ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
VlknKbky
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
24 Ocak 2016 17:54
Toplam Mesaj:
64 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Volkan Kabakaya
Doğum Tarihi:
01 Eylül 1989
İl:
Kocaeli
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Tavsiye?
Valla 300-400 litre civarı bir tank düşünüyorum. Sadece kaya ve taşlardan oluşan bir dekor düşünüyorum. Belki olursa bitki de ekleyebilirim. Fakat cichlid ile bitki aynı tankta biraz sıkıntı olacağı için pas geçebilirim. Tropheuslar çok hoşuma gidiyor. Ayrıca frontosa türleri de olabilir. Kararsızım şuan.
Tavsiye?
Merhaba değerli akvaryum.com üyeleri;

Sizlerden, kurmak istediğim yeni tankım için öneri ve tavsiyeler almak istiyorum. Eski bir cichlid sever olarak şuan tropikal besliyorum. Fakat cichlid'taki tat hiçbirinde yok bana göre. Yeni bir tank, yeni ekipmanlar ve yeni türlerle sıfırdan başlamak istiyorum. Fakat başlamadan önce öneri ve tavsiyelerinizi değerlendirip öyle başlamak istiyorum. Beklentilerim neler diye sorarsanız, görüntüsüyle ve enerjisiyle beni cezbetsin istiyorum. Ve mümkünse yavru almak istiyorum. Aslında çok fazla karma tür beslemek istemiyorum. 1 yada 2 koloni şeklinde değerli türler olsa yeterli. Telepati gücü yüksek türler de olabilir. Her konuda görüş ve önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

Saygılarımla... :)
Agzi dolu iki sari tek tankta olur mu?
Merhaba dostlar...

Aynı dert bende de var. Şu an iki ağzı dolu sp'mi ayrı tanka aldım fakat ayırdığım tank 20 litre ve içinde yavrular olduğu için ikiye böldüm. Yani hemen hemen 10 litrelik bir bölümde 2 ağzı dolu sp var. Sizce bir sıkıntı olur mu? Yoksa daha büyük bir akvaryum var onu hazırlayıp, ona mı alsam ikisini de? Kararsız kaldım... Yardımcı olursanız sevinirim. 

Saygılarımla.
Su hemen sararıyor!
Eğer dış filtrende aktif karbon ve zeolit yoksa suyun çabuk sararır. Bizzat tecrübe ettim. Dış filtremde aktif karbon vardı, forumda okuduğum kadarıyla belli bi süreden sonra kullanılması zararlı imiş. Bende çıkarmıştım. Yerine elyaf koymuştum. Ancak su çabuk sararmaya başladı. Bugün gittim ve Ti-Sert'in toz şeklinde aktif karbonunu aldım ve filtreme koydum. 2 saat içinde suda gözle görünür berraklık oluştu. Ne kadar aktif karbon zararlı denilse de, suyun berraklığı ve bakteri tutuculuğu açısından önemli bi yere sahip bence. Tabi ki çok uzun süre kullanmayıp, belirli aralıklarla değiştirdiğin sürece...

Saygılarımla. VlknKbky2014-06-27 12:59:47
ACİL! Akvaryum Suyu Sürekli Sararıyor
Eğer dış filtrende aktif karbon ve zeolit yoksa suyun çabuk sararır. Bizzat tecrübe ettim. Dış filtremde aktif karbon vardı, forumda okuduğum kadarıyla belli bi süreden sonra kullanılması zararlı imiş. Bende çıkarmıştım. Yerine elyaf koymuştum. Ancak su çabuk sararmaya başladı. Bugün gittim ve Ti-Sert'in toz şeklinde aktif karbonunu aldım ve filtreme koydum. 2 saat içinde suda gözle görünür berraklık oluştu. Bence ne kadar aktif karbon zararlı denilse de, suyun berraklığı ve bakteri tutuculuğu açısından önemli bi yere sahip bence. Tabi ki çok uzun süre kullanmayıp, belirli aralıklarla değiştirdiğin sürece...

Saygılarımla.
Pangasus köpek balığı ile ciklet beslenirmi
Benim malawi tankımda 1 adet pangasus var.. Şu ana kadar ciklet'lerin pangasus'a hiç bir kötü davranış sergilediklerini görmedim. Hallerinden gayet mutlular.
Acemi işi... :)
[QUOTE=Zaferix]Labio diğer balıklara zarar verebilir çıkarmanızda fayda var, challenger gibi. Challenger genelde sağa sola hızlı yüzer ama sizde sürekli yukarıda.[/QUOTE]

Haklısınız... Challenger ilk zamanlar normal bi şekilde dolaşıyordu. Ama son zamanlarda devamlı ön camda yüzüyor. Bunun sebebi ne olabilir? Ama diğer balıklara herhangi bir zararı yok. Kendi halinde takılıyor. Yem yemesi falan normal..
[QUOTE=Zaferix]Maşallah kasaba gibi ama challenger bu kasabaya ait değil. Bu arada Sert ve bakımı kolay bitkiler de var. Auratus göremedim, calico da var. Labio da kızgın görünüyor.[/QUOTE]

Evet calico'yu yazmayı unutmuşum. Labio biraz agresif. Hatta saldırıyor diğer balıklara. Ama genel olarak keyifleri yerinde hepsinin. :) 2 adet Sp'den ilk yavruları aldım. 15'e yakın yavru var şuan...
[QUOTE=kkenan982]Volkan Bey elinize sağlık kurulumunuz güzel. Kayalarınız harika ancak tek gözüme çarpan yapay bitkiler oldu. Onların yerine kayalara anubias bağlarsanız tankınız daha da harika olacaktır görüşündeyim. Sağlıklı balıklar.[/QUOTE]

Olumlu yorumunuz için teşekkürler. Aslında akvaryumu en başta kurarken bitkili kurmak istedim fakat araştırmalarıma göre cikletler bitkileri yiyormuş. Ve bitkili akvaryumun bakımı biraz daha emek istiyor. O yüzden renk katması için akvaryumda yapay bitki kullandım. Anubias için extra bişey yapmam gerekiyor mu? Aslında dediğiniz gibi anubias ekleyebilirim. Ama tabi çok fazla uğraştırmayacak ise...

[QUOTE=okanmutlu]Yav challanger yaziyo[/QUOTE]

Yanlış bi durum mu var acaba?
Fotoğraf: https://www.facebook.com/photo.php?v=10152466969764207&set=vb.838334206&type=3

Boyut (cm): 120*60*50
Kapasite (litre): 400
Canlılar: Sp , Auratus, Calico, Cobalt , Şeker Pembe, Kadango, Ahli, Bp, Challenger, Labio, Vatoz

Malzemeler: Jeboo 1200 Dış Filtre, GAPVII İç Filtre, 2*200Watt Isıtıcı, Soboo Çiftçıkışlı Hava Motoru

Akvaryum Bakımı: Haftada bir %20 su değişimi. Ayda bir Dipçekimi

Kullanılan Yemler: Karışık

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar:

Olumlu yada olumsuz yorumlarınızı esirgemeyin lütfen. :)

Saygılarımla... VlknKbky2014-05-28 23:58:11

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.