ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
yedili
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
187
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
21 Eylül 2009 11:27
Son Ziyaret:
11 dakika önce
Toplam Mesaj:
132 [0.03 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
13 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ömer Faruk
Doğum Tarihi:
21 Kasım 1985
Yaş:
35
İl:
Sanliurfa
Meslek:
Ziraat Yüksek Mühendisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ömer Faruk/Şanlıurfa/Ziraat Yüksek Mühendisi

SON 10 MESAJI

500 Litre Tank Tür Önerisi
Puntius denisonii besleyebilirsiniz.
Yan Sump Yapımı (160cm'lik 2'li Set İçin)
Elinize sağlık, gerçekten çok temiz bir çalışma olmuş.
Eski Akvaryumlarımın Hepsi
[QUOTE=oherek]Merhaba

Haqos Belly box 25 akvaryum low tech bitki yetişebilir mi. Deneyimlerinizden yararlanmak isterim. Teşekkürler[/QUOTE]
Merhaba, yetiştirebilirsiniz yalnız çok küçük bir akvaryum olduğu için fazla uzamayan, minik yapraklı bitkilerle kurulumunuz daha görsel olur. Aslında o akvaryumda en güzeli moss türleri ve bir kaç küçük taş ile kurulum olur bence.
Olcay Çelik-3d Arka Fon-uygun Olmayan Derz/çimento
[QUOTE=MiSoSiKiaN]

Merhabalar,
Site içerisinde bulunan ilanlar kısmındaki ilanlarda dahil hiçbir alım/satım işleminde site yönetimi taraf değildir. Konu adli makamlara aksettirilirse talep olması durumunda bizde bulunan bilgiler paylaşılabilmektedir.

Keşke alım yapmadan önce biraz araştırsaydınız. Sitemizde şahıs hakkında 2015 yılında açılmış emek hırsızlığı konusu bulunmaktadır.

[URL]https://www.akvaryum.com/Forum/arka_fon_yapimi_olcay_celik_emek_calmistir_k845823.asp?PID=4906419#scrl4906419[/URL]Saygılar, [/QUOTE]
Çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. Aslında biraz araştırdım ama bu konuya denk gelmemişim. İnternette birçok yerde altına telefonunu da yazdığı fon fotoğraflarını görünce güvenebileceğimi düşünmüştüm. Bundan sonra daha dikkatli olmaya çalışacağım. İnsan en çok da güveninin boşa gitmesine üzülüyor.
Olcay Çelik-3d Arka Fon-uygun Olmayan Derz/çimento
[QUOTE=IzzetCaglar]Geçmiş olsun. İnşallah yönetici ve yetkililer bu konuyu görürler herkese güvenmemek lazım[/QUOTE]
Teşekkür ederim, insan üzülüyor gerçekten. Olcay ÇELİK' in birçok internet sitesinde reklamı var. Böyle birşey yapacağı hiç aklıma gelmezdi.

