ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Nurten
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
24 Eylül 2012 22:34
Toplam Mesaj:
6 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Nurten Yoruk
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Nurten Yoruk

SON 6 MESAJI

Su Kaplumbağası Bakımı ve Akvaryum
Bilgiler için çok teşekkürler.Kablumbağama bitkisel yem yediremiyorum.2 farklı markanın yemini denedim biri sera diğeri tetra ikisinede bakmadı ama karidese saldırıyor.Kalsiyum icin yumurtada verilebileceği yazıyordu onuda yemedi.Yeşillikle hiç arası yok.Birkere yeşil biber yedirdim karidesle kandırıp bütün gece tısladı.Devit 3 ve vitamin takviyesi yapıyorum yeterli olurmu acaba.Birde UV lamba elektrikçide sordum emin olamadım uv lambayı mikrop öldürmek icin manikürcüler kullanıyor, hayvanlar için çiçek lamba alıyorlar dedi aynı işe yararmı.Ayrıca veteriner sorunu yaşıyorum kendi alanları olmadığı için aynen geri dönüyoruz kendim forumdan bulduklarımla tedavi ediyorum işede yarıyor ama genede uzman bir göz gerekiyor bazen.Avrupa yakasında önerebileceğiniz biri varmı Kadıköy bile olur.
Teşekkürler
Aldığım ışık güneş ışığı mı ?
Benimkinde yok yukarıdaki fotoğraftakinin aynısı sadece rengi kırmızı.
Aldığım ışık güneş ışığı mı ?
İnanmıyorum zavallı hayvanı bende 2 gündür altında pişiriyorum o zaman hay allah gidib kafalarina atacağım yemin bile tarihi gecmiş evde fark ettim canım sıkıldı şimdi.Bilgi için teşekkürler
Kaplumbağa göz şişmesi
Öyleymis bende denedim ve öğrendım  yeğenlerim cok küçük onlarla büyüyecekler biri 2.5 öbürü 4.5 anneleri söylemiş bile heycanla onları bekliyorlar.Versem bile sürekli gözüm uzerlerinde olacak.Kabluslar çok iyi şuan.Teşekkürler
Kaplumbağa göz şişmesi
Cok tesekkurederim Gizem hanim.Japonlari koydugum eski akvaryuma aldim onlari aksilikya sularini isitirken obur akvaryumumun isiticisini takayim derken isiticiyi kirdim.Japonlara ev bulamadim yarin goturup geri verecegim ama kablumbagalarida yegenlerim istedi onlara bakabileceklerinden bile emin degilim ben bile 2 gunde bukadar zorlanmisken.Onlari bu durumdaykende götürup geri vermekte istemiyorum.Dediginiz gibi fotograf ekliyorum.Ve hemen onlari karoluferin uzerine aldim.Yardiminiz icin cok tesekkurler.
Kaplumbağa göz şişmesi
Merhabalar.Bu siteyi uzun zamandir takib ederim cok basarililar.çok tebrik ederim sayelerinde baliklarim cok mutlu ve saglikli ilk defa beyaz benek oldular ama buradaki bilgiler sayesinde simdi gayet iyiler.
Ev arkadasim yaninda goturemedigi 2 kablumbagasini 2 japonunu bana birakti birde kendi akvaryumum ev doldu.Kablumbagalara henuz duzgun bir ortam kuramadim once japonlari vermem gerekiyor.Kablumbagaciklarda malesef bir cam tabakta durmadiklari icin legene aldim. Daha once hic beslemedim hic tecrubem yok.Icine taslar koydum cikib dinlensinler diye ama 2 gundur hasta oldular sanki bir tanesinin gozleri sisti gibigeldi tasin ustune cikmislar uyuyorlar olduler sandim.suyunu temizledim yem verdim yemediler.onlarin sicak suya ihtiyac duyduklairni bilmiyordum ama evde suan 1 isitici var oda kendi akvaryumumda onu alsam bu seferde onlar rahatsizlanacak daha yeni iyilestirdim onlarida suyuna sicak su eklesem ve yarin gidib alsam cokmu zaman kaybetmis olurum?.bugun gittim buradaki bilgilerden yararlanarak antibiyotik aldim ( monodoks ) suyuna 2 tablet eritip katin yaziyordu.aksam hemen onlari cam bir kaba alip ilac verecegim doğrumudur. Sizce gozlerinede ilaç surmem gerekimi ?Birde onlara uygun bir vitamin adi ve nasil kullanacagim hakkinda bilgi alabilirmiyim.Birtane buldum ama oda piyasadan kalkmis .Umarim iyilesirler.
Şimdiden teşekkürler

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.