ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
hakanturken108
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
487
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
15 Ocak 2009 23:26
Son Ziyaret:
19 Eylül 2023 15:03
Toplam Mesaj:
676 [0.13 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Hakan TÜRKEN
Doğum Tarihi:
26 Mayıs 1991
Yaş:
32
İl:
Rize
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/66071/151020190816031.jpg[/IMG]

SON 10 MESAJI

Akvaristeray İsimli Üyenin Tacizi
Merhaba, aranızdaki diyaloğun bir geçmişi var mıdır acaba?

Yalnızca bu ekran görüntüleri ile konunun bağlamını anlamak güç.
Cuba Bitkisi Yaprakları Sararma
Gübre yetersiz geliyor olabilir mi? Beyazlamalar sanırım yaprağın ölümünden kaynaklı gibi duruyor. Yaklaşık 3 yıl bilfiil monte carlo bitkisi bakmıştım. Birçok sorunu ile karşılaştım fakat böylesi ile denk gelmemiştim aklıma gübre geldi.
Grindal Kurt Ve Beyaz Kurt Arasında Ki Fark ?
Grindal kurt 1 veya 1.5 cm kadar bir canlıdır. Kıl gibi incedir.

Beyaz kurt ise 4-6 cm kadar nispeten biraz kalınca bir kurttur.
M.s Balık Kuluçkası
Karides yumurtaları içinde aynısının minyatürünü yapabilir misiniz?
Vortex CO2 Reaktör denemesi
[QUOTE=giyotyn]Yaptım oldu[:)]
Ağaç dalından yaptığım bir difüzör kullanıyordum, co2'yi çok iyi çözüyor fakat iş görmek için biraz yüksek basınç istiyordu. Öyle olunca da hazırladığım co2 tüpü en fazla bir hafta dayanıyordu.
Bir kaç saattir internette daha uygun bir difüzör modeli arıyordum ve sonunda bu başlığa rastladım. Aklıma yattı ve 15 dakikada böyle bişey yaptım. Yan sump su çıkışını vortex şişesine verdim ve co2 girişini de üstten yaptım. Gayet iyi çalışıyor şimdilik. Gündüz ışıklar açıkken bitkilerde fotosentez de görürsem bu iş tamamdır[:iyi:]
Çok teşekkürler.
Youtube'da benzer birçok uygulama var ama en basit şekli bu.
Dün de bir twinstar yapmıştım çay süzgecinden o da hemen vortexin yanında duruyor. Yosun sorununu da onunla çözmeyi düşünüyorum
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/225665/080320210609151.jpg[/IMG][/QUOTE]

Vorteks harika olmuş bu şekilde %100 çözünme sağlarsınız.

Twinstarı nasıl yaptınız acaba?
Bettarmy: Bir Beta Üretimi Girişimi
Armağan biraderim. Tebrik ederim. Harika bir serüven keşke böyle akvarist dostlarım olsa çevremde.
Hidra Problemi
Elimde henüz geçen hafta satın almış olduğum paketini daha yeni açmış olduğum No Planaria mevcut yardımcı olabilirim.

Eczanede satılan şurup ve türevi gibi ilaçları kullanmanızı hiç önermem özellikle çoçuklar için olanlarda şeker falan oluyor ve suyu bozabiliyor büyük olasılıkla.

Eğer zaman ve imkanınız varsa veteriner ilaçlarını araştırmanızı öneriririm. Andozol vb. gibi ilaçların etken maddesini tespit edip bu yöndeki veteriner ilaçlarını kullanınız.

[B]Şimdi gördüm. Ekleme yapmam gerekirse No Planari ilaçında kimyevi etken maddeler yoktur(en azından üzerinde öyle yazıyor). Endonezya civarlarında mevcut olan "betel nut" ekstratı mevcut imiş içeriğinde yalnızca, paket üzerindeki bilgi bu şekilde.[/B]

[K]Bu arada yavru olarak bahsettiğiniz amanolarınızı görmeyi çok isterim. Amano karides üretmeye kafayı takmış bir kişi olarak çok memnun olurum.[/K][EDIT]hakanturken108,2021-02-22 15:56:41[/EDIT]
En güzel fotoğraflarınızı gösterin
[QUOTE=AdnanKaya].[/QUOTE]

Adnan bey maşallah bordo olan karidesiniz bloody marry mi? Harika görünüyor.
Plankton Üretimi Hk.
Yücel hocam su piresi size çare olacak bir canlı yem veya nispeten artemia da olabilir erişkin olanları için söylüyorum fakat bunu günlük yem ihtiyacı 250 gr kuru yem olan akvaryumlara yetiştirebilmek yürek ister bilek ister. 250 gr kuru yemin verdiği besin değerini karşılamak için günlük bir hayli su piresi veya artemia eklemeniz gereklidir.

Yücel hocam su piresi size çare olacak bir canlı yem veya nispeten artemia da olabilir erişkin olanları için söylüyorum fakat bunu günlük yem ihtiyacı 250 gr kuru yem olan akvaryumlara yetiştirebilmek yürek ister bilek ister. 250 gr kuru yemin verdiği besin değerini karşılamak için günlük bir hayli su piresi veya artemia eklemeniz gereklidir.
Plankton Üretimi Hk.
Hepsini okuyamadım. Ama tüm mesajlara baktım.

Yücel hocam dediğiniz sistem çok basit aslında. Yapılabilir bir şey.

Aslında fitoplanktona ihtiyacınız artemia için yok. Sizin yapacağınız şey 1030-1035 ppm tuzlulukta bir artemia kültürü oluşturmanız. Bu artemiaların beslenmesi için de "tuzlu su" mavi-yeşil tek hücreli alg kültürü oluşturacaksınız. Yani 1-artemia ortamınız 2-yeşil (tuzlu) su ortamını olması yeterli.

Birde arada devir daim edecek bir bağlantı sistemin stabilitesini bozar. Bağlantıyı kafanızdan çıkardınız mı hiç problem yok.

Artemiaları bir balık gibi düşüneceksiniz, yeşil suyunuzu da balık yemi. Böylece her sabah ve akşam tıpkı balık yemler gibi artemia akvaryumunuza yeşil su ile yemleme yapacaksınız. Artemiaların bulunduğu suyun yeşilliği açıldıkça(artemialar tarafından yeşil su içindeki algler yendikçe yani) yeniden yemleme yapacaksınız.

Bu şekilde artemiaları bol bol büyütür beslersiniz. Bu arada artemialar iyi bakıldıklarında yavruluyorlar, böylece büyümüş artemia ile büyük balıklarınızı yeni doğan artemialar ile küçük balıklarınızı besleyebilirsiniz.

Anlıyorum büyük düşünüyorsunuz fakat Türkiye'de yaşamanın verdiği güçlükler nedeniyle büyük düşünsenizde küçük başlamanız en iyisi hatta mecburiyet çünkü başarısızlıklar illa ki olacak. Bu durumda yeniden başlamak için yukarıda anlattığım sistem en iyi.

[B]Diğer arkadaşımızın yazdığı konuya gelecek olursam, maalesef gıda takviyesi olarak satılan Chlorella sp yosunu artık canlı olmayan toplanıp hasat edilip belli fabrikasyon işlemlerden geçen cansız bir besindir. İnsan ve hayvan beslenmesinde kullanılıyor ancak bizim en azından benim aradığım anlattığım canlı yeşil su kültüründe mevcut olması gereken hücre değildir. Bize %100 yaşayan chlorella gerekli. [/B]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.