[QUOTE=Kınayu]Selamlar ,
Kardeşim bu tür uygulamalar görsel ve renkler zevkler olduğu için ya direk görerek bakıp seçip alıp yada el beceriniz varsa kendiniz yapmanız daha uygun olur uzaktan uzağa bu tür sorunlar yaşanmaması düşünülemez .
İki tarafta anlayış saygı çerçevesinde iki taraftan hiç biri mağdur olmadan bir orta yol bulunması uzlaşı ortamının sağlanmasıdır önemli olan üzülmeden hallolur .[/QUOTE]
Abi ben saygımı kesinlikle bozmadım. Olcay ÇELİK' te saygılı. Yanlız kendisi beni dinlemiyor. Sürekli "sana 2 kere fon yaptım, sen beğenmiyorsun" diyor. Kendisine elimde kullanabileceğim bir fon yok, mağdur oldum diyorum ve 408 TL param gitti diyorum. Kendisi hatalı olmasına rağmen, ben kendisininde malzemesi gittiği için paramın tamamını istemedim. Sürekli orta yolu bulalım dedim ve en azından harcadığım paranın yarısını göndermesini istedim ama kabul etmedi. "Ben sana söyleyeceğimi söyledim" diyor ve konuyu kapatıyor.
Olcay Çelik-3d Arka Fon-uygun Olmayan Derz/çimento
Merhaba,
Ben Olcay Çelik' e 3d arka fon siparişi vermek istediğimi söyledim. İstediğim modelin resmini kendisine gönderdim, ayrıca akvaryumun ölçülerini söyleyip fiyat aldım. Bu sırada ortalama kargo fiyatını da sordum. Model için 250 TL dedi, kargonun da 50-55 TL tutacağını söyledi. Siparişimi verdim. Ölçüleri çizimle de kendisine anlattım. Kayıt, kuşak yerlerinin de detaylı fotoğraflarını gönderdim. Bana "sen bana bırak kardeşim" dedi. Bir süre sonra tekrar hatırlattım, yan tarafların ölçüsünü tekrar hatırlattım. Bana "yanlar da mı olacak" dedi. Benim kendisine istediğimi söylediğim ve fiyatta anlaştığımız modelde yanlarda vardı. Bu sefer "tamam yanları sadece 13 cm yaparım" dedi. Dedim abi, size ölçü verdim, yanlar 53 cm. Ekstra 50 TL gönderek yanlarında 25 cm olmasını istedim. Aradan zaman geçti, fonun taman dedi, göndereceğim dedi ve bana fonun fotoğrafını gönderdi. Fotoğrafın altına da "kardeş senin fonun yüksekliği 53 dü değil mi" dedi. Yok abi dedim. Yükseklik 38 olacaktı abi dedim. Tamam dedi, keseriz üstten ayarlarız dedi. Fotoğrafını gönderdiği fon ne renk ne model ne de ölçü olarak anlaştığımız model değildi. Belli ki elinde kalan bir model ve bana göndermeye çalışıyor. Kendisine güvenimin kalmadığını ve fon yaptırmak istemediğimi söyledim. Herşey fon gibi olsun kardeş, sana yenisini yaparım falan dedi ve kesinlikle para iadesine yanaşmadı. Tekrar güvendim ve tamam yapalım dedim. Fonu bitirdiğini ve göndereceğini söyledi ve fotoğraf gönderdi. Yine istediğim değil ama az çok benziyordu, tamam dedim. Yanız dış filtre hortumlarını falan gizlemek için yer yapacaktınız dedim, çünkü öyle anlaşmıştık. Fotoğrafta göremediğimi söyledim ama hiç oralı olmadı. Neyse en sonunda kargo geldi ve 108 TL kargo parası ödedim. Paketi açtım, malesef kargoda derz/çimento belli yerlerde kırılmış ve dökülmüş. Derz/Çimento elimi değdirdiğim yerden kolayca dökülüyor. Kopan çimento elimle zorlanmadan tuz gibi ufalanıyor. Kendisini aradım, bana parçalar hassastır dikkatli tut dedi. Dökülen yerler içinde nalburdan derz/çimento al ve kapla dedi. Nalburdan alacağım derz salınım yapmaz mı dedim, az bir yer zaten birşey olmaz dedi. Abi özel bir derz kullanmam falan gerekmez mi dedim, fugapool ü duymuştum ama söylemedim. Birşey olmaz dedi. Kendisine bu fonu kullanamayacağımı çünkü derz/çimento parçalarının döküldüğünü ve parçalandığını söyledim. Bununla ilgili video da gönderdim. Fonu elimle tuttuğum yerden içine batıyor ve hemen kırılıyor. Hakkımı istediğimi söyledim ama "yok kardeş birşey olmaz sen kullan o fonu" diyor ve hâlâ "sana 2 kere fon yaptım, benim hakkım ne olacak" diyor.

