ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
gidu
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
11 Şubat 2014 14:04
Toplam Mesaj:
12 [0.00 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Yusuf Gündoğdu
Doğum Tarihi:
06 Ağustos 1989
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Yusuf Gündoğdu

SON 10 MESAJI

130x50x60 Akvaryumum
Cevaplar için çok teşekkürler. Ben olabilecek muhtemel bir elektrik kaçağının akvaryum camını patlatabileceğini düşünmüştüm. Çelik ısıtıcılar olduğunu da sizden öğrendim. Yinede güvenlik açısından çelik ısıtıcı alacağım, zira camın her zaman kırılma ve çatlama olasılıgı mevcut.

Hepinize teşekkürler
130x50x60 Akvaryumum
Peki sigortaların uygun amperde olup olmadığını nasıl anlayacağım. Eğer değilse yinede akvaryumun patlayıp suyun yayılma ve insanları çarpma ihtimali var mıdır. Akvaryumcunun dediğine göre ısıtıcımız çin malı. Bu da beni korkutuyor açıkçası. Eğer daha iyi güvenilir bir marka varsa değiştireceğim ısıtıcıyı.
130x50x60 Akvaryumum
Boyut (cm) : 130x50x60
Kapasite (litre) : 390
Canlılar : Paslı, Sarı Prenses, Yunus, Vatoz ve Zebra

Malzemeler : İç filtre, Atman Hava Motoru, Kum, Dekor Kaya, 500 watt SeaStar marka ısıtıcı

Akvaryum Bakımı : 15 günde 1 olmak üzere %50 su değişimi

Kullanılan Yemler : Discus

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar: Tuz

Video
[VID]https://www.youtube.com/watch?v=OmsVXf0hk10&feature=youtu.be[/VID]

Herkese merhabalar,

Akvaryum konusunda yeni sayılırım. Önce ufak bir akvaryum ile bu maceraya atılıp içinde kalabalık bir ciklet beslemeye çalıştım. Ancak bu forumdan, tecrübeli arakdaşların önerisi ile daha büyük bir akvaryuma geçtim.

Ancak kafama takılan bir konu var. Akvaryum içerisinde 500 watt Sea Star marka ısıtıcı mevcut. Ya bu ısıtıcının camı patlarda elektrik kaçırırsa ne olur? Benim aklıma gelen tüm balıklar ölür, daha da ötesi akvaryumun camı da patlar ve yayılan sudan ofisteki insanlar da bu elektriğe kapılabilir mi?

Ben mi çok takıntılıyım, yoksa Sea Star firması bunu düşünerek bunu önleyecek bir güvenlik sigortası gibi birşey koymuşmudur ısıtıcıya. 500 watt lık bir enerjinin dışarı çıktığını düşünemiyorum.

Teşekkürler.

Selamlar
İlginç bir hobi olacak bence. Belki yeni bir hobi tarzı meydana getrebilirsiniz. :)
Yeni akvaryum kuruyorum tecrübelerinizi fikirlerinizi bekliyorum
İkinci el 150 60 60 bir akvaryum var filtre ve içerisindeki bir sürü malzeme fiyata dahil. 
İçinde bir kaç tane yunus var boyları 25cm kadar. 
Sarı prensenler var onlarda en az 20 cm. 
Yavru olarak 60 tane falan prenses yavrusu var. Kolum gibi vatoz var.
Kocaman papağan balıkları var.
Ekipman olarak 2 tane dış filtresi var.
Mobilyalı kapaklı.

Fiyat 1000 TL. Evimde yer olsa onu alırdım ama maalesef yok.

Sıfırdan bunları yapsak bence 2000-3000 arası bir fiyata mal olur belki daha fazla. İçindeki canlılar bile akvarcumcudan istesen 1000 lirada aşağı vermez.
İsmail bey değerli yorumunuz için öncelikle teşekkür ederim. Ben daha acemiyim sump nedir onu bile bilmiyorum. Sadece cam olarak akvaryum ve mobilyası gelecek. Ayrıca hiç bireyi yok bildiğim kadarı ile.
Yeni akvaryum projesi başladı; 150*50*60 Akıllı kapak..
Bende yarın 130 x 50 x 60 yaptırmayı planlıyorum. Sizin aldığınız fiyat nedir? İstanbul da mısınız?
Herkese merhaba,

Yarın yeni akvaryum siparişi vereceğim. Bu konuda fikirleriniz benim için önemli. Bugünkü fiyat araştırmalarım sonucu istanbul avcılar atakan akvaryumdan 130 x 50 x 60 ölçülerinde akvaryum sipariş vermeyi düşünüyorum ancak bu forumdan fikir almadan sipariş vermek istemedim. Cam kalınlıgı 10 mm olacak ve ayrıca mobilyası ve taç kapağı olacak. Bunun içinde ise 2 adet prenses 6 adet yunus ve 1 adet cinsini bilmediğim prensese benzer bir balık olacak.

Bu akvaryum için aldığım fiyat 700 TL. Fiyat dahil genel bir değerlendirmeniz benim için önemli. Şimdiden hepinize teşekkür ediyorum.
Herkese Merhaba - Akvaryum'um (video)
Zafer bey teşhisleriniz mükemmel gerçekten. Stresli sarı balığı sola gidince turuncu sağa gidince diğer sarı balık kovalıyor. Gerçi şu an normale döndü normal bir şekilde yüzüyor. Turuncu balık ise akvaryumda terör estiriyor. Diğer 10 balığa tek başına kafa tutuyor hepsini kovalıyor. Akvaryumun yarısını sahiplendi. Sol yarısına hiç birini yaklaştırmıyor. Sadece stres yapan sarı prensen dik durursa bi köşede sakin onu kovalamıyor. Ama yüzerse kovalıyor.

Yunuslar bile korkuyor turuncudan. Geri mi versem onu acaba.

Ayrıca yaptığım araştırmalarda kafama takılan bir konu daha oldu. Yunuslarım sizce kırma mıdır yoksa saf yunus mudur? Ayrıca eklemiş olduğum videodan cinsiyet ayrımı yapmak mümkünmüdür? Koloni olmuşlar mıdır acaba? Çünkü yunuslar arası hiç bir kavga yok.
Herkese Merhaba - Akvaryum'um (video)
Keşke almadan önce buradan bilgi alsaymışım. Balıkçıya akvaryumu özellikle götürdüm. Bana bunda 15 tane rahat bakarsın dedi. Ama şimdi birbirlerini kovalıyorlar. Sarı prensesler özellikle çok eziliyor. Sadece cama cam akvaryum bana yeterli olur zaten diğer tüm elemanlarım var. Tekrar teşekkür ederim hepinize.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.