ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
hakanturken108
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
296
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
15 Ocak 2009 23:26
Son Ziyaret:
12 Saat 45 Dakika önce
Toplam Mesaj:
498 [0.13 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
55 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
Hakan TÜRKEN
Doğum Tarihi:
26 Mayıs 1991
Yaş:
27
İl:
Rize
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]https://i.hizliresim.com/2Ekk1q.gif[/img]

SON 10 MESAJI

Filtre Secimi Kafam Yandı:)
Jebo ve Lifetech bence 200 litre için hiç yeterli gelmeyecektir. Debi konusunda yeterli görmüyorum.
Bıolife Ürünleri Hk
Ahmet bey bence heyecan aramayın. Çok daha etkili rüştünü ispatlamış başka markalar öneririm. Evet kullanılabilir filtreler üretiyorlar ancak anlatıldığı ve abartıldığı gibi hiçbir şey yok ortada.Ben yüzen sünger filtrelerini uzun süre kullandım anlattıklarının yanından geçmez sadece işinizi görür o kadar.
Co2siz Gübresiz Bitkili Akvaryum
Aslında görüntüdeki tüp patlamıyor.

Vana kısmındaki meydana gelen durumdan ötürü, içindeki yüksek basınçlı gaz tahliye oluyor. Eğer tüp sabitlenmiş olsaydı görüntüdeki tahliye anında bir mm dahi kımıldamazdı tüp.

Patlama meydana gelme ihtimali yok mu, belki vardır ancak araştırmak lazım. Bu tüplerin çok adi teknolojileri yok sonuçta. Ayrıca alimünyum tüplerde olduğu gibi normal çelik çekme tüplerinde vana kısmında emniyet sübapı mevcut.

Son olarak @mrah hocamında söylediği gibi hayatta olacak olur zaten. Maalesef biliyorsunuz ki Erdal Tosun isimli değerli sinema sanatçımız kendi şeridinde kendi halinde sabah şafak vaktinde hastaneye gitmek üzere ilerlerken karşı şeritte ilerleyen aracın refüje çarpıp havalanması ve Erdal Tosun'un aracının üzerine aracının düşmesi ile Erdal Tosun vefat etmiş idi. Şimdi kim açıklayabilir ki meydana gelen durumu.
Su
Koyduğunuz yeni suyun haricinde hiçbirşeyle alakası yoktur.

Bu duruma musluktaki su içinde bulunan ve şebeke suyu dahilindeki yüksek basınç nedeniyle su içinde çözünmüş olan gazların, suyun akvaryuma konmasıyla birlikte basınçın düşmesi sonucu sudan ayrılarak gaz kabarcığı şeklinde atmosfere karışması neden olmaktadır. Tamamiyle normal olup akıntı yapılırsa erkenden kaybolurlar akıntı olmayan bir tankta da 1-2 gün içinde kaybolurlar.
Ankaralı Akvaristler Merhaba,
Öyle bir grup olsa, millet kafayı yer.
Bu Hangi Çöpçü Balığı Türü?
[QUOTE=brigantes]Bronz çöpçü. Balıkta mantar mı var? [/QUOTE]

Ben sağlıklı olarak gözlemledim.
Pipo Filtre
Hava motoru ile çalışmaktadır. Hava motoru almanız gerekiyor.
Evde Led'li Yeşil Su Üretim Tesisi Kurmak
Bu şekilde rahatlıkla üretebilirsiniz.

Önemli olan başlangıçta bir yeşil su kültürünüzün olması. Sıfırdan üretmek asıl zor olan. Sizin yeşil su olan akvaryumunuz zaten varmış. Burdan alıp bidona ekleme yaptığınızda 2-3 gün gibi bir sürede yeşil suyunuz olur.

Güneş ışığı elbette iyi olur neticede onda ultraviole ışınlarda mevcut fakat bu şekilde suni aydınlatma da iş görür.

Plastik şişede de üretebilirsiniz. Nitekim sizinki sıfırdan bir yeşil su üretmeyip var olanı çoğaltacağınız için için pet şişenin yosun önleyici etkisi çok etkilemez üretiminizi.

Şu sıralar kendim profesyonel olarak üretim yapmaya çalışıyorum yeşil su ve su piresini. Bu nedenle yerli ve yabancı birçok tez ve makale okumaktayım. Bu nedenle takıldığınız konularda yardımcı olabilirim. Ancak sizin üretiminiz sorunsuz görünüyor. Hava vermek gerçekten faydalı çünkü çok az miktarda da olsa hava da Co2 mevcut olduğundan bunu kültüre aktarmış oluyoruz. Çünkü yeşil su içindeki yosunlar kültür içindeki Co2 yi ışık ile birlikte O2 ye çevirdikleri için ortamda Co2 kalmazsa yeşil su üretimi sekteye uğrar.

Son olarak yeşil su üretimi için dip çekim suyu ile uğraşmayınız, yeterli gelmeyecek emekleriniz zayi olacaktır. Solucan gübresi alıp onu 5 litre suda sulandırarak kullanırsanız daha hızlı ve daha iyi sonuç alırsınız. Solucan gübresinden yaptığınız su koku yapmaz bu arada.
Caridina Türü Karideslerde Su Seçimi
Ben Rize'de musluk suyuyla ve hagen kum ile bitkisiz tankta besledim cardina. Üreme de oldu 2 defa ancak hiçbir zaman %100 mutlu gibi yaşamadılar karidesler.

Daha sonrasında ise ölümler meydana geldi teker teker. Yaşamaz diye bir şey yok. Ancak eninde sonunda ölüyorlar veya hiç üremiyorlar. Bile bile bu yola girip heyecan aramaya gerek yok.
Bu Yosunlarla Başım Belada. Nasıl Kurtulurum?
Aktif toprak sanırım kullanmışsınız. Çok bol şekilde su değişimi yapacaksınız. Ayrıca hızlı büyüyen basit bitkiler kullanmalısınız ilk kurulum aşamasında. Ortamda fazla kalan besini hızlıca tüketecek bitkiler olmalı.

Aktif toprak sanırım kullanmışsınız. Çok bol şekilde su değişimi yapacaksınız. Ayrıca hızlı büyüyen basit bitkiler kullanmalısınız ilk kurulum aşamasında. Ortamda fazla kalan besini hızlıca tüketecek bitkiler olmalı.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.