ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
onurciklet
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
29 Kasım 2023 23:53
Toplam Mesaj:
136 [0.03 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
onur balkan
Doğum Tarihi:
27 Temmuz 1979
İl:
Aydin
Meslek:
memur
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

gresheki
Dişisi, whıte top ve cobue nin dişisine benzediği için babanın bunlardan biri olma ihtimali daha yüksek 
Rainbow çiftim; beklenen oldu
[QUOTE=fenomen_09]Maşallah Onur Bey, balıklarınızın ömrü uzun olsun.

Bol bol yavrulu akvaryumlar dilerim.İşin en güzel yanı da bu minikleri üretip karşısına geçip izlemek.
[/QUOTE]

çok teşekkür ederim vedat bey 

Rainbow çiftim; beklenen oldu
Maceramız şöyle başladı. Ömer Bülent TUTAN (obtutan nickli) abimizden ankaradan eş american cikletlerin ilanını gördüm kendisinden 2 çift jack demsey- 1çift rainbow ve 1 çift green terör istedim. demsey çiftlerden birinin erkeği bana göndereceğigünün öncesindeki gece akvaryumdan atlayınca , bülent abi beni aradı ve üzücü haberi verdi . bana makav ve jaguar ciklet elinde bulunduğu ve bunları göndereceğini söyledi ben makavı gönderirsen sevinirim dedim fakat o büyük bir incelik ile 2 çiftide sonuçta hata bizden kaynaklandı deyip mükemmel bir kargolamayla gönderdi. ve bugüne kadar desteğini hiç benden esirgemedi birkaç sefer arayıp rahatsız ettim fakat her zaman çok insancıl olarak usanmadan sorularıma cevap verdi.
balıkları koydum ilk uyum sağlayıp tüpçük çıkartan rainbow çiftim oldu 100*50*65 lik akvaryumumda rainbowlar makavlarla beraber ikametgah etmekteyken yumurtaları görünce makavları 150*60*65 lik  büyük tanka aldım .

3 gün sonra yumurtalar çatladı yavruları akvaryumun köşesine topladılar . sonra bir anda bütün yavrular kayboldu. meğer kabuğun içine almışlar. dün yavruları tekrar görünce çok mutlu oldum . ve bunuda sizlerle paylaşmak istedim bugün yavrular serbest yüzüşe geçtiler tabiki anne ve babalarının kontrolünde 

Kusura bakmayın resimler çok kaliteli değil . fakat  ufaklıklar belli oluyor. bu güzel görüntüyü sizlerle paylaşmak istedim . inşallah daha güzel resimlerele yavruların gelişiminide sizlerle paylaşacağım tabiki yüce rabbim keratalara uzun ömür verirse. :-)
Kribensis sorun
[QUOTE=lifetime]Bu olasılık benim de aklıma geldi bütün cinsiyet ayrımı yazılarını okudum bendekiler cinsiyetlerinin bütün özelliklerini yansıtıyor. Erkeği kafasının uzun dişinin daha küt bitmesi, erkeğin vücut yapısının uzunlamasına dişinin karın bölgesindeki şişliğe pembeliğe, yüzgeçlerdeki erkeğin daha sivri ve uzun yapısının karsısında dişinin daha kısa ve oval olmasına karsı herşeyi taşıyorlar. Tek aklıma gelen acaba petshopta zaten eşmiydi erkek eşinden ayrılmış yeni dişiye bu şekilde davranıyor olabilir mi?[/QUOTE]

kribensis ve bu tür balıklar genelde 5-10 adet alınıp 1 veya 2 çift tuttuktan sonra kalan balıklar elden çıkarılır yada eş olarak temin yoluna gidilir . en olmadı temin ettiğiniz yer akvaryumcu işe balıklar izlenip rengini sizin beğendiğiniz değilde birlikte uyumlu davranan e3ş olbileceğini düşüdüğünüz balıklar alıp beslenmesi uygun olur. benim tavsiyem farklı sürü balıkları yerine şartları eşitlemek amaçlı 2e ve 2d alarak eş tutturmak ve fazlasını çıkarmak
Bu Tosunların Utangaçlığı (Güvercin)
bu kuşlar adana postası yada yerlisi olarak geçer ve adamın dediği hikaye benim kümesimdede vardı defaalarca yavrusunu aldım . adam kafa bulmuş yada anlamıyor kuştan

