ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
hakanturken108
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
265
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
15 Ocak 2009 23:26
Son Ziyaret:
18 Saat 30 Dakika önce
Toplam Mesaj:
452 [0.13 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
52 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Hakan TÜRKEN
Doğum Tarihi:
26 Mayıs 1991
Yaş:
27
İl:
Rize
Meslek:
16 Yıldır Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]https://i.hizliresim.com/2Ekk1q.gif[/img]

SON 10 MESAJI

İplik Gibi Bir Yosun Galiba
Çürüyen yaprak öyle veya böyle zaten dağılacaktır. Vatozlar sadece süreci hızlandırır. Tavsiyem kesinlikle cüce vatoz almanız bitkili tankınız için. Diğer vatozlar bitkili için pek uygun değiller ve aşırı büyüyebilirler. Bitkileri sökmeleri de muhtemel belki.

Ayrıca sanıyorum bitki budama vs. pek tecrübeniz yok. Akvaryum bitki budama gibi google da aramalar yaparak öğrenip uygulamalısınız. O kökler göründüğünden daha sağlamdır.
50x30x40 İlk Bitkili Akvaryumum
Ümit bey merhaba.

Bende de bu şekilde kurulum aşaması atlattığım bir bitkili tank var. Tecrübelerimden yola çıkarak yazacağım aşağıya.

Şuan bendeki monte carlo tabanı sadece bitkilerin kalınlığı 5-6 cm'yi geçti. Siz daha kurulum aşamasındasınız ve BENCE 6 saat aydınlatmanız çok fazla ve 3 saniyede 1 kabarcık da bana az geldi. [B]En azından aydınlatmayı 4 saate ve kabarcığı saniye de 1'e yükseltin[/B]. Co2 indikatör kısmını okumamış olabilirim. Mutlaka edinin bence bir tane.

Bitkiniz çok az olduğu için 4-5 saat aydınlatma fazlasıyla yeter şimdilik. İlk kurulumda yosunu tetikleyen iki büyük canavar fazla ışık ve az co2'dir.[EDIT]hakanturken108,2018-10-17 13:52:19[/EDIT]
İplik Gibi Bir Yosun Galiba
Bu bir sorun değil. Olabiliyor bu şekilde. Akvaryuma adapte olmalarına da bir işarettir, bitkilerin.

Ayrıca eğer çoğaltmak isterseniz köklendikleri kısımdan keserek yeniden toprağa dikebilirsiniz bitkilerinizi. Bitkinin kökleridir bu beyaz şeyler ve kesinlikle yosun değillerdir. Normal bir durumdur.
Tds Ve Ters Ozmoz Hakkında
[QUOTE=Tunc Berk]"Üç gün hiç bir şey yemezseniz sadece su içerseniz acıkırsınız, yani su ile karın doymaz." Gerçekten ufkumuzu güneş gibi aydınlatan bilimsel bir anlatım olmuş. İnanır mısınız 9 yaşımdan beri neden yediğimizi düşünüyordum. Demek su ile karın doymuyormuş. Bunca sene hiç düşünemedim ben bunu. Size çok teşekkür ederim.
[/QUOTE]

BENCE, bir şey anlatılmamış ki bilimsel olması gereksin. Kendince basit bir örneklem sunumu olmuş.
Bu Test Kitlerinden Haberiniz Varmı ?
Havuz malzemesi satan sitelerde görmüştüm bazı su test kitlerini ve o zaman akvaryum için olan test kitlerinin ucuz örnekleri olabileceğini düşünmüştüm ancak böyle marka şirket tespiti yapamamıştım.

Bence pek tabii bu testler kendilerinden beklenen faydayı sağlayacaklardır. Ppm değerinden sonuç vereceklerine dair ürünlerin açıklamaları var. Bence çok fazla isimleri duyulmadığından piyasayı domine eden markaların dışına çıkamayışımız bu zamana dek isimlerini duymamıza engel olmuştur diye düşünüyorum.
Akvaryumumda Ki Sorun Nedir ?
Eğer ışığı azaltırsanız yosun gelişimi oldukça yavaşlar. Eğer 1 hafta kadar karartma uygularsanız yosunlar kaybolabilir.
Lepistesler Dogurmuyor ?
Balıklarınızı sık sık yemleyin ve haftada bir gün aç bırakın. Bir gün şiş bir gün inik karın yemlemeyle alakalıdır büyük ihtimalle henüz doğum yapacak seviyeye gelmemiş olabilirler.
Isıtıcı Yanığı
Balıkta açık yara oluşmuşsa eğer, gerçekten de mantar vb. gibi hastalıkların yaraya bulaşmaması için metilen mavisi ve mantar ilacı kullanmak faydalı olabilir. Ayrıca metilen eğer mantar sporlarına karşı etkiliyse eğer bence ikinci bir mantar ilacı kullanmayın. Ayrıca birçok kaynakta okumuştum internette de mevcuttur. Akşam karanlıkta ve ışıklar kapalıyken bemiks kompoze vitamin ekleniyor balık mukozasına iyi geldiği için bence bundan da eklerseniz oldukça faydalı olur. B vitaminidir eczanelerde vardır.
Oxynoemacheilus Theophilii - Habitat
Mert candost, eline emeğine sağlık. Hem imrendim hem de tebrik ederim. Bana kalırsa çok çok güzel bir uğraş.
Ric Moss
Üzülmenize hiç gerek yok. Riccia çok kolay bir bitkidir. Bir tutam dahi olsa tanka alıştıktan sonra büyümesini durduramazsınız.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.