ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ertanturker
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
3
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
13 Nisan 2021 10:37
Toplam Mesaj:
39 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ertan Türker
Doğum Tarihi:
14 Mart 1982
İl:
Istanbul
Meslek:
Öğretmen
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

3 Hece 8 Harf

SON 10 MESAJI

balık sayısı
20 tane yavru demasoni al. İyi bir koloni kur ve balık sayısını 1 erkek 6-7 dişi yap. Ben bir akvaryumuma öyle yaptım :)
kaç demasoni uygun olur
Erkek daha parlak ve net renklidir, dişi öyle değildir. En garantisi anüs-venttir tabi. Aslında dişi erkek ayrımı kolaydır demasonilerde.
Demasoniye Discus Yemi

Kesinlikle bitkisel besle, balıklar yavruysa haftada 1, büyükse haftada 2 artemia

kaç demasoni uygun olur
Bende demasoni var 100 yavruyla başla 60'a düşür derim. Aralarından sağlam 4-5 erkek seç 55 dişi kayalık alanlar oluştur muhteşem olur. Demasoni tek geçerim bu balığı

Arkadaşımız burda ucuz satıyorlar diyor ama; maşaallah hobici arkadaşlarda işin kurnazlığın da. Hocam benim yavrular olunca sana söz bedava verecem. Bu konu da da beni rahatsız edebilirsin. Ayrıca forum yönetimi bu konuya el atmalı burdaki arkadaşlar affedersiniz işin şeyini çıkarmışlar. Burada herkes var balığa yeni başlayan, sürekli yapan, yaptığı halde siteye yeni yeni takılmaya başlayan. Bir arkadaşım demasoni yavrusunu 4-5 e satıyor. Senden alacağım en azından akvaryumcudan alırım o adam evine ekmeğini ordan götürüyor.

AYIP ÇOK AYIP.
ertanturker2011-12-08 12:19:36
Yunus İçin Kum Rengi
Beyaz silis yerine mercan kırığı kesinlikle tavsiyemdir.
Aydınlatma

Bitki yoksa balıklarının rengini düşünerek yapabilirsin. Tabi strese girecekleri bir renk olmasını da istemem. 1. tercih beyaz, ya da koyu olmayan mavi.

Camcıda yapılan akvaryum
Canını sıkmak gibi olmasın ama hocam, neden camı alıp kafasına vurmadın. O akvaryum ciddi boyutlarda su alır. Allah korusun çatlama patlama durumunda başına olmadık işler açılır. 8mm bence ince. Oynı şartlarda benim akvaryumcumda 150*60*50 ölçülerde akvaryumu usta 10-12 kurtarır dedi bende 12 yaptırmıştım. Çünkü ben çok sudan çatlama durumunu yaşadım aman diyim apartman sakinleri evi basar :)
2 ton akvaryum
Discus diyorum başka da bir şey demiyorum. Ama demasoni neden olmasın. Düşünsenize 2 ton akvaryumda ilk etapta 200 yavru, daha sonra 100 yetişkin demasoni. 5 Erkek 95 Dişi uuuhhhh  :)ertanturker2011-12-07 09:18:26
Sarı prenses ve yunus balıkları
Birçok balıkçı ve hobici arkadaşın düştüğü yanlıştır. Yunus ile sp bir arada beslenir mantığı. Farklı özellikleri ve yapıları olan balıklardır. Yunus ile sp asla bir arada beslenmemeli. Beslenecekse sp iceman demasoni, mpanga kısacası mbuna türleri bir arada bakılmalıdır. Yunus sadece ve sadece şahsi fikrim bu tek beslenmeli.
Sarıprenses 2,5 lt de ne kadar kalabilir?

Balığı kim bu hale getirdi bilmiyorum diyorsun ya?

Cevap: İceman maalesef dişi sp ni bu hale getirmiştir. Acilen icemani tanktan çıkarmanı tavsiye ederim. Bir kaç dişi yunus almanı öneririm. Sevgiler...

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.