ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Mertowski
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
29 Ekim 2009 13:57
Toplam Mesaj:
107 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Mertcan Oktay
Doğum Tarihi:
25 Ağustos 1993
İl:
Bursa
Meslek:
Öğrenci
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Akvaryum Yenileniyor...

SON 10 MESAJI

İç Filtreye Yağmurlama Sistemi?

Aykut bey yorumunuz için çok teşekkür ederim. Akvaryumuma fazladan hava taşı kullanmayı düşünüyorum açıkcası ama size birşey sormak istiyorum acaba iç filtre çıkışına taktığım yağmurlama sistem hortmunu suyun üstünde değil de içinde tutsam bir sorun yaratır mı acaba?

Yavruluğu Nasıl kullanmalıyım?

Tabiki herkesin söylediği gibi balıkların büyük akvaryumun içerisinde büyümesi her zaman için daha iyidir. Tabi akvaryumunuzda yavru balıkların saklanabilecekleri yerler varsa.Örneğin sık bitkilendirilmiş alanlar veya taşların araları gibi yerler.Zaten balıklarınızın akvaryumun içinde büyüdüklerinde çok daha sağlıklı,dinç olduklarını göreceksiniz. Ben sizin sorunuza döneyim tekrar. Yavruluğu akvaryumunuzun filtreden uzak olan üst köşesine kurmanız en sağlıklısı olacaktır. Hem filtrenizin akıntısıyla sarsılma oranı azalır hemde suyun üstünde olduğu için yavruları yemlemeniz daha kolaylaşacaktır. Birde yavruluğun içini sık sık temizlemeniz gerekkiyor yavrularınızın sağlıklı büyümeleri için

Yorumunuz için çok teşekkür ederim düşüncelerimin yerine olduğuna karar verdim ancak size birkaç sorum olacak;

-Öncelikle sormak istediğim sizde bu hava taşlarının ucuna takılan hortumlardan mı kullandınız yoksa farklı bir hortummu?
-Hortumun ucunu ne ile kapattınız?Cevabını en çok merak ettiğim soru bu.
-Son olarak İç filtrenin hava çıkış hortumunu çıkarttnız mı yoksa yeni taktığınız sistem hortumunun deliklerinden hava baloncukları çıkıyor mu? Veya hiç hava vermiyormusunuz?

Öncelikle herkese merhaba.Birkaç gün önce bakımsız,yosun tutmuş ve görüntü bakımından berbat bir şekle gelmiş akvaryumuma el atmaya karar verdim.Tabi doğal olarak diyeceksiniz ki bu zamana kadar aklın nerdeydi bak akvaryumun ne hale gelmiş? Aslında bunu hiç bahane etmek istemezdim ama 11. Sınıf öğrencisi olduğum için biraz derslerime ağırlık verdim buda benim hobilerimden uzak kalmama neden oldu.

Neyse konudan uzaklaşmayalım.Akvaryumumu bir güzel temizledim tam istediğim hale soktum.Ancak uzun zamandır yaşadığım bir problemi size danışmak istedim.Akvaryumum 70 Litrelik bir akvaryum.Zamanında akvaryumuma almış olduğum Atman F-201 İç Filtre şu sıralar beni çok gıcık etmeye başladı.İç Filtrenin debisi 650 LT ve benim akvaryumum sadece 70 Litre ve benim akvaryumuma çok fazla geldiğini düşünüyorum.Akvaryumuma bitki ekiyorum akıntıdan dolayı kökünden çıkarıyor, balıklar zaten akıntıya karşı koymak için perişan oluyorlar. Bu iş için biraz çözüm aradım kafamda kurdum internette araştırdım ve bir çözüm buldum.Yağmurlama Sistemi. Ancak bu konuda sizden biraz yardım istiyorum. Sizlerin görüşleri benim için çok önemli. Sizce bu sistemi hangi malzemelerle yapabilirim? Benim düşüncem şu şekilde;
İç filtrenin su çıkışına hava hortumlarından takıp vantuslarla arka cama tutturup üzerine küçükten büyüğe delikler açmak ve sonunu bir şekilde tıkamak.Tabi bu işlemi yapınca akvaryumun hava girişini nerden sağlıyacaksın diyeceksiniz onada çözüm buldum. Yine hava hortumundan bir hava taşı yapıp alt cama tutturmayı düşünüyorum.

Ancak ben bu konuda fazla bilgi sahibi olmadığım için sizlerden yardım istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Kaplumbağa Boyutu İle İlgili...
Arkadaşlar 1-2 Hafta içerisinde 70 Litrelik akvaryumumu Kaplumbağa akvaryumuna çevirmeyi düşünüyorum.Sizlere sormak istediğim birşey var.Kaplumbağaları yavru olarak almayı planlıyorum(3-5cm arası) Kaplumbağaların ne kadar büyüyebileceği konusunda hiçbir fikrim yok bana yardımcı olursanız sevinirim.70 Litrelik akvaryumda sorun yaşarmıyım?
Salmonella Hastalğıyla İlgili...
Arkadaşlar öncelikle merhaba.Evimdeki 70 Litrelik akvaryumumu kaplumbağa akvaryumu yapmaya karar verdim.Ancak Salmonella hastağı benin korkuttu açıkcası.Çocuklarda ölüme kadar giden sonuçlara sebep olabilir denmiş.Çocuk derken yaş grubunu kimse belirtmemiş.16 yaşındayım bu hastalığın beni etkileme gibi bir durumu olur mu acaba?
Karides Akvaryumu İçin Filtre

Ozan bey acaba kullandığınız pipo filtrenin markasını öğrenebilirmiyim?Birde kaç litrelik akvaryumda kullandığınızı?

70 Litre Bitkiliye Filtre Tavsiyesi...
Arkadaşlar akvaryumumda karides beslemeyi düşündüğüm için akıntıyı mümkün olduğunca düşürmeye çalışıyorum.Bu nedenle iç filtre kullanmayı düşünmüyorum.Akvaryumuma şelale filtre takıabileceğinden emin değilim bu yüzden bir akvaryumcuya gidip gözümle görmem gerekkiyor sanırım Sikkin
Co2 takviyesi yapmıyorum
Dediğim gibi akvaryumun üstten bakıldığında camı çerçeveli gibi bu nedenle şelale filtre kullanamayağım gibi gözüküyor en iyisi bir akvaryumcuya danışmak,gidip görmek.Sizlere sormak istediğim birşey daha var;
Şelale filtre çok ses yaparmı?Yani sus sesi çok fazla gelirmi?
Arkadaşlar 70 LT Bitkili akvaryumumu yenilemeye karar verdim.Filtre konusunda sizlerin yardımına ihtiyacım var.Şelale veya Pipo Filtre tavsiyesi istiyorum yardımcı olursanız sevinirim?(Birde sorum olacak arkadaşlar akvaryumumun tepedeki camın etrafı çerçeve gibi bir plastik ile kaplı birde içerisinde kuşak var şelale filtre sıkıntı yaratır gibime geliyor kullananlar yardımcı olursa sevinirim)Yardımlarınızı bekliyorum özellikle filtre tavsiyesi konusunda

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.