ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
lolindir
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
80
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
26 Şubat 2009 14:15
Son Ziyaret:
3 dakika önce
Toplam Mesaj:
250 [0.05 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
3 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
erdem atlı
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Erdem Atlı

SON 10 MESAJI

Tatlı-tuzlu Bir Arada.
Hobiye verilen dört yıllık bir aradan sonra bir kaç eksik olanı tamamladıktan sonra eldeki tank ve malzemelerle iki hafta önce bitkili bir tatlı su tankının kurulumunu yapmıştım. Bu haftasonu da tuzlu su tankının startını verdim arkadaşlar. Ortaya böyle bir şey çıktı şimdilik. Ben oldukça memnun kaldım açıkçası. Yorum ve görüşlerinizi almak amacıyla paylaşmak istedim. Saygılar. [IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/69760/120220240041441.jpg[/IMG][EDIT]lolindir,2024-02-12 00:43:23[/EDIT]
Dry Rock Yapıştırma Önerisi.
Arkadaşlar merhabalar. Yeni kuracağım tuzlu tankına yapmak istediğim dekorasyon için aldığım kayaları yapıştırmam gerekiyor.
Sorularım:
1- bu iş için hangi ürünü kullanabilirim?
2- Japon yapıştırıcısı bu iş işin uygun mu? Tanka ve canlılara ilerde bir zararı olur mu?
3- Bu dekordan ilerde vazgeçersem taşlara zarar vermeden ayırabileceğim bir ürün var mı?
Yanıt verecek arkadaşlara şimdiden sonsuz teşekkürler.

Ankara'da Tuzlu Su Canlı Ve Malzemeleri
Arkadaşlar merhabalar. Ankara'da tuzlu su canlı ve malzemeleri bulunabilen akvaryumcular arıyorum.
İnternette yaptığım araştırmalarda Balgat'ta Dost akvaryum diye bir işletme olduğunu gördüm. Bundan başka bulamadım.
Siz değerli akvaristlere danışmak istedim.
Saygılar.
Profil- Tank Ölçü Farkı. Patlama Riski Var Mı?
Arkadaşlar profilin genişliği 50 cm. Mdf altlığın ise 54 cm. Bu mdfnin üzerine 4 cm kalınlığında ve tankın ölçüsü ile aynı genişlikte( yani 59 cm) strafor mevcut. Tank 180 lt. Yani hem önde hem arkada yaklaşık 4,5 cm ‘ şer bir fark mevcut profille. Acaba taşıma noktasında bir sıkıntı oluşur mu? Bilgi verecek arkadaşlara şimdiden sonsuz teşekkürler.
Büro Tipi Buzdolabı Taşıma Kapasitesi?
Arkadaşlar evimde bir adet büro tipi buzdolabı var ekstradan.Diğer tanklar nedeniyle hiç yerim kalmadı maalesef ve 50x50x40(yükseklik) ölçülerinde yani 15kg cam ağırlığı olan ve 100 lt su hacimli bu tankı altına bir strafor koyarak bu buzdolabının üzerine koysam taşır mı acaba? Emin olamadım ve danışma gereği hissettim. Yanıt verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürü borç biliyorum. Saygılar.
Hangisi Yanık Discus ?
Ejder bey yaşları nedir acaba? Yorum yapmak için onu da en azından kabaca bilmek lazım ancak fotoğraflara göre üç diskte olması gereken formdan oldukça uzak maalesef. Sağlıklı ve formda discuslarda belirleyici kriterlerden biri olarak üstadlar göz vücut oranından bahsetmekte bir çok yerde. Aşağıdan yukarı hayali bir çizgi çekildiğinde gözün tam ortasından geçecek şekilde hem üstte yani göz ile alın arasında hem de altta üçer göz sığacak kadar bir yer olmalı denir ki benim de şimdiye kadar ki deneyimlerim bu ölçüyü haklı çıkarmıştır. Yine gözün vücuda göre çok iri olması da olumsuz bir göstergedir ve özellikle 2 numaralı balıkta bu durum mevcut maalesef. Ayrıca üç balığında (yavru yaşta iseler normaldir ama) vücut yapıları discusa adını veren disk şeklinden çok uzak. [EDIT]lolindir,2018-05-24 23:05:09[/EDIT]
Yerli Artemia
https://www.akvaryum.com/Forum/mesaja_git.asp?PID=5503440

