ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
LightBetta
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
8
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
05 Şubat 2024 18:10
Toplam Mesaj:
18 [0.09 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
12 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Doruk
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Sakarya
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Doruk

SON 10 MESAJI

42 Litre Full E Lepistes
[QUOTE=GhostKoi]
Corydoras türleri için keskin olmayan ve fazla iri olmayan bir zemin kullanmalı ve türe özel batan yemler tercih emeli. Olur yani, neden olmasın.[/QUOTE]

Tamamdır çok teşekkür ederim, akvaryum tabanım dere kumu olacak keskin değil yuvarlağımsı seçicim tabii, ayrıca tablet yemde kullanıcam en az 7-8 çeşit çok teşekkürler[:)][:)]
42 Litre Full E Lepistes
[QUOTE=GhostKoi]Akvaryumunuz bitkili değil ve yeterince saklanma yeri yoksa lepistesler karidesleri fazlasıyla rahatsız edecek ve yavrularını yiyeceklerdir.
10 lepistes akvaryumunuz için sınır sayı kabul edilebilir. Çeşitliliği sağlamak için farklı varyeteler seçebilirsiniz. Alan açmak için sayıyı 8 e indirebilirsiniz. Pigme corry, ember tetra, rasbora gibi ufak sürü balıkları 6'lı tercih edebilirsiniz fakat su değerlerini sabit tutmak ufak hacimde zor olacağından şansınızı fazla zorlamayın derim.

Zamanında 32 litrede 17 genç erişkin erkek lepistes baktım kısa bir süre. Fakat bu sırada 2 kaybım oldu. Kalabalık ortamda kayıplar kaçınılmaz oluyor.[/QUOTE]

Teşekkürler yorumunuz için peki o zaman şimdi 8 E lepistes ve 6 pigme Cory sürüsü besleyebilir miyim bitkilendirme ve saklanma yerlerini fazlasıyla sağlayabilirim.[:)]
42 Litre Full E Lepistes
[QUOTE=BeyzPl]10 balığın üstüne daha da ekleme yapmamanızda fayda var. 40 litre o kadar da geniş değil.
Ancak karides olabilir. [/QUOTE]

Teşekkür ederim peki kaç karides ideal 10 lepistesin yanına?
42 Litre Full E Lepistes
Merhaba abilerim ablalarım, başlıkta belirttiğim gibi 42 litre bir akvaryumum var 10 adet full erkek lepistes beslemek istiyorum ama sadece lepisteste biraz sıkıcı gelebilir diye düşündüm bu balıklarımın yanına pigme Cory, karides vs. Hangi türleri koyabilirim? Ayrıca kombinasyon olarak yazarsanız sevinirim Örneğin:

10 E lepistes 10 E lepistes
6 pigme Cory veya 15 karides Gibi.

Arkadaşlar cevabın hızlı gelmesi önemli ona göre bir bütçe ayıracağım[:)][EDIT]LightBetta,2024-02-02 18:51:29[/EDIT]
Tuzlu Dan Tatlıya Geçiş
[QUOTE=alpburakozbayy]
İmkanınız varsa bence yeni bir akvaryum kullanın derim.[/QUOTE]

İyi günler hocalardan zor izin aldım hocam, maalesef öyle bir şansım yok…[:(]
Tuzlu Dan Tatlıya Geçiş
[QUOTE=alpburakozbayy]
Merhaba, yıkamanız yeterli. Çıkmayan lekelere beyaz sirke kullanabilirsiniz. Veya markaların çeşitli arındırıcıları var. Onlardan kullanabilirsiniz. Hangi şehirdesiniz?[/QUOTE]

Merhabalar çok teşekkürler Sakarya ilindeyim.[:)]
Tuzlu Dan Tatlıya Geçiş
Merhaba arkadaşlar okulumda yaklaşık 200-250 litre civarı bir mobilyalı alttan sumplu akvaryum bulunmakta ve sağolsun hocalarımız kırmadı ki ben bu akvaryumda Tübitak projem için ( dışkıdan verimli gübre yapımı ) bu tankı kullanıcam fakat şuan deniz akvaryumu olarak kullanılıyor ve ben bunu tatlı su için temizlemem lazım normal olarak . Sorum şu Sumpu tuzlu sudan arındırmak için nasıl temizlemeliyim ? Ve akvaryumu tuzdan nasıl arındırabilirim ?[:)))]
8 Lt Betta
[QUOTE=mmemati]Evet bettalar 8 lt gibi bir hacimde yaşayabilir. Siz kum ile de hacmi daha da azaltmışsınız. Sağlıklı bir yaşam için biyolojik dengenin olduğu bir ortamda olmalı. Bu yüzden filtre sistemleri bu dengeyi oturtmak için varlar. Akvaryumunuzda yararlı bakteri kültürlerinin popülasyonunu arttıtmanız şart. Hacim göz önüne alındığında her hangi bir filtre kullanamayacağınızı ön görebiliriz. Sizin için en azından imkanınız varsa 25x25 bir akvaryum öneririm. Bizimkisi tabiki sadece tavsiye.
Yem önerisi olarak Tropical, sera, hikarinin betta yemlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca catappa yaprağı veya yine tropicalin ketapang extractını kullanabilirsiniz.
.[/QUOTE]
Merhabalar yorumunuz için teşekkürler kum ile 8 LT alıyor akvaryum
8 Lt Betta
[QUOTE=GhostKoi]Zemindeki malzemeye takıldım öncelikle. Hoş bir kavis vermekle birlikte ne olduğunu çözemedim. Umarım elyaf yada biosünger gibi birşeydir.

Yalın bir tasarım. Anubias ve su mercimeği sağlıklı bir filtrelemenin adımı olmuş. İdeal olarak 30 lire betta için gerekse de ustalık düzeyinize bağlı olarak 8 lire de belki yetebilir. Su değişimlerini haftalık %20 değil de gün aşırı hatta günlük 2-4 su bardağı şeklinde zamana yayarak yapmanız daha ekili olur. Piyasada çok kaliteli betta yemleri var. Fakat balığı iyileştirmek gayesiyle aşırı yemleme yapmakan kaçınmanız gerek. Ben ocean nutrition attinsons pro fazla fazla kullanırken 3 bettam ardarda dropsy oldu.[/QUOTE]

Merhabalar zemin silis kum teşekkürler [:)]
8 Lt Betta
[QUOTE=BeyzPl]Hasta betanın iyileşmesi bir yana sağlıklı betanın hasta olmasına sebep olacak bir ortam burası. Hacim çok az, filtrasyon yok, ısıtıcı yok. Daha sağlıklı bir akvaryum kurmanız lazım, özellikle kuyruk erimesi için. [/QUOTE]

Merhabalar teşekkürler… filtrasyonu şu mercimeklerinden karşılamayı ve ısıtıcı olayınıda odanın kışın bile 24 derecenin altına düşmemesi ve sıcaklıkta değişim olmamasına bağlı olarak uygun olabilir diye düşünüyorum[^_^][EDIT]LightBetta,2023-11-01 15:16:39[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.