ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
.bengi.55
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
23 Kasım 2009 15:34
Toplam Mesaj:
333 [0.05 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Bengi Emre
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Örümcek Besleyen Yok mu Hiç ???
Konu çok eskiden açılmış ama ben de fikrimi söylemek istiyorum.
Memleketteki böğü/böyülerden dolayı örümcekten soğudum.Şu sıralar yok ama çok eskiden varmış. Haberlerde ve amcamın boynunda da görünce insan haliyle evhamlanıyor.Hasta
Kaplumbağalar Oyun Oynar Mı?
Çok akıntı olmuyordu, zaten zayıf bir filtreydi. Akvaryumun en altında yatay olarak duruyordu.
Kaplumbağalar Oyun Oynar Mı?
Birbirleriyle oynadıklarını hiç görmedim ama kendi başlarına oynadıklarını çok gördüm. Örneğin eski kaplumbağam (şu an beslemiyorum) filtrenin önüne geçerdi , sonra da kendini serbest bırakıp akıntıyla birlikte yüzerdi. Sonra ayni işlemi bir daha yapardı Kahkaha.

Not: Tartışma yalnızca birkaç kişi arasında olmaya başlamış ve afedersiniz ama gittikçe saçmalaşıyor.
En beğendiğiniz şarkıcı
Loreena McKennitt, ve Amy MacDonald'ın bazı şarkıları.
Kaplumbağa yem sorunu
[QUOTE=yosun gözlü]mrb arkadaşlar benim geçen hafta iki kaplumbağam oldu birer tane yem atıyorum birini yerken görüyordum ama diğerini hiç görmedim bu sabahta yem verdim biri yedi ikincisine başladı bende o yemi yemeyeni başka bir kaba koydum ve yem verdim ama hala yemiyor ne yapmam lazım bana kalırsa o hiç yemiyor gibi ben hiç yemi ıssırken görmedim ne yapmam lazım lütfen çok üzülüyorumAglama cevap yazar mısınız ![/QUOTE]

Size öm ile de gönderdim ama buraya da aynısını  göndereyim...

Selamlar, öncelikle siteye hoşgeldiniz demek istiyorum. Bu tür soruları foruma sormanız gerek ama acil olduğu için cevaplayayım; kaplumbağanızı yeni almışsınız, nerede bakıyorsunuz? Öncelikle gerekli ortamı sağlamanız gerek. Her şey tam ise yeni alındığında yem yememesi normal. Size zamanla alışır. Ben ilk beslemeye başladığımda yaklaşık 3 hafta yemedi. Merak etmeyin açlığı dayanıklıdırlar ama bu yem yememe süresi daha fazla artarsa bir veterinere gitseniz iyi olur. Bir sorun olabilir.
Ticarete Bakın :(:(
[QUOTE=tanrikurt]Arkadaşlar bu koyduğunuz resimlerde hayvanlar çok rahat singapurdan geldiği anı görmeniz lazım. Eziyet ne kelime vahşet. Şu küçük domatesleri koydukları şeffaf delikli kaplarda varya onlarla geliyor singapurdan.
Ki balıkların nasıl geldiğini sormayın bile. Oyüzden yerli üretim çok daha iyi bence. Sadece üretici olduğum için söylemiyorum. Bizzat şahit oldum o durumlara. İçim acıdı.
Saygılar... 
[/QUOTE]
Evet bunu duymuştum. Bir insan nasıl böyle bir şey yapabilir bilmiyorum doğrusu. Ve hala almak için ne kadar can atsam da onları ne kadar çok sevsem de sırf bu yüzden artık kaplumbağa beslemiyorum.
Benim Böyle bir becerim(hobim) var:)yazdıklarım
Çalışmalarınız gerçekten harika Sok
Antibiyotik
O halde tek tek veteriner aramaktan başka çare yok sanırım Disapprove .
Antibiyotik
 Ne oldu böyle bilmiyorum. Isıtıcısı, filtresi, kurubölgesi, ışığı, derecesi herşeyi var.
Kaç haftadır birşey yemiyor, gözü balon gibi şiş ve suyun üstünde yüzüyor. Bikere ters döndüğünde gözünü açmıştı ama başka açmadı.
Biliyorum mutlaka birşey oldu ya cam açık kaldı yada soğuk su koydum bişekilde oldu. Veterinere kesinlikle gitmesi lazım fakat bizim yakınımızda hiçbir veteriner kaplumbağalardan anlamıyor. Ben veterinere gitmeden kendim antibiyotik verebilir miyim?
20 gram ya var ya yok, büyük ihtimalle daha küçük.
Bu antibiyotiği nerden temin edebilirim, dozu ne olacak, yada bırakın bunları dediğim gibi veterinere gitmeden antibiyotik verebilir miyim? Disapprove
.bengi.552008-05-14 12:14:21
Yeni başlıyorum
Akvaryumunuza bir asma kat kuru bölge yapabilirsiniz.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.