ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
hakanturken108
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
199
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
15 Ocak 2009 23:26
Son Ziyaret:
2 Saat 57 Dakika önce
Toplam Mesaj:
385 [0.11 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
76 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Hakan TÜRKEN
Doğum Tarihi:
26 Mayıs 1991
Yaş:
26
İl:
Rize
Meslek:
16 Yıldır Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]https://i.hizliresim.com/2Ekk1q.gif[/img]

SON 10 MESAJI

Lütfen Silinebilirmi
Savaş bey çok güzeller.

Acaba kuluçkayı nasıl yaptığınızı da paylaşırmısınız?
Kök Buldum - Lepistes Ve Moss Doğal Ortama Taşıma
Başka bir başlıkta yat verniği hakkında şunu okudum: yat verniğinin kullanma mantığı her yaz kıyıya bakım/boyama için çekilen teknelerde kolay zımparalanması ve kazınması için kullanılan bir vernik türüymüş bilinenin aksine. Siz suya dayanıklı bir vernik kullanmalısınız "water proof" olmalı vernik özelliğiniz. Diğer yandan ırmak, çay, göl gibi alanlardan toplanmayan her kütük bir şekilde istenilmeyen ölçülerde salınım yapacaktır tanka.
Dolap Yanlardan Akvaryuma Küçük Geliyor
Sanırım kimse dışarda kalan akvaryum kısımları için kesinlikle sorun olmaz diyemez ancak ben doğrudan tecrübemi ileteyim, sorun olacağını zannetmiyorum. Uzun zamandır bu şekilde akvaryumlar kullanmaktayım. Herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadım.

Zaten hali hazırda 7.5cm çok fazla bir uzunluk değil taban camının esnemesi açısından. Ancak güvenlik için taban camının kalınlığı en önemli etken olacaktır bu hususta.

Diğer taraftan evimde bulunan mevcut bitkilimi bir boy büyüteceğim, benimde yeni tank kenarlardan yaklaşık 10'ar cm kadar taşacak. Cam kalınlığı ve bu 10 cm'lik kısma denk gelen hacimsel ağırlık nedeniyle güvenlik zafiyeti olacağını düşünmüyorum.
İzmir De Ufak Bir Discus Hane Kurulumu(sayfa5)
[QUOTE=milamber].[/QUOTE]

İbrahim abi, acaba hava motoru ile çalışan sump konusunda detaylı bilgi verebilirmisin?
Yüksek İhtiyaçlı Bitkiliye Geçiş
[QUOTE=mrah]

Hic vakit kaybetmeyin. [:D][/QUOTE]

Üstad balık olmayan bir hightech bitkilide Co2'nin 24 saat sarı renkte açık olmasında sorun olur mu peki? Yosun oluşması açısından. Ben balıksız hightech yapmaktayım da mesajın sonrası tereddüt oldu.
Bir De Ben Paylaşayım Dedim
[QUOTE=Altispinoza]
Doğrudur hocam özellikle o şekilde ayarladım uzun süre sarı indikatör ile kullandım, rotala ve stargrasslar çok hızlı gelişiyor. Su anda bile öyle.Ama tank olgunlaştığı için sıkıntı yok şu anda hem tüp uzun gidiyor hem de budama ile her hafta uğraşmıyorum.[/QUOTE]

Mantıklı[:)]

Ben kendim hala doyabilmiş değilim sarı renk olana kadar co2 verip hızlı hızlı bitkilerin büyümesini görmeye. Dile kolay hobideki 10 yılımdan sonra ancak hayallerimdeki gibi bitkili yapabildim. Bende de mevcut da tüplü sistem bitkili.
Camdaki Çatlak.
Öncelikle çatlak son bulmadan kesinlikle yamaya başlamayın hocam.

O çatlak zamanla veya içine su koyduğunuz zaman çatlağın yönüne doğru herhangi bir kenara ulaşana kadar çatlat devam edecektir. Siz eğer şimdiden yama yaparsanız daha sonra çatlak uzayıp gittiğinde tekrar yamalamanız gerekir.

Daha önceden ben böyle küçük bir akvaryumumda sadece çatlak üzerine akvaryum silikonu ile silikon çekerek çatlaktan sızıntıyı önlemiştim. Ama yama yapmak garanti olacaktır.
Bir De Ben Paylaşayım Dedim
Maşallah keşke biraz daha co2 verebilseniz, indikatör yanlış görmemişsem koyu yeşile daha yakın bir renkte.
Bitkili Akvaryumum Da Problem Ne ?
Ali bey 500 litre tanka asla mayalı sistem co2 ile karbondioksit yetiştiremezsiniz. Tankınız bu şekilde 10 saat aydınlatma ve gübreleme ile yosundan kurtulamaz.

Acilen aydınlatmanız ile orantılı şekilde ve EN ÖNEMLİSİ yeterli miktarda co2 vermelisiniz tankınıza.

Çok engin tecrübelerim yok sadece tüplü co2 kullanan ve bu konuda tecrübesi olan bir kişi olarak söylemem gerekir ki, 500 litre tank için ancak tüplü sistem ile yeterli co2'yi tankınıza verebilirsiniz. Kesinlikle bu denli pahalı bitkileriniz var ike mayalı sistem ile mahvetmeyin bence.

Son olarak yeterli gübreleme ve co2 verme aşamasına gelene kadar BENCE aydınlatma sürenizi en az yarı yarıya düşürün bu bir nebze yosunlanmayı yavaşlatır.
Kabarcık Merdiveni Sorunu
[QUOTE=WaveRider]
Eğer dış filtre debisi yeterli değilse ve saniyede verdiğiniz kabarcık sayısı biraz fazla ise benim tecrübeme göre maalesef İsta External Reactor işe yaramıyor.Kabarcık sayısını arttırdığınızda Co2 bir süre sonra reaktörün en üst bölümünde birikiyor ve bir şekilde pervanelerin dönmesini engelliyor,vorteks oluşmadığı içinde çözünme kifayetsiz kalıyor.Eheim 2228 kullanıyorum bu arada,bu durumu en az 10 kez tecrübe ettikten sonra inline difüzöre geri döndüm.[/QUOTE]

[B]Kesinlikle haklısınız. [/B]Yukarıda kabarcıkların birikmesi benimde başıma geldi. Pervanelerin durmasına neden olan şey ise debinin az olmasından dolayı yukarıda biriken havanın filtreden gelen suyun pervaneleri döndürmesine engel olmasından kaynaklanıyor.

[B]Herşeyden önce şunu söylemek gerek bu ürün asgari bir debi miktarına sahip filtre ile görevini yerine getirmekte.[/B] İkincisi ise akvaryumun hacmine göre kaliteli ve stabil bir debi sağlayan filtre ile bu co2 ürünü oldukça iyi görev yapacaktır her daim. Akvaryumum net 90 litre civarında ve lifetech 838 kullanıyorum(maddi sebepten ötürü). Evet dış filtre debisinden memnun değilim %100 performans çalıştıramıyrum reaktörü ancak 90litre tankımda co2 indikatörünü sap sarı yapacak kadar çözünme elde edecek şekilde debi/kabarcı sayısını dengelemiş bulunmaktayım lifetech gibi bir filtre ile.

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,574,986 Mesaj
  • 378,003 Konu
  • 91 Forum
  • 130,344 Forum Üyesi
  • 1,396 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 2,230 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.