ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
memink
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
5
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
02 Ekim 2009 14:48
Son Ziyaret:
15 Şubat 2019 11:18
Toplam Mesaj:
331 [0.10 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mükremin Kocataşkın
Doğum Tarihi:
28 Mart 1961
Yaş:
57
İl:
Ankara
Meslek:
Kamu
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Mükremin K.Taşkın

Bir insanı ahlaken eğitmeden, sadece zihnen eğitmek ,topluma yanlızca okumuş bir bela kazandırmaktır. Roosevelt
                 

SON 10 MESAJI

TURŞU KAVANOZUNDAN KALİTELİ DIŞ FİLTRE (GÜNCEL)
Arkadaşlar 2,5 senedir hobiye ara verdim. Konuyla ilgili fotolar da bilgisayarımda kimbilir nerelerde. Bakayım, bulabilirsem tabi ki yüklerim.
170 L. KÖŞE AKVARYUMU YAPIMI DETAYLI RESİMLER
[QUOTE=omermalkoc][QUOTE=memink]

Geniş bir açıyla yapışması gereken ön camın iki yanındaki parçaların birleşme noktalarının yeterli sağlamlıkta olmadığını düşünüyorum...

[/QUOTE]
 
 
Mükremin Bey bu açının kaç derece olduğu hakkında beni bilgilendirebilir misiniz? Teşekkür ederim.
[/QUOTE]
 
Ömer bey bu akvaryumu sattığım için ölçme şansım yok, ancak bölümün başındaki çizimin aynısı, oradan ölçüm-hesaplama yapabilirsiniz.
 
Saygılar
170 L. KÖŞE AKVARYUMU YAPIMI DETAYLI RESİMLER
Arkadaşlar tabi ki insanın kendi emeğiyle ortaya koyduğu özgün bir çalışmanın zevkine doyum olmuyor, ama ben inanıyorum ki azim olduktan sonra herkes orijinal çalışmalar ortaya koyabilir.
 
Bir de; bir akvaristin akvaryum tasarlaması, mutlaka akvarist olmayan birinden daha iyi olacaktır. Çünkü bizler kendimizi balıkların yerine koyabiliyoruz ve onların ihtiyaçlarına göre tasarımlar yapabiliyoruz. Biraz da el becerisi varsa güzel şeyler ortaya çıkabiliyor.  
 
 
Ömer bey akvaryum bende yaklaşık 1,5 sene kaldı ve hiç sorunsuz kullandım. 5-6 ay önce yine bu forumda satışa çıkardım ve bir arkadaş talip oldu, ona sattım.
 
Şimdi yine böyle bir gösteri akvaryumu yapsam, ön camı bir üretimhanede bükümlü olarak yekpare yapardım diyorum. Bu akvaryumu bırakmamın sebebi ise; daha hacimli ve fon olmayan melek akvaryumuna geçmemdir.
 
Selamlar.
memink2012-04-02 20:21:32
170 L. KÖŞE AKVARYUMU YAPIMI DETAYLI RESİMLER
[QUOTE=rheme]Tek kelimeyle harika olmuş acaba mesleğiniz nedir bu konularla ilgili bir mesleğiniz olduğunu düşünüyorum.Tebrik ediyorum.Saygılar.[/QUOTE]
 
Yok Volkan kardeşim mesleğim bu konularla ilgili değil, ben Devlet memuruyum.
ağzı dolu demasoni
Kutay kardeşim balığı ana akvaryumda bırakırsan o yavruları tek tek salarken yaşadığı eziyete dayanamazsın, bir tane salar tekrar yakalamaya kalkar, yavru kaçarak diğer balıklara yem olur. Anne sürekli tenha bir yer arayışındadır, zaten zayıf düşmüş balık bir de bu yüzden hırpalanır. Benim tavsiyem yine 5 litrelik pet şişeyle aynı akvaryumda yavruluk yapman, dış filtrenin akvaryuma boşaltım borusuna bir şekilde hava hortumu yerleştirip bu yavrulukta sürekli taze su bulundurmandır.
Başka bir akvaryuma ayırmak hem balığı daha fazla strese sokacak, hem de su/akvaryum şartları ana akvaryumla farklılık göstereceğinden hastalığa davetiye çıkaracaktır.
 
