ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ada122
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
21 Şubat 2017 21:26
Toplam Mesaj:
32 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ahmet Doğukan Altıntaş
Doğum Tarihi:
17 Şubat 1990
İl:
Diyarbakir
Meslek:
Uzman Akvarist
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

tatil
Egg Thumber sistemi kurabilirsin. http://www.akvaryum.com/Forum/kuluçka_makinasi_(egg_thumber_)_k167903.asp?PN=2

Saygılar...
ada1222008-07-06 19:38:24
Acanthophacelus Wingei(ENDLER’S)

Acanthophacelus Wingei(ENDLER’S)

Endler’slar ilk olarak Prof.John Endler tarafından 1975 yılında kuzeydoğu Venezuella’da keşfedilmiştir.Endler’slar Lepisteslere benzeyip,kırma yavrular verebilmesine karşın Lepistesten ayrı bir türdür.Bu balıklar İngilizce Livebearer Türkçe ise Canlı Doğuranlar sınıfında bulunur.

Ömürleri 3-5 yıldır.İdeal ph ise 6,5-8,5’tir.

Endler’s akvaryumu kurmak için ılık bir suya ihtiyaç vardır(81F=27C) ve alkaline (yüksek ph,asidik olmayan) suya kolay adapte olabilirler.

Dondurulmuş kuru yemleri beğenerek tüketirler.

Erkek Endler’slar dişilerine göre daha küçük ve renkli olurlar.Dişiler ise tam tersine büyük ve renksizdirler.

Ayrıca Endler’s erkekleri Gambusya dişileri ile çiftleştirilip güzel yavrular alınabilir.

Fotoğrafta turuncu lekeli yakışıklı bir Endler’s  erkeğini görüyorsunuz.

Bu fotoğrafta ise güzel bir Endler’s dişisi numunesini görüyorsunuz.(Ben bunları Gambusya’ya benzetiyorum.)

Bir genç erkek Endler’s.

Bir Endler’s tankı.

Çeviri Ahmet Doğukan ALTINTAŞ.

Saygılar...

Kaynaklar:

http://www.petfish.net/

Endlerslivebearer.com

Shtinkypuppie's Endler Page

Jennifer's Endler's Page - Got my Endlers from her.

The Endlers Page

Professor John Endler's Comments

Newcomb's Endler's Website - Lots of pictures.

Tony Griffitts' Endler's Page

Professor John A. Endlers Webpage

Merve Akvaryum (Diyarbakır) (Resimli)
Ben de babamla beraber Murat abi'nin müşterisi olduğum için çok şanslıyım. Merve akvaryum gerçekten çok güzel bir dostluk mekanı olacaktır. Merve Akvaryumun sahibi olan Murat abi çok anlayışlı, para peşinde değil de müşteri memnuniyeti peşinde koşan çok ender esnaflardan biridir. Kendisine çok çok teşekkür ederim bize bu güzel imkanları sağladığı için. İbrahim bey bence de güzel bir buluşmaya hazırlıklıyız. Bence mekan da ayarlarsak çok güzel olacaktır. Çünkü tek engel bu...  Tongue

Saygılar.
Bitkilerin Gelişimi İçin Tavsiyeler
Merhaba ben kullandığım teknikleri sizlerle paylaşmak istiyorum
-Midye kırığı kum kullanıyorum.Bitkileriçin uygun bir kum türü.
-Sump sistemi kullanıyorum.Bitkileri havalandırıyor ama önemini bulamadım.
-Ayda bir sade soda döküyorum.Bitkilerin hepsi(çoğunlukla java moss) azıyor.Bitkilerin renkleri canlanıyor.
-Bir adet paslı çiviyi bitkinin kökünün altına(tabi kumun da altına) koyuyoruz.8-10 gün sonra çıkartıyoruz.Bitkinin demir ihtiyacı karşılanmış oluyor.Bu yöntem profesyonelce yapılması gerekiyor.

Ben bu yöntemleri kullanıyorum.Bitkilerim çok sağlıklı ve çok iyi ürüyorlar.
Sağlıklı Bitkiler...Smile

Saygılar...
Big Fish Flake Food Hakkında ?

Merhaba

"Big Fish Flake Food" protein açısından zengin bir yemdir.Balıkların gerek gelişimi gerekse dinç olmasını sağlar.Sanırım dezavantajı proteinli bir yem olduğundan arta kalanlar suyun kirlenmesine sebep olabilir.Bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalıştım.
  Saygılar...

Bu Canlıyı Açıklayabilir misiniz?
 Resim ekleme şansım ne yazık ki yok.Sadece ne olduğunu merak etmiştim.Sanırım yem artıklarından olmuştur.Vatozlar varken "Sera Wels-Chips" adlı yem kullanılıyordu.Güzel bir yanı yavru kılıçlarım çok güzel avlıyorlar.Doğalı 1 hafta oldu son 5 gün bu kurtçuklarla beslendiler.Resmen boy attılar.
  Bunların ne olduğunu bilen var mı?

Saygılar...

Bu Canlıyı Açıklayabilir misiniz?
Merhaba umarım konuyu uygun yere açmışımdır.Direk konuya girmek istiyorum.Önceden içinde cüce vatozların olduğu bir akvaryumu babamdan aldım.Suyunu değiştirirken içinde birşeylerin olduğunu fark ettim.İlk önce sivrisinek larvası zannettim sonra öyle olmadığını gördüm.Bu şeyler ince uzun kızıl bir de kurtlara benziyorlar.Sivrisinek larvaları gibi hareket ediyorlar ama larvaların aksine suyun üstünde değil de kumun altına giriyorlar.Kumu eşeleyince ortaya çıkıyorlar.Yavrularım da onları yiyor.
 Çok merak ediyorum bunlar nedir?Cevap yazan arkadaşlara teşekkürler...

Saygılar... 
Red Rubin Hakkında
Merhaba
 Soracağım sorulara cevap verirseniz sevinirim.

1-Red Rubin'ler kayalık ortamları severler mi?
2-İyi bir üretim için erkek dişi oranı nasıl olmalı?
3-Kaç yaşından itibaren yavru vermeye başlarlar?
4-Akvaryumdaki sirkülasyon nasıl olmalı?

Saygılar...
Ahli ve Kadango kırması yavrularım oldu
Ben de çok merak ediyorum.

Saygılar...
canlı doğuran akvaryumuna kaya?
  Bence de bitki ile kaya ikilisi çok güzel.Ben kayalara misinayla java moss bağlıyorum.Kayaya tuttuğu zaman misinayı kesiyorum bitki orada saçılıyor resmen yavrular da oralara girip saklanıyorlar.Bende 3 küçük 1 büyük java mosslu kaya var gerçekten güzel bir görüntü oluyor.Tavsiye ederim.Smile

Saygılar...

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.