ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
adigehigebz
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
09 Nisan 2011 02:15
Toplam Mesaj:
1 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
yeşim merve
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Sivas
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

kapluuuşşşş

SON 1 MESAJI

Su Kaplumbağası Bakımı ve Akvaryum
Ben foruma yeni üye oldum. Bodur adında bir su kaplumbağası almıştım yaklaşık 1 hafta önce. Bütün petshoplarda oldugu gibi benim aldıgım petshopta o plastik havuzların içinde verdi bana Boduru. Araştırma yaptıkça gördüm ki çok zararlı o ortamda kalması. Şimdi bir akvaryum aldım. Akvaryumun içinde de 100wattlık bir ısıtıcım var. Akvaryumumun altını küçük taşlarla doldurdum. Bi kısmını su seviyesinden biraz daha yüksek yaptım. İstediği zaman çıkıp kabuğunu kurutabilsin diye. Şimdi sizler sormak istediğim sorular şunlar. 
1- Aldıgım ısıtıcı Kenis aquarium heater k-366. Isıtıcı ararken girdiğim petshop sahiplerinden birisi kaplumbağa teraryumlarının ısıtıcısının farklı oldugunu normal balık akvaryumlarının ısıtıcısıyla kaplumbağamı ısıtamayacağımı söyledi ama benim maddi durumum çok iyi değil o yüzden soğukta kalmasından iyidir diye düşündüm ve bu ısıtıcıyı aldım. Yine de içim rahat değil. Sizce ona bir zarar verir miyim?
2- Aldığım taşların boyası akıyor zamanla Bodurun akvaryumunu daha kaliteli hale getireceğim ama şimdilik bunla idare etsek ben hergün suyunu değiştirsem ona zarar verir mi?
3- Filtre takmak zorunda mıyım? Suyunu her gün değiştiriyorum ben yine de gerekir mi filtre.
4- Onu ilk aldığımda yem olarak çin malı bişey vermişlerdi. Ben şimdi tetrafaunagammarus aldım. Aslında sera marka bir ürün alacaktım ama küçük birşehirde oldugum için bulamadım maalesef.. Bu yem de kaliteli mi?
5- Medikopet marka kabuk sertleştiricim ve vitamin6 var. Medikopet kullanmamın bir zararı olur mu Bodura.
Şimdilik bütün sormak istediğim sorular bunlar. Cevap verirseniz çok mutlu olurum. 

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.