ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Akvarist TV
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
24
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
07 Şubat 2023 01:32
Son Ziyaret:
19 Mayıs 2023 09:55
Toplam Mesaj:
55 [0.46 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
37 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Kadir yazıcı
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Agri
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Kadir yazıcı

SON 10 MESAJI

Neon Tetram Kuyruğunu Kullanmıyor
Akvaryumda trans genetik tetra varsa bu onların eseri olmalı.balığınız muhtemelen önceden hastalandı ama siz bunu fark etmediniz zaten hasta olup güçten düşmüş olan balığı görünce trans genetik tetralar saldırdı ve bu hale getirdi.ekrandan gördüğime göre yanılmıyorsam balığınız iç parazit aslında hastalığı erken farketseydiniz kurtarabilirdik sarımsak tedavisi ile ancak artık onun için çok geç.

Nereden biliyorsun diye sorarsanız aynısını acemilik dönemimde bende yaşadım.

Ancak tam emin olmak zor daha net bir görsel verirseniz tahminlerinin doğru olup olmadığına bakabilirim sizde bu hatayı birdaha yapmamak üzere deneyim kazanbilirsiniz her şerde bir hayır vardır.[EDIT]Akvarist TV,2023-05-07 10:34:25[/EDIT]
En güzel fotoğraflarınızı gösterin
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/238288/010520230012081.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/238288/010520230012091.jpg[/IMG]

Camgöz kılıçkuyruk ile normal kılıçkuyruk kırması.
Japon Balığı Yavrusu Suyu Nasıl Değiştirilir
Büyüklükleri yeterli ise nazikçe bir file yardımıyla normal balıklara yaptığımızdan az daha dikkatli olmak kaydıyla yaparsanız bir sıkıntı çıkmaz
Akvaryumdaki Bitkilerin Erimesi
Bu eriyen kısımlar bitkiye gitgide yayılır bundan kurtulmak için size en iyi karides öneririm yosunları ve çürüyen bitkileri çok iyi temizlerler ve platilerlende sorunsuz yaşarlar.
Akvaryumdaki Bitkilerin Erimesi
Bitkiler yüksek ısıda eriyebilirler ve bende bunu sıkça yaşıyorum bence sıkıntı yüksel ısıdan kaynaklanıyor gübrenin az konulmasından kaynaklanıyor des yanlış olur cünkü veriyormuşsunuz yani tek neden ısı bence.tabi ısı değerlerinizi verirseniz size daha iyi yardımcı olabilirim.
Japon Akvaryumu Hk.
Akvaryumunuz gayet güzel ve 300 litre Japonlar için fazlasıyla yeterli ve 190 litre artıyor isterseniz japon balığının başka türlerindende ekleyebilirsiniz.

Ancak akvaryumda ısıtıcı göremedim bu aslında çok gereken birşey değil çünkü japon balığı bir soğuk su balığı ve ısıtıcı gereksiz gibi görülebilir ancak olası beyaz benek gibi sık görünen ve ısıyla tedavi edilen ve sık görülen hastalıklara karşı ne olur ne olmaz bulundurun.
Kuyruk Erimesi Ve Beyaz Nokta
Beyza hanım bence arkadaşın çok büyük bir akvaryum imkanı yok onun için çok detaya girmeden sadece önemli şeylere değinelim 1. balık büyük akvaryuma geçmeli çünkü fanusta balık beslenmez ve beslenen balıklar kısa sürede ölür.
2.akvaryuma ısıtıcı takın çünkü ısı sabit olmazsa beyaz benek sık görülür ancak betada filtre çok önemli değil cünkü bu balık zaten gölet balığı ve durgun suyu sever ancak filtre olması daha iyi.
3.en az dört farklı yem ile besleyin ve bu yemleri kaliteli seçin,kaliteli yem olarak Beyza hanımın yazdıklarından ve kaliteli tetra markalı yemlerden kullanabilirsiniz ayrıca red mico diye bir yem var balığınızı daha renkli ve cıvıl cıvıl yapar onuda kullanabilirsiniz.

Şimdi gelelim balığınızın hastalığına, eyer beyaz benek ise işimiz yaş bu hastalığı ısıtıcı olmadan çözmek imkansız gibi birşey bu yüzden olabildiğince çabuk büyük akvaryuma geçin.eyer balığın yüzgeçlerinde erime ve yüzgeci kısma varsa buda beyaz benek yada onun gibi bir hastalıktan kaynaklanıyordur ancak başka bir hastalığa benzetemedim.yani anlayacağınız tüm bu sorunlarınız ısıtcınız olmaması ve akvaryumunuz kücüklüğünden kaynaklanıyor.

Ve sizden son birşey rica edicem,birdaha fanusta balık beslemeyin zamanında bende bilinçsizce besliyordum (deneyimsizken)ancak sık sık öldüğü için balık değiştiriyordum sonra işin aslını öğrendim ve şimdi dolu dolu yavru alıyorum ve çoğunuda büyütüyorum.sizede önerim sizde balıkları dikkatli besleyip önerilenlere harfiyen uyun va bakamayacağınız balığı almayın.
Beta Balığı Hangi Balıklarla Yaşar?
Beta için size neon tetra,camkedi balığı,harlequin rasbora,prinç balığı,çöpçü balıkları gibi uysal türler öneririm.
Transgenetik Tetra Balığım Garip Yüzüyor
Şimdi kabız diyecem karnı şiş değil yada ben yanlış görüyorum eyer şişse kabızdır ve korkmanıza gerek yoktur çünkü tedavisi çok kolay ancak değilse yapacak birşey yok, ayrıca renkli taşları kaldırmanızı öneririm akvaryuma salınım yapar.Balığınız eyer kabızsa bezelyeli yem hazırlayın ve balığı bir gün aç bırakın ve ertesi gün yem verin bu şekilde düzelene kadar yapın,unutmayın balık bir iki gün yem yemedi diye ölmez tedaviyi çekinmeden yapabilirsiniz.

Ayrıca akvaryum fotoğrafında bir japon balığı kuruğu gördüm bu iki canlıyı bir arada beslemeyin japon balığı soğuk suyu sever ve sıcak su sevmez trans genetik tetra ise tam tersi o bir tropikal balıktır sıcak su sever ve ısı düşerse zamanla beyaz benek olur ısıtıcınız yoksa böyle bir sıkıntı yaşayabilirsiniz.Ayrıca size bir ricam olacak lütfen balık almadan önce araştırın petşoplara güvenmeyin.
Betta Yem Yemiyor
Balık dışkı yapınca beyazmı çıkıyor yoksa normalmi?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.