Kötü Bi Anı
Iltay beyin bu konuda biraz hatalı gibi geliyor bana çünkü kargodan teslim alınan bir mal özellikle kırılacak bir malzeme ise önce açılıp bakılması ve sonra teslim alınması gerektiğini bilmesi gerekir. kargocu arkadaşlar her ne kadar ürün üstünde kırılacak etiketleri yapışık olsa dahi el elin eşşeğini ıslık çala çala gezdirirmiş. misali taşıyorlar . ıltay bey kendi hatasının bedelini burada berkant beyden çıkartmak istercesine davranmış biraz . berkant bey bu duruma rağmen iyi niyetli davranıp bu sıkıntıyı paylaşma durumuna gitmiş fakat yoooo olmaz hata bende ama cezasını sen cekeceksin modunda . berkant bey forum özel üyesi olup bakıldığında forumda bir çok paylaşım ve satışı olan bir arkadaş böyle bir iş için itibarını zedeleyecek bir insan olduğunu zannetmiyorum ve haklı olduğu halde  arkadaşın zor durumunu paylaşıyor. ben olsam bunuda yapmam berkant bey büyük bir fedakarlık yapmış ıltay bey çözüm yoluna gidip berkant beyin iyi niyetii suistimal etmesin derim bu konu hakkında.
Forumda kaç kişi güvercin besliyor
ben çocukluğumdan beri bakıyorum şuan 30-40 civarında kuşum var posta - filo ve dönek besliyorum. 
en az 20 yıldır kuş besliyorum arada bıraksamda bu sevdadan vazgeçemedim+
Kötü Bi Anı
[QUOTE=Berkant]Bundan sonra bende öyle yapacağım moralim çok bozuk vizeme çalışayım diyorum çalışamıyorum alıcının parasını yatıracağımı söyledim ama şayet yarısını yatıracağım doğrusunun bu olduğunu hatta doğrusunun hiç yatmamak olduğunu düşünüyorum çünkü ben elden vermek istedim o kabul etmedi o yüzden yarısını yatıracağım...[/QUOTE]
kardeşim sen çok iyi niyetlisin kargo ile olan teslimlerde eğer kırılacağı düşünülen birşey ise kargocular gitmeden paketi açık kırık çıktığı durumda tutanak tutması lazım. Eğer alıcı bunu yapmazsa tüm mesuliyet alıcınındır onun için karşı taraf hiç kusura bakmayacak . sen eğer kendini yarısını yatırarark iyi hissedeceğine inanıyorsan öyle yap ama bunu yapmak zorunda değilsin.

Akvaryumda canlı ne acaba

Baş kismi şeffaf beyaz gibi kuyruk kısmı pembe renkte kıl kurtçuk gibi bir canlı herhangi bir zararı varmıdır akvaryum daki canlılar a bilgisi olan yardimci olursa sevinirim
Whıte Top Erkek Ağzına Yumurta Aldı
[QUOTE=Malawi World]Merhaba;

Balık normal görünüyor,ben ağzında bir şişiklik göremedim.Video arka fondan anlaşılmıyor zaten.Balık yem yiyor değilmi?

Keyifli Hobiler,Hayırlı Ramazanlar...
[/QUOTE]
dişiler biliyorsunuz ki yumurtalar ağzında hareket ettirirken geviş getiriyor gibi yapıyor . fark etmişsinizdir . ben gördüğümde bende inanamadım fakat ağzındaki yem değil yumurta özellikle bugün sabah kontrol ettim yumurtalar hala ağzında duruyordu?

[QUOTE=SanaBanaMbuna]Balığınız dişi olsa, yumurta almış dicektim, geviş getirme ve yavruları yerleştirmeye benzer haraketler yapıyor. Fakat bende Arda Bey'e katılıyorum, şişlik gözükmüyor zaten..[/QUOTE]
Balık erkek zaten defalarca yavrusunu aldım fakat video koyma nedenim normal bir dişi gibi gırtlak alanında değil ağız ucunda tutuyor ağızını oynatması belli olsun diye video koydum . şaşırtıcı ama gerçek hatta bugün akşam eve gittiğimde hala yumurta varsa ağzında sağmayı düşünüyorum. ve bunuda videoya çekip tüm arkadaşlarla paylaşacağım. 

[QUOTE=onurciklet] Bir yaşıma daha girdim dün akşam işten eve  dönünce gördüğüme inanamadım  defalarca yavru aldığım afra whıte top erkekğim nasıl oldu bilmiyorum fakat ağzı yumurta doluydu . bunu sizlerle paylaşmak istedim.[VID]http://www.youtube.com/watch?v=PNnaHfLY-Ho&feature=youtu.be[/VID] [/QUOTE]
 ARKADAŞLAR BALIĞIN AĞZINA DİKKATLİ BAKTIĞINIZDA NORMAL Mİ GÖRÜNÜYOR SİZCE?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.