ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Vega1453
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
25 Şubat 2021 23:15
Toplam Mesaj:
67 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Hakan Özünal
Doğum Tarihi:
25 Mart 1983
İl:
Kirikkale
Meslek:
Labaratuvar Teknisyeni
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Demasoni
Cüce Vatoz

SON 10 MESAJI

hangi imparator
ilk fotoğraftan ahli dişisi olduğunu düşünüyorum.  çünkü ince uzun bir suratı var.
Kırıkkale'de Akvaristlerin Tanışma Organizasyonu
Uzun Zamandır Beklenen buluşma fırtınalı bir Kırıkkale gününde yapıldı. Biliyoruz ki çok Arkadaşımız katılamadı. Yakında yapacağımız buluşmada diğer değerli arkadaşlarla da tanışacağız. Fırtınadan dolayı buluşma mekanımız değişse de katılım yüksekti. Buluşmadan Sonra Yunus Arkadaşımızın Hobihanesinde kuşları hakkında bilgiler aldık, kupalarını gördük, Yem tarifleri aldık.
Organizasyonun devamı yakında gelecek ve Kırıkkale doğa Yürüyüşü, çiğ köfte partisi, mangal partisi ile yine buluşacağız. Katılan Katılamayan bütün arkadaşlara sonsuz teşekkürler. Fotoğraflar aşağıdadır.

Vega14532015-02-01 23:04:35
Kırıkkale'de Akvaristlerin Tanışma Organizasyonu
Merhaba
Kırıkkale'de Akvaristler ve Hobici arkadaşların Tanışma ve Buluşma organizasyonu düzenliyoruz. Katılımınız bizi mutlu eder. Lütfen tanıdığınız bütün Akvarist arkadaşlara duyuralım.

Ayrıntılı Bilgi, Tarih ve Buluşma Adresi aşağıdaki Facebook linkinde mevcuttur.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10153006393744500&set=gm.839126909459174&type=1
100*50*60 tür tavsiyesi.
demasoni hırçın ve çekingen, frontoza da emek isteyen ve zahmet isteyen türler.
bence leptosoma. biraz zahmetli ama yavrularına kendi baktığından ve renkli olmalarından beslenecek bir tür. tabi ki tek tür beslemek her zaman iyidir. 
Taşıyıcı hk. (güncel).
bence de bu kapaklı olan hem şık, hem kullanışlı, hem de sağlam. şimdiden hayırlı olsun :)
Taşıyıcı hk. (güncel).
Bence 1 saatliğine bile riske girmeye gerek yok. Öncelikle canlılar için ölümcül olabilir, daha sonra hem sehpayı hemde akvaryumu hatta bütün odada ki mobilyalar kullanılmaz hale gelebilir.
Yeni Yavrularım
hayırlı olsun. sağlıklı balıklar dilerim.
Yeni astronot akvaryumum :)
Hayırlı olsun. Sağlıklı balıklar dilerim.
Ayrıca çok çabuk büyüyecekler. Hızlı bir şekilde büyük ve geniş bir akvaryuma geçmek lazım.
Her türlü yüzeyde beyaz jelimsi madde
Sanırım sorunu buldum. fakat 7 tane sarı prensesim öldü maalesef. 2 tanesini kurtarmayı başardım.
sorun ise çok basitmiş. salyangozlardan biri ölmüş. büyük boyutlu ve az hareket etme özellikleri olunca farkedemedim.
bir kabuğun yarısı boştu ve lavaboya götürüp içini döktüğümde felaket bir koku geldi. şuan sarı prensesler başka bir akvaryumda bulunuyır. ayrıca BZT de dökünce, bakteriler kirlilikle savaşıp bol miktarda artık bırakmış ve nüfusları çoğalmış. yarın akvaryumu komple temizleyip tekrar kuracağım.

[QUOTE=Suizokukan]Salyangozların en azından benim mavi elma saylangozumun yaptığını görmüştüm ama anlattığınız kadar değildi. Peki artemia çıkartıp yavrulara verdiniz  mi? Başıma bununla ilgili bir olay gelmişti.[/QUOTE]

artemia hiç vermedim. yaşadığınız olayı paylaşırsanız sevinirim.

Vega14532014-03-08 01:20:22
Her türlü yüzeyde beyaz jelimsi madde
Fotoğraf: yok

Canlıdaki Belirtiler: şuan gözlenemedi.

Akvaryum Kapasitesi (litre): 50 Litre

Akvaryumdaki Diğer Canlılar: Sarı Prensen yavruları, Salyangoz(özel tür)

Bilinen Tüm Su Değerleri (pH, sıcaklık, amonyak, nitrat): ph 6,5-7,0 arası, sıcaklık 24 C, amonyak ve nitrat bilinmiyor.

Filitrasyon: iç filtre

İlaç Kullandıysanız İsimleri ve Miktarları: Sera Costapur (2-3 ml), Sera TurboClear ( 10 damla), Sera aquatan (10 damla), Sera Toxivec (10 damla) BZT (1 tutam bakteri kültürü)

Diğer Genel Bilgiler (Su değişim sıklığı, akvaryumda en son yaptığınız değişiklikler vb.) :
Akvaryumum hali hazırda Demasoni yavruları normal biçimde yaşarken, 10 adet salyangoz ekledim. Daha sonra 1 hafta içinde bütün yavrularım öldü. Yavru demasonilerimin ölümüyle akvaryumu 1 gün içinde 2 defa komple suyunu değiştirdim. fakat ilk değişimde akvaryum camında, ve içerisindeki bütün aksesuar üzerinde şefaf renkli jelimsi bir madde vardı. mukoza tabakası gibiydi. 2 değişim arasında bütün camların yüzeyini elimle temizleyebildiğim kadarını temizledin. akvaryumu 2. defa kurduğumda yukarda yazmış olduğum ilaçları ve su düzenleyicilerini ekledim (Sera Costapur hariç). bir sonraki gün sabah yine aynı şekilde jelimsi madde her yeri kaplamıştı. Sera Costapur'u ekledim. su değişiminden 24 saat sonra da yavru prenseslerimi ekledim. şuan jelimsi tabaka halen durmakta. (akvaryumda kum yok)
Sorum ise şu: bu madde nedir? zararlı mıdır? tekrar balıklarıma zarar verir mi? nasıl engelleyebiliriz?

Vega14532014-03-05 19:33:58

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.