ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
southblue01
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
22 Mart 2013 00:39
Toplam Mesaj:
54 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mehmet AVCI
Doğum Tarihi:
20 Kasım 1984
İl:
Adana
Meslek:
öğretmen
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Mehmet AVCI

SON 10 MESAJI

Fluval Dış Filtre Yeni Seriler ( 106-206-306-406 ) Stoklarımızda...
Selamlar hocam 2 sene önce sizden(Guppy Petshop) aldığım fluval 305 su kacırıyor neresınden dıye sorucak olursan kafa ile kasanın kelepçe kısmından ve start pompasının bulundugu kısımdan pompayı yukarı kaldırdıgımda ordakı sızıntı duruyor fakat kelepcelerın altındakı sızıntı devam edıyor. yaklasık 2 aydır durum boyle  2 ay once getırecektım garantı belgesını bulamadım kutusu hala duruyor ıcıne baktım ıyıce goremedım neyse bugun tekrar deneyeyım dedım sonuc yıne aynı su sızıntısı var, yardımcı olur musunuz ? 
4 Adet Sakat (1 felçli, 1 Gözsüz, 1 Yüzgeçsiz, 1 kambur)
Tek gözlü çok aktif ve rengi cok alımlı, büyüdüğünde ana tanka almayı düşünüyorum ama felçli günden güne cansızlaşıyor.
4 Adet Sakat (1 felçli, 1 Gözsüz, 1 Yüzgeçsiz, 1 kambur)
Yau bende de var bir felçli birde tek gözlü sarıprenses yaklaşık 1 ay oldu ne yapacam bilmiyorum. tek gözlü olanın süper bir görüntüsü var ama felçli olana içim acıyor dalga ne tarafa gotururse oraya dogru gıdıyor

malawi tankına vatoz mu çöpçü mü?
[QUOTE=cokmutlu][QUOTE=southblue01]Çöpçü al derim, vatozu ne kadar buyuk alırsan al balıkların saldıracak ama bugun ama yarın buyusede buyumesede saldırırlar ben vatoz aldım 24 saat yasamadı ! Ters yüzen çöpçü aldım ve balıklarımla aynı boyda yaklasık 3-4 aydır beraber yasıyorlar[/QUOTE]
İlk araştırmalarımda ben de düşünmüştüm ters yüzen çöpçüyü, anma zamanla öğrendim ki o zaten yaşarmış malawiyle, malawi yaşamazmış...
Bi bu ters yüzen çöpçü bi de macracanta (yani aslında genel olarak çöpçülerin hepsi) ilk aç kaldıklarında tepesine binermiş çikletlerin, bazı arkadaşların bu konuda çok acı tecrübeleri olmuş.. Bence ilk fırsatta çikletlerinizi güven altına alın..

Haa söylemeyi unuttum, bu çöpçüler çikletlere zarar vermese bile onların tankta olmaları çikletleri strese sokuyomuş ve çiftleşmiyolarmış kolay kolay...
[/QUOTE]

Önerilerin için teşekkürler, fakat yaklaşık 12 gün önce Yunusumdan 40 tane ve 2 gün sonrasında da Sarı Prensesimden 14 tane yavru aldım. :)) 
malawi tankına vatoz mu çöpçü mü?
Çöpçü al derim, vatozu ne kadar buyuk alırsan al balıkların saldıracak ama bugun ama yarın buyusede buyumesede saldırırlar ben vatoz aldım 24 saat yasamadı ! Ters yüzen çöpçü aldım ve balıklarımla aynı boyda yaklasık 3-4 aydır beraber yasıyorlar
Sp dişimi yakalayamıyorum
En güzel yolu en genişinden bir kepçe al 3-4 tane balıgı birden yakalarsın zira ben öyle yaptım tek seferde istediğim balığı yakalıyorum kolay gelsin
Cinsiyet uzmanları yorumları bekliyorum
Anlaşılan 1. erkek 2. dişi, gerisi için bekleyip görmeliyim :))) southblue012011-05-10 15:00:00
Cinsiyet uzmanları yorumları bekliyorum
Arkadaşlar resimdeki SP ve Yunusların cinsiyeti hakkında düşüncelerinizi bekliyorum.
Balıkların boyları 9cm civarı

southblue012011-05-09 18:14:07
Doğurcak balığımı aldım .
Kardeş stresten yavruları yutabilir dikkat et, aynı hatayı 1 kez bende yaptım maalesef yavruları yutmustu sp 
Bulanıklık
Size önerim, öncelikle akvaryumdaki bulanık suyun yarısını çekin ve sonra akvaryumun bir tarafından su ekleyin diğer tarafından çekin böylece bulanık olan suyu dışarı almış olursunuz zaten bu işlemi yaparken fark edersiniz bulanık su çektiğiniz tarafa hem çekim ile hemde temiz suyun itişi ile yığılacaktır yeteri kadar akvaryumu temiz gördüğünüzde çekme işlemini sonlandırıp su eklemeye devam edin bu şekilde temiz suyun akvaryumda kalmasını sağlayabilirsiniz. 
Ben de silis kum alıp eklediğimde bu yöntem ile ekledim ve ekler eklemez tertemiz ve berrak bir görünüm oluştu akvaryumda

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.