ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
RamazanB
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
62
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
17 Ağustos 2019 01:05
Toplam Mesaj:
56 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ramazan BURAL
Doğum Tarihi:
01 Ocak 1981
İl:
Burdur
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ne oldum delisi olma,halin sorulmaz. Selam verilir ama namazın kılınmaz. İş işten geçer,daha geri dönülmez. Ya bir fatiha okunur yada okunmaz.

SON 10 MESAJI

Betam Kabız Olabilir Mi?
Her iki yöntemi de denedim ama pek bi gelişme olmadı. Başka denemem gereken bişey var mı acaba
Betam Kabız Olabilir Mi?
Çok teşekkürler. Hemen uygulamaya çalışacağım.

Bu microfish dediğiniz ilac mıdır? Nereden temin edebilirim. Bir de 10 lt suya ne kadar kaya tuzu atmam gerekir yardımcı olur musunuz?
Betam Kabız Olabilir Mi?

Konunun en sonunda resim paylaştım. Betam tek olarak yasiyor. Akvaryumumun gelişimi ve bilgileri de alttaki konuda mevcut. Şu an içinde bitki yok. Sadece yuva ve kök var.

http://www.akvaryum.com/Forum/besledigim_betam_ve_yuvasinin_son_hali__k890624_sn2.asp
[EDIT]Sniper15,2017-11-03 13:58:55[/EDIT]
Betam Kabız Olabilir Mi?
Merhabalar, yaklaşık bir haftadır betamız suyun üzerinde yada kütüğün altında hareketsiz vaziyette yan yatar pozisyonda duruyor. Işığı açıp kapatınca hareket ediyor. Okuduğum yorumlardan kabız olabileceği aklıma geliyor. Nasıl bir tedavi uygulamam gerekiyor acaba. Karnında aşırı bir şişlik yok fakat renkleri acayip derecede soldu. Canlılığını yitirdi. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Saygılarımla

Fotoğraf:
Hastalık Belirtileri:
Akvaryum Kapasitesi (litre):
Akvaryumdaki Diğer Canlılar:
Bilinen Tüm Su Değerleri (pH, sıcaklık, amonyak, nitrat):
Filitrasyon:
İlaç Kullandıysanız İsimleri ve Miktarları:
Diğer Genel Bilgiler (Su değişim sıklığı, akvaryumda en son yaptığınız değişiklikler vb.):
Beslediğim Betam Ve Yuvasının Son Hali .
Merhabalar sevgili hobidaşlar. İki gündür balığımda anormal hareketler oluştu. Yem yemiyor, sürekli uykulu bir hali var. Sürekli suyun üzerinde yada kütüğün altında yatar vaziyette duruyor. Sürekli öldü sanıyoruz, ışığı yakınca hareket ediyor ama bi müddet sonra yine suyun üzerinde yan yatıyor. Önerilerinize ihtiyacım var. [IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/175591/291020171443461.jpg[/IMG]

Suyunu uzun zamandır takviye yaparak değiştiriyordum. Cuma günü 1/2 oranında suyunu yeniledim. Başka ne yapmam gerekir . [EDIT]Sniper15,2017-10-29 14:45:10[/EDIT]
Yosun Problemi 😞😞😞
[QUOTE=Beyaz9792]Akvaryumun boyutları ne kadar acaba?
Işığın tonu size uyuyor mu?
Işığın şiddeti az ya da çok mu?
Genellikle bazı yosunlanma sebepleri yanlış ışık tonu ve gereğinden fazla kullanılan ışık oluyor.[/QUOTE]

Boyutlar 30x25x30 sayılır. dediğim gibi 7 watt led ampul kullanıyordum. içi baya aydınlık olsun diye. Ama dün itibariyle o ampulu gece lambası ile değiştirdim. şu an 1,5 yada 3 watt olması lazım, gece lambası ampulu var turuncu.
Yosun Problemi 😞😞😞
[QUOTE=Beyaz9792]Akvaryumunuzun türü nedir acaba tatlı su, deniz akvaryumu ne tür üzerine akvaryumuz bide aydınlatma ürününüz nedir?[/QUOTE]

