ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
alidesidero
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
23 Temmuz 2014 00:04
Toplam Mesaj:
8 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
ali desidero
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

ali desidero

SON 8 MESAJI

Avcılar - Karaköy arası toplu ulaşım
Tersane caddesinden Galata köprüsüne dönerler biraz yürümeniz gerek
Avcılar - Karaköy arası toplu ulaşım
Metrobüs Edirnekapı durağında inip yukarı yola çıkarak Eminönü otobüslerine binebilirsiniz.Başka bir alternatif Ayvansaray durağında inip aşağıya Haliç istikametine 5-10 dk yürüyüp Haliç  sahildeki duraklardan Eminönü otobüslerine binebilirsiniz
Acemiden High Tech. Bitkili :) ( Yeni Dekor )
Caner Bey; kurulumuzun hayırlı olmasını diliyorum bir noktada küçük bir hatırlatma yapmak istiyorum, strafor malzemenin özkütlesi sudan hafif olduğu için beklenmeyen gelişmeler yaşanabilir.Hatta yaşanmış bir örnekle desteklemekte fayda var http://www.akvaryum.com/Forum/aksilikler_dunyasi_k545782_sn3.asp.
İlk Adım -Low tech-
Kurulumun ardından yaklaşık 3,5 ay geçti görüş ve eleştirilerinizi almak için bir kaç fotoğraf ekliyorum

İç filtre bozulduğu için değişti Atman At-F101 eklendi.1 adet vantuzlu çöpçü eklendi, yosun sorunu ortadan kalktı.
İlk Adım -Low tech-
[QUOTE=cücevatozz]Bence gübre takviyesi yapmanız gerekecek sağlıklı balıklar.[/QUOTE]
Serkan Bey; galiba sıvı gübreden bahsediyorsunuz, tavsiye ettiğiniz bir ürün var mı? Siz tecrübe ettiniz mi?
İlk Adım -Low tech-
Aklıma takılan bir kaç soruyu sormak istiyorum;

1-Şuanda aydınlatmayı 4 saat açık 3 saat kapalı tekrar 4 saat açık şekilde sürdürmeye çalışıyorum fakat sürekli akvaryum başında olamadığım için sarkmalar oluyor bu dalgalanmalar sıkıntı yaratır mı?

2-Aydınlatma için günün herhangi bir saatini seçebilir miyim?  Yani aydınlatmayı gündüz yerine akvaryumu seyretme şansına sahip olduğum geceleri yapabilir miyim?

3-Aşağıya resmini eklediğim ürünü 4 saat açık 3 saat kapalı 4 saat açık şekilde ayarlayabilme imkanım var mıdır?

İlk Adım -Low tech-
[QUOTE=talha54]Güzel bir akvaryum olacağa benziyor sorun olarak adi salyangozları kasıtettiyseniz onlarasa katil salyangoz çözüm olacaktır[/QUOTE]Talha bey;
İltifatınız için teşekkür ederim.Kaç adet katil salyangoz eklememi önerirsiniz?

[QUOTE=duboyzii]Orta kısımda konumlandırdığınız, sondan 2. sırada olan bitkinin adı nedir ve pahalı bir tür müdür?[/QUOTE]İbrahim Bey; 
Bitkilerimin arasında pek pahalı bir tür yok, fakat tam olarak hangisini sorduğunuzu kestiremedim.Sipariş listemiz kopyalıyorum hem fiyatlar hakkında fikriniz olur hem de sorduğunuz türü bulmanıza yardımcı olur 
1 xVallisneria Americana Gigantea (Dev Saz)10 kök10.00TL
1 xBacopa monnieri 10 ad7.00TL
1 xHydrocotyle verticillata Zemin Bitkisi5.00TL
1 xLudwigia Repens -Gül- 10 kök10.00TL
1 xMisket Gübre 40 Ad (El yapımı)10.00TL
alidesidero2012-03-04 19:49:00
İlk Adım -Low tech-
Fotoğraf:

Genel görünüm böyle biraz da sıkıntıları ekleyelim

Boyut (cm): 60X30X35(h)
Kapasite (litre): 63 litre
Canlılar: Lepistes
Vallisneria Americana Gigantea (Dev Saz) 
 Bacopa monnieri 
 Hydrocotyle verticillata 
 Ludwigia Repens (Gül)

Malzemeler: Amazon KJ-1800F iç filtre
     Osram Cool Daylight 18w
     Osram Floura 18w
     Hagen siyah kum

Akvaryum Bakımı: Haftalık 10 lt su değişimi, artık yemlerin ve balık dışkılarının toplanması

Kullanılan Yemler: Açık yem

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar: DIY misket gübre

Kurulum: 09.02.2012

İlk bitkili denemem olduğu için tavsiye ve eleştirileriniz benim için çok kıymetli

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.