. [:)))]

Artı avantajları cidden akvaryumda çok güzel temizlik yapıyorlar. Özellikle çürüyen kopan bitki parçalarını veya ölen balıkları ben görmeden yok ediyorlar.

Dezavantajları aşırı üremesi ve aşırı ürediği için suyu çabuk bozması. Helenaları eklemeden önce akvaryumdaki suyum 3-4 gün içerisinde sararıyordu. Artık akvaryumdan soğur hale gelmiştim. Ama Ramshornların sayısı azalınca suyum neredeyse 2 hafta berrak bir şekilde kalıyor.
Lepistes Akvaryumu Ölümler
Doğum yapan dişileri birkaç gün kendilerini toparlaması için ayırabilirsin. Lepistes yavruları ciddi derecede dayanıklı bu arada. Ben motorun içerisinden günler sonra çok fazla lepistes çıkardım. Hepside büyüdü çok sağlıklılar maşallah.
Yosun Hk. Tavsiyeye İhtiyacım Var.
[QUOTE=Glgg]
Genelde perdeleri kapatmaya çalışıyorum ama öğleden sonra 5 6 gibi açıyordum perdeleri güneş evin diğer tarafına gittiği için belki o yüzden artmış olabilir. Bu aralar bitki sayım az olduğu için verdiğim vitaminlere devam edeyim mi keseyim mi sizce[/QUOTE]

Şu anlık gübrelemeyi azaltabilirsiniz. Birde yosun için ramshorn salyangoz çok etkilidir. Fakat çok hızlı üreyeceği için yosundan kurtulduktan sonra 3-5 adet helena atmanız istika sorununu çözecektir.
Yosun Hk. Tavsiyeye İhtiyacım Var.
Akvaryum gündüz ışık alıyor. Gece de siz aydınlatmayı açıyorsunuz. Yani günün büyük bir bölümünde ışıklar açık olmuş oluyor. Sabah 12 akşam 6 gibi yaparsanız aydınlatma süresi azalmış olur. Daha sonrasında saati kendinize göre arttırıp azaltırsınız.
Acemi Ve Istekli Bir Beta Sahibinin Soruları
Elma salyangoz bitkileri yiyor diye biliyorum. Bu sebeple elma salyangozdan veya bitkilerden vazgeçmeniz gerekecektir. Beta akvaryumu bitkili olması daha iyi oluyor. Bu sebeple elma salyangozundan vazgeçmeniz gerekebilir.
Yeni Aldigim Lepisteslerden 1 İ Diyerini İsiriyor
O akvaryum suyu neden bu kadar alçak? Bu balıklara kaç litrelik bir akvaryumda kaç litre suda bakılıyor? Akvaryumda bir filtre yok sadece su sirkülasyonu var galiba. Akvaryum hacmi balık yoğunluğuna göre düşükse balıklar stres yapıp birbirlerine saldırabilirler. Şöyle düşün 5 metrekarelik bir odada sana tehdit oluşturabilecek birisi ile yaşıyorsun. Sürekli birbirinizi görmek sürekli dip dibe olmak zorundasınız. Kaçacak yerin yok ufacık oda zaten. Şu anda fotoğraflardan benim anladığım şey bu. Hacim çok düşük. Su yüksekliği ciddi derecede düşük. Bu balıklar için minimum 40-50 lt bir akvaryum gerekiyor ki fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla 10 litrelik bir kapta bakıyorsunuz bu balıklara. Daha sonrasında akvaryuma uygun bir filtre gerekiyor. Lepisteslerin stres yapmaması ve aralarında dolaşması için gerçek bitkiler gerekiyor. Balıklar stres altında olursa saldırganlaşır. Bu balıkları yaşatmak hiç zor değil at dinlenmiş suya yaşarlar ama mutlu etmek hakkıyla yaşatmak o kadar kolay değil. Yırtılan kuyruklar saldırılar devam etmezse ve balıklar stres altında olmazsa kendiliğinden yenileneceklerdir.
Işık Ve Elodea
Ben bunun RGB'sini aldım. 3 renk aynı anda yanacak şekilde ayarladım. Bitkiler için gayet güzel ama 20 tane 3'lü led anca aydınlattı 50 Lt akvaryumumu. Lav kırığı ince tavsiye ediyorum ben. Büyük olanlarının arasına çok fazla pislik doluyor.
Yeni Aldigim Lepisteslerden 1 İ Diyerini İsiriyor
Öncelikle foruma hoşgeldin. Keşke kuralları okuyarak başlasaydın. Yazmış olduğun soruyu defalarca okudum fakat birkaç farklı anlamda yorumladım ki zaten ilk okumamda hiçbirşey anlayamadım. Bu sebeple konu açarken daha sade ve anlaşılır bir şekilde anlatım yapman cevap alma şansını önemli ölçüde yükseltecektir. Ayrıca diyer değil "diğer" olarak yazılması daha doğru olacaktır.

Soruna gelecek olursak fotoğraf atmadan ve daha detaylı bilgi vermeden burada kimse birşey söyleyemez. Lepistesler agresif balıklar değildir. Ben uzun süredir lepistes besliyorum ve herhangi bir ısırma olayı görmedim. Lepisteslerde erkek olan dişiyi kovalayabilir anüs kısmına saldırır fakat ısırmaz. Bundan bahsediyor olabilirsin ki normaldir. Bu olayın dişi lepisteslerini yormaması için genelde 3 dişi 1 erkek lepistes şeklinde beslenmesi önerilmektedir.

Ayrıca konu açarken bir şablon çıkması lazım karşına. Akvaryumun boyu nedir kaç litredir hangi balıklar var gibi gibi. Bunları doldurup konu açarsan çok daha sağlıklı yanıtlar verebiliriz.
Dayanıklı Ve Uzun Ömürlü Akvaryum Balığı Önerisi
O boyuttaki bir tankta beta balığı besleyebilirsiniz.
Tatile Gitcem Axolotumua Ne Yapmalıyım
En garantisi alacaksınız bir otomatik yemleme cihazı kafanız rahat olacak [:)]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.