Arcan bey yaptığınız iş gerçekten çok ama çok önemli zira biz akvaristler de paramızın karşılığını alma isteğinde olan tüketicileriz ve yasayla da esasında bu istek bir hak olarak korunmakta. Akvaryum hobisi yurtdışında doğmuş, gelişmiş bir hobi olduğundan elbette yabancı ürünler geçmiş deneyimlerinin daha eskilere dayanması hasebiyle ve bu deneyimlerin üretilen malzeme, yem vb ürünlere yansıtılması sonucu amaca daha uygun, daha kaliteli oluyor. Ancak bu ürünler döviz ile yurtiçine getirildiğinden ve ayrıca nakliye ve aracı masrafları da eklendiğinde pahalı tüketim malzemeleri oluyor bizler için. Uzakdoğulu üreticilerin ucuz ve bu nedenle ulaşılabilirliği daha yüksek ürünlerinde ise kalite sıkıntısı hep mevcut. Yerli üretici olarak sizler gibi insanlar yaptıkları çalışmalarla hem kaliteli hem de mantıklı fiyatları olan ikame ürünleri biz tüketicilere sağlayarak hem bu yabancı ürünlere olan bağımlılığı kırıyor hem de ülke için bir değer kazandırıyorsunuz aslında. Ben görevim gereği Yurtdışında da bulundum ve meraklı bir mizaca da sahip olduğumdan hem bizim hobimizle ilgili hem de diğer bir çok alanda oradaki uygulamaları da gördüm, inceledim, sordum soruşturdum. Örneğin bu artemia yumurtası konusunda mesela İngiltere'de bulunan ürünleri de aldım ve kullandım. Yukarıdaki mesajımda kendi olumlu deneyimimi diğer arkadaşlara yansıtmaya çalıştım çünkü ben çok memnun kaldım. Yabancı menşeili ürünleri hem Türkiye'de alıp kullanan hem de yurtdışında alıp kullanan bir kişi olarak tekrar size teşekkür ediyorum. Uygun fiyata, aynı/daha yüksek kaliteli, YERLİ olan bir ürünü bizlere sunduğunuz için.
Yerli Artemia
Arkadaşlar discus ve melek balıkları beslediğimden ve yavrular için çok sağlıklı bir protein kaynağı olduğundan artemia sürekli olarak çıkarıp kullanıyorum. Uygun olup olmadığını bilemediğimden marka ismi vermeksizin Amerikan menşeili çok bilinen marka artemia kullanıyordum önceleri ve yalanım yok gayet memnundum. Ancak kalitesi oldukça iyi olan o ürünün fiyatı gercekten kullanım miktarı da arttıkça ciddi bir masraf kalemi haline geldiğinden alternatif arayışına girdim ve bu marka artemia yumurtalarından deneme amaçlı aldım. Hiç bir özel uygulama yapmaksızın( ısı,ışık vb) meç artemia düzeneğinde 36 saatlik bekleme düzeneği ile inanın %99 açılım, süzme sonrası sıfıra yakın kabuk ve harika artemialar sonucuna ulaştım. Eğer ideal ısı,ışık,tuzluluk sağlanırsa bu bekleme süresinin 16-24 saate düştüğünün farkındayım ancak halihazırda uyguladığım düzenden memnun kaldığımdan böyle devam edeceğim. Tüm akvarist arkadaşlara gönül rahatlıgıyla tavsiye ediyorum zira sonuçta para kolay kazanılmıyor. Ürünü hizmetimize sunan bu arkadaşlara da çok teşekkür ediyorum buradan bu vesileyle de.
70 Litre Üretim Tankı?
Arkadaslar yer darlığı nedeniyle her obsiyonu düşünüyorum kusura bakmayın lütfen zira benzer bir sorum olmuştu öncesinde. 48x40x36(h) ölçülerinde 70 lt bir üretim tankında discus çiftten verim almam mümkün mü acaba? Saygılar.
Albino Discus Çiftlerim Ve Yavrularım
Maşallah Tolga bey çok güzeller gerçekten. Bu discus yoruyor insanı. Tam yahu ne uğrasıyorum bu kadar bırakayım gitsin diyorum sonra sizin gibi paylaşım yapan arkadaşların bu güzel kareleri yeniden kanımızı kaynatıyor :)

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.