ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Oguzoguz
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
19 Kasım 2021 13:20
Son Ziyaret:
16 Nisan 2022 10:57
Toplam Mesaj:
19 [0.11 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
15 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Oğuz
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Eskisehir
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Oğuz

SON 10 MESAJI

Albino Ful Red Lepistes İçin Yem Tavsiyesi
[QUOTE=DTkadir]Merhabalar, öncelikle artemia gelişimleri ve renkleri açısından çok önemli arkasına tetra guppy, tetra pro algea, tetra pro colour, sera flora, rotifish sd daphnia, tropical spirulina super forte bunlardan birkaçını edinip öğün ya da gün olarak dönüşümlü verebilirisiniz.[/QUOTE]

Renk alması acısından hangi yemi tavsiye edersiniz,
1 Metre Akvaryum İç Filtre Önerileri
[QUOTE=lemur]

Açık konuşmak gerekirse, temel veriler ortada yok. Hacminizi belirtmemişsiniz, filtrenin saatlik su çevrimini(debi) belirtmemişsiniz. Neye göre yorum yapalım?

1 m akvaryum 100 litre de olabilir, 250 litre de... 18 w güçlü bür motordur rahat 1500/2000 l/s çeviriyordur, ortalığı hallaç pamuğu gibi atıyordur. Lepistes gibi narin bir balık besliyorsunuz. Debi hacmin 3-4 katı olsa yeter. Oturup hesaplayabilirsiniz.[/QUOTE]
Haklisiniz akvaryumum 250 litre balık sayım 4 erkek 12 dişi şeklinde ve 1 aylık yavrularla birlikte yaklaşık 30 adet iç filtrenin üstünde QMAX: 800L/H yazıyor .aslında sorularımdan biriside pipo filtre ve iç filtre temizlik filtrasyon vs konulariylada alakalı bakteri tutması gibi çok hakim değilim yeni basladigim için kusura bakmayın.
1 Metre Akvaryum İç Filtre Önerileri
[QUOTE=Goldfishlove]İç filtre olmaz diye bir şey yok. Kime göre neye göre iç filtre olmuyormuş pardon da. Benim tavsiyem aşırı akıntı yapmayacak bir iç filtre işinizi görebilir (sunsun modellerine bakın) dış filtre zaten uygundur fakat dış filtre olmuyorsa iç filtre kullanabilirsiniz. Ek olarak tavsiye edebileceğim diğer bir filtre türü ise şelale filtredir.

akıntıdan etkileniyorlarsa pipo filtre kullanmanız daha mantıklı.[/QUOTE]

Yani biraz akıntıdan etkileniyorlar gibi iç filtrenin gücü biraz fazla geliyor gibi balıkları geriye ittiriyor oyuzden pipo filtre düşündüm 2 adet köşelere ne yapmam gerekli ?
1 Metre Akvaryum İç Filtre Önerileri
1 metrelik akvaryumum var albino ful red lepisteslerim var şuanda akvaryumda mevcut olan 18 w gücünde bir iç filtre . Sormak istediğim bu iç filtreyi kaldırarak 2 tane köşelere büyük boy pipo filtre koysam sizce dahamı iyi olur yoksa dahamı kötü olur görüşlerinizi merak ediyorum .
Sera bakto tabs kullana var mı?
Benim 1 adet balığım iç parazit oldu anlamadığım konu bu baligi ayiripmi bu tableti kullanacağız yoksa şuanda varolan akvaryumda diğer balıklarında yiyeceği şekilde mi vereceğiz? Sağlam baliklarda bunu yerse bir sorun oluşurmu ?
İç Filtreyi Sünger Pipo Filtreyle Değiştirmek
[QUOTE=erkanmazici]İç filtredeki süngeri bir süre suda tutabilirsiniz. Belki çok faydası olmaz ama en azından zararı yok. Ben olsam bir süre suda tutardım.[/QUOTE]

Bende sünger pipo filtrenin süngerini 4 5 gün suyun içinde tutayım diye düşünmüştüm iç filtre çalışırken
İç Filtreyi Sünger Pipo Filtreyle Değiştirmek
[QUOTE=Yas400]İç filtreler zaten bakteri tutmakta çok iyi değillerdir. Birini sökün diğerini takın. [/QUOTE]

Sorun olmaz degilmi ?
İç Filtreyi Sünger Pipo Filtreyle Değiştirmek
Arkadaşlar 70x34x45 ölçülerinde akvaryumum var ve albino gül red lepistes bakıyorum bu akvaryumda , akvaryum içinde 12 w olan bir iç filtrem var bunu sünger pipo filtreyle değiştirmek istiyorum lepistesler akıntılı suyu sevmiyormuş sanirim, bu filtreyi nasıl değiştirmem gerekli ikisinide aynı anda çalıştırıp sünger filtrenin sudaki yararlı bakterilere alistirilnasimi lazim yoksa direk birini çıkartıp birini koymamı gerekir bu konu hakkında yardımlarınızı rica ediyorum.
Albino Ful Red Lepistes İçin Yem Tavsiyesi
Albino ful red lepistes için hangi yemleri kullanıyorsunuz veya tavsiye edersiniz ?
Albino Ful Red Lepistes Yavrusu Kuyruk Kisilmasi
Bu şekilde kaç günde dip çekimi yapmak gerekli olacak hergin dip çekimi yapsam faydası olurmu?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.