Bu yönteme alışmış demasonilerimin yavruluğun içine yavru bırakmaya çalıştıklarına defalarca şahit oldum.
ağzı dolu demasoni
3-3,5 cm demasoni yumurtlayabilir, yavrularını da büyütür. akvaryumunuz yeterli büyüklükteyse 5 litrelik bir pet şişeyi kenarlarından yavrular çıkamayacak kadar delikler açıp doğumhane olarak kullanabilirsiniz. Ancak şişenin içine dış filtreden hava hortumuyla temiz su getirmeniz ve balık ve bırakacağı yavruların saklanabileceği bir kaya parçası koymanızı öneririm.
Defalarca yavru aldığım bir yöntemdir.
Katil Salyangozlar
İbrahim bey tecrübeniz dolayısıyla öncelikle sizin incelemenizi istediğim bir resim ekliyorum

Akvaryumumdaki katil yumurtalarından birkaç tanesi bu karede yer alıyor. Çekim yandan olduğu için üzerlerindeki geometrik korumayı seçemiyoruz. Ancak 1 ve 2 nolu yumurtalarda sanki boş olanlar var gibi. Bunun anlamı bu bebeklerin yumurtadan çıkmış olmaları mıdır? Yoksa yumurtayla üreyen diğer türlerde olduğu gibi bunlarda da döllenmemiş veya mantarlaşmış yumurta hali midir?

Teşekkürler

ARTEMİA ÇIKARIRKEN KOKAR MI
Arkadaşlar artemia çıkarırken kötü bir koku yayıldığını hissediyorum. Bu doğal bir şey midir, yoksa ben yanlış bir şey mi yapıyorum?

Hoş bir dış filtre
Gökhan kardeşim çabalarını takdir ediyorum ama ne yazıkki bir sorun var.
Kullandığın saklama kabı bu iş için uygun değil, kısa bir süre sonra kapak contasından kaçırmaya başlayacak, bence çok sıkı takip etmelisin.
Bunu önlemenin iki yolu var, ya filtrenin su yüzeyiyle akvaryum su yüzeyi eşit hale gelecek şekilde filtreyi yüksek bir yere koyacaksın, ya da vidalı kapaklı daha sağlam bir kap bulacaksın.
Bu konuda çok fazla araştırma yaptım ne yazıkki bu işe uygun hem güzel görünen, hem de sağlam olan tek bir malzeme bulabildim; 5 Litrelik termoslar bu işe çok uygun ama onun da fiyatı oldukça fazla geldi.
Bu nedenle turşu kavanozlarına devam...
sonsuz enerji elektiriksiz filtre, ısıtıcı
8 Yıllık zorunlu eğitimin sonucu bu mu?
Keşke 16 yıla çıkarsaydık, belki o zaman olurdu.
Nerede hata yapıyoruz, ilköğretim 3 veya 4. sınıfta öğrenilmesi gerekenler ezberlenmiş ancak anlaşılmamış.
Yoksa piyango gibi; otururken bir keşif yapıp bir anda köşeyi dönmek, meşhur olmak peşinde miyiz?
Bazı yorumları hayretle ve ibretle okuyorum.
Suyu yakmaya çalışanlar, yer çekimini "yer itimine" çevirmeye çalışanlar. Temel bilim kurallarını bildikleri halde "elin gâvuru olmaz dedi diye olmayacak bir şey yok, denemek lazım" diyenler.
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuşuz.
Bir de samimiyetle bilimi savunan, asla öğrenmeye niyeti olmayanlara öğretmeye çalışan kardeşlerim var, bence emeğinize yazık ediyorsunuz.
Galiba biz önce öğrenmeyi öğrenmeliyiz.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.