İstediğim ve anlaştığımız model
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/80642/050720212259281.jpg[/IMG]

İlk sözde benim için yaptığını söylediği model
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/80642/050720212301171.jpg[/IMG]

Sonra yaptığı model
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/80642/050720212302521.jpg[/IMG]

Gelen ve derz yada çimentosunun parçalandığını gösterdiğim video
[VID]https://youtu.be/agAIVy8bjlw[/VID][EDIT]yedili,2021-07-05 23:06:39[/EDIT]
Strafor 3d Fonda Derz Dökülmesi Ve Ufalanması
[QUOTE=Kınayu]Selamlar kardeşim öncelikle bu 3 D fon yapımında çimento yok [:(]

Suda salınım yapmayacak 2900 nolu fuga.

FugaPool 2900, mantar vs oluşma ihtimali olmayan bi madde, su iticiliği yüksek. Suyu emmiyor yani.
Bulamazsanız 2300 bununla yapanda çok. Su iticiliği var.

Derz Katmanlarının XPS Üzerine Uygulanması
Bölünen arka fon boya örtüsünün üzerine alınarak derz işlemine başlandı. Fugapool 2900 maalesef sadece beyaz olarak üretilen bir derz. Amacım en az 3 kat sürmek"tecrübelilerin dediği gibi" derz tabakasını 1-2 gün arayla uygulamak. Bu işlem sırasında bir ince ve bir kalın fırçaya ihtiyacımız var. Kalın fırça yüzeyde zaman kaybetmemek için çok işe yararken, ince fırça aralara girmede muhakkak gerekli.
Daha sonra kuruyan 3D fona istediğimiz renk içinde bu boya malzemelerini kullanıyoruz . Su bazlı suda salınım yapmayan .
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/81103/061120190707091.jpg[/IMG][/QUOTE]

Abi yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Abi benim eklediğim videoda elimle ufaladığım madde FugaPool 2900 yada 2300 olabilir mi ? FugaPool böyle ufalanabilecek bir özellikte mi acaba ? Ben videodaki maddenin normal çimento olduğunu düşünüyorum ve sağlam bir şekilde yapıldığını düşünmüyorum, çimento bile böyle kolay parçalanmaz ve ufalanmaz. Fonu yaptırdığım arkadaş Fugapool kullandım diyor, parçalandığını ve döküldüğünü söyledim. Dökülen yer için nalburdan derz alıp tamir et diyor bana. Şimdi ben bu fonu bu şekilde akvaryumda kullanabilir miyim ?
Strafor 3d Fonda Derz Dökülmesi Ve Ufalanması
Merhaba, strafor 3d arka fon yaptırdım ama içime sinmedi. Aşağıda video ekledim. Sizce bu fon nasıl ?
[VID]https://youtu.be/agAIVy8bjlw[/VID]
Euro Star Aktif Karbon
[QUOTE=Suren8980]Arkadaşlar iyi günler. Daha önce karbon ürününü filtre de hiç kullanmadım. Tecrübe etmedim. Yeni kurduğum akvaryum için bu filtre malzemesinide aldım. Ancak defalardır yıkıyorum kaynar su ile bile yıkadım. Ürünün o tortusu gitti ama siyah rengi hiçbir türlü gitmiyor. Akvaryum şuan aktif durumda. Ve motora koymaya tereddüt ediyorum balıklara zarar verirmi diye. Ne kadar yıkarsam yıkayım o siyahlık boya gibi görüntüsü gitmiyor. Konu hakkında tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursanız çok memnun olurum. [/QUOTE]
O siyah renk gitsin diye uğraşmasaydınız keşke, bir kere sudan geçirmeniz yeterliydi. Filtrenize koyabilirsiniz, balıklara zarar vermez. Siyah renk yıkadıkça ve ovaladıkça sürekli çıkacaktır.
Kağıt Arka Fon Salınım Yapar Mı?
Eklediğim bu linkte benim yapmak istediğim tartışılmış ve olabileceği kanısına varılmış gibi. Ben de denemeyi düşünüyorum.
https://www.akvaryum.com/forum/arka_fonu_suyun_icine_koymak_dogrumu_k95526_sn1.asp[EDIT]yedili,2021-05-28 16:00:39[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.