Tatlı su akvaryumu. Bir adet betta besliyorum. 7 watt beyaz ampul vardı bugün onu cikardim.
Yosun Problemi 😞😞😞
[QUOTE=Kınayu]Selamlar sorununuz hallolur inşallah yanlız burda ne demek anlatmak istemişsiniz anlamadım ben ?
Hatta akvaryumun camları aynalı cam. Balık içerde kendini görebiliyor ?
[/QUOTE]

Yani bi nevi filmli cam gibi. Akvaryumun icinde su varken icerden bakınca dışarısı görünmüyor. Onu anlatmak istedim.
Yosun Problemi 😞😞😞
[QUOTE=emokaan82]Daha fazla detay vermeniz lazım hocam, bu şekilde az cevap alırsınız.

Genel olarak, yosuna sebep olan belli başlı şeyler vardır. Aşırı yemleme olabilir. 2-3 dk içinde bitireceği kadar yemlemek genel kabul görmüş yöntemdir. Fazlası suyu bozar yosuna yol açar. Aşırı aydınlatma olabilirdi ama siz zaten sadece akşamları açıyormuşsunuz. Kumunuz büyük parçalı gibi biraz cinsini çıkaramadım. Büyük parçalı lav kırığı olabilir mi. Yada başka bir türse yosuna sebep olabilecek bi tür bile olabilir. Bir de doğal olmayan plastik malzeme olabildiğince kullanmamaya çalışın. Yeşil süngere benzeyen üzeri yosun tutmuş şey nedir çıkaramadım ama doğal bişey değilmiş gibi duruyor. Başka neler var bilmek lazım.

Ayrıca yosun tüketen canlılar var, salyangoz, karides, cüce vatoz gibi, bunları da düşünebilirsiniz belki.

Keyifli hobiler dilerim.

[/QUOTE]

Yemlemeyi fazla yapmiyorum. 8 -10 adet atiyorum ki yemler küçük, dibe cökmeden balık bitiriyor. İşini sarı gece lambası ile degistirdim. İçerde plastik ürün yok. Sanırım o yeşil dediginiz yosun topu plastikti. Onu da bugün cikardim akvaryumdan. Kum lav kırığı. O yosun yapar mi. Başka da ekstra bi durum yok.

[QUOTE=çelebi]Beyaz led ampul yosunu besler bitkiye çok faydası olmaz. Kullanmayın veya daha uygun bir aydınlatmayla değiştirin.[/QUOTE]

Nasıl bir aydınlatma kullanmam gerekir.

[QUOTE=BLGHN]Direk gunes gormuyor demissiniz ama pencere ye yakin mi acaba diyecektim. Gunes isigini eger direk aliyorsa 2-3 saat bile olsa cok etkili oluyor yosunlanma ve suda sararma yapiyor. Camlar tamam da butkilerde de bu kadar olmasi gunes isigi etkisi gibi.
O yesil top gibi birsey var. Moss degil demi tam cikaramadim da ?
[/QUOTE]

Odanın köşesinde. Direkt gün ışığı görmüyor. Hatta akvaryumun camları aynalı cam. Balık içerde kendini görebiliyor.

[QUOTE=leonisleo]Tankın yaşı nedir? Yeni kurulum mu?[/QUOTE]

Tank kurulalı 3 ay oldu.

İçerde şu an mangrove kökü , hindistan cevizinden ev ve bitki kaldı. İşığı gece lambası ile degistirdim. [EDIT]Sniper15,2017-02-25 20:53:23[/EDIT]
Yosun Problemi 😞😞😞
Tankım 20 lt. Kendi kendini temizleyen akvaryumlardan. 7 watlik beyaz led ampul kullaniyorum. Bitki olarak sadece resimde görülen bitki var. Akvaryumun köşesinde sadece. Gübre vs. Bişey kullanmiyorum. Sadece balığa yem atıyorum. Akvaryum direk güneş ışığı görmüyor. Ama oda güney cephe olduğu için haliyle aydınlık oluyor. İşığı akşamları açıyorum ve yatana kadar açık kalıyor. [EDIT]Sniper15,2017-02-23 19:20:57[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.