ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
UBA9
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
117
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
22 Mart 2021 19:57
Son Ziyaret:
20 dakika önce
Toplam Mesaj:
151 [1.20 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
132 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Barış
Doğum Tarihi:
04 Eylül 2000
Yaş:
20
İl:
Antalya
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Barış

SON 10 MESAJI

Apistogramma Kakadu Beslenme
[QUOTE=HarunYldrm]

Lepistesin Apistogramma ya saldırdığını ilk defa duydum valla. Normalde tam tersi olur. Sen en iyisi tetra ekle neon veya kardinal olabilir. Rasbora da ekleyebilirsin .
Saklanma alanı mutlaka olmalı.Yaprak , kök , kabuk ile oluşturmalısın. Doğal ortamlarını ne kadar çok taklit edersen stres süreci okadar çabuk atlatırsın.

Benden çıkan balıklar normal şartlarda hertürlü kuru yemi yer. Ben en baştan alıştırmaya çalışıyorum.

Baştan kuru yemi iyip sonradan yememesi hastalık durumu yoksa sadece stres ile açıklanabilir.

Selamlar 🤚[/QUOTE]

Yok abi senin balıklar bana gayet sağlıklı ve formunda geldi hatta geldiklerinde kuru yemi severek yediler. Ne olduysa benden sonra oldu. Bakalım artık 1-2 hafta sonra düzelme olmazsa erkeğin dişiye tutumu değişmezse kakadular için yeni bir akvaryum kuracağım. Dither olarak da 6 adet neon tetra eklerim.

[QUOTE=nejalt]Merhaba,
Akvaryumun resmini koymanız mümkün mü?[/QUOTE]

Tabi

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/230444/250720211908381.jpg[/IMG]
Apistogramma Kakadu Beslenme
[QUOTE=HarunYldrm]

Selamlar Barış kardeşim, balıklar bende her türlü kuru yemi severek iyorlardı. Halende diğer Kakadu ve türler günde 1 öğünü kuru yem iyerek geçiriyor. Sana yolladığım çiftte her türlü kuru yemi yer. Sana daha önce de kullandığım yemleri yazmıştım, sende onları veriyorsun ama yememesi çok ilginç. Bence balık streslenmiş, kuru yem yememesinin şu durumda başka açıklaması olamaz. Dither balık ekle veya ayna koy 3 günde bir defa 15-20 dik. Stresi geçince normale döner. Canlı yemi , kuru yem yemiyor diye sürekli verme. 2 gün aç bırak ve kuru yemde ısrar et.

Selamlar....[/QUOTE]

Evet abi galiba erkek balık çok büyük strese girmiş. İlk aldığımda çok güzel yem yiyorlardı. Dişi balık hala güzel kuru yem yiyor sadece erkek balığın ona karşı sert davranışı devam ettiği için akvaryumun bir köşesinde duruyor. Dither olarak bayramdan önce lepistes almıştım ya lepistesin türünden kaynaklı ya da bu aldığım balık deli önüne gelen her şeyi yemeye çalışıyor kakaduları çok rahatsız ediyor 2-3 gün içinde lepistesleri de çıkaracağım. Daha sakin bir dithere uygun balık alacağım. Ayna yönetimini 2 günde bir deniyorum ama erkek hiç oralı olmuyor 4-5 saniye kendisine bakıyor ve oradan uzaklaşıyor. Dişi balık sürekli aynanın karşısında kendisine su atıyor sert bir tavır sergiliyor. Galiba şuan ki akvaryum onlar için biraz açık saklanma alanları hindistan cevizi hariç yok denecek kadar az. 1-2 hafta daha bekleyeceğim gelişme olmazsa akvaryumu tamamen bozup kakaduların sevdiği tarz bir akvaryum kurmayı düşünüyorum.

Abi bu arada kakadularla en iyi giden dither balığı nedir?
Apistogramma Kakadu Beslenme
Merhaba

Apistogramma kakadu çiftimin erkeği kuru yemi asla yemiyor Tropical pro defence, jbl novotab, Omega One yemlerin hiç birini erkek kabul etmiyor. Kargoda gelen yemler de var Tetra Pro Algae, Hikari Micro Pellets yemler geliyor onları da deneyeceğim. Daha önceden aç bırakıp yedirmeye çalıştım 4. günün sonunda ısrarla yememeye devam edince artemia verdim. Bu balığa sürekli canlı yem ( Artemia, su piresi, Mikro kurt, Beyaz kurt) versem hastalık geçirir mi sindirim sistemi için illa ki bitkisel bir yem gerekiyor mu?
En güzel fotoğraflarınızı gösterin
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/230444/220720211318081.jpg[/IMG]

Canavar büyüyor [;)]
Apistogramma Cacatuoides Kavga
[QUOTE=-akaanb-]Ufak birkaç dither balık bu sorunu çözebilir.1 grup tetra,cory veya endler olabilir.Ya da 10 gün boyunca her gün 10-15 dk boyunca akvaryuma ufak bir ayna koymak bu sorunu çözer.Ben agassizilerimde sorunu böyle çözdüm.Önce 10 gün civarı ayna terapisi uyguladım.Sonrasında bir çift endler ekledim.[/QUOTE]

Erkek aynaya maalesef fazla ilgili göstermiyor 2-3 saniye kabarıyor ve uzaklaşıyor. Galiba bir çift endler ekleyeceğim. Teşekkür ederim[:)]

Apistogramma Cacatuoides Kavga
Merhaba,

12 gün önce aldığım kakadu çiftim sürekli kavga halinde. Erkek kakadu dişiye sürekli kuyruğuyla su atıyor karnına vuruyor. Çok nadirde olsa dişi karşılık verince biraz çatışıyorlar. Hindistan cevizinden yapmış olduğum yuvayı erkek sahiplendi 8 saat ışık yanıyorsa 4 saati yuvanın içinde. Dişi yuvaya girmeyi deniyor ama erkek anında saldırıyor erkek saldırınca dişi akvaryumun bir köşesine siniyor erkek yine ona saldırana kadar hiç yüzmüyor asılı kalıyor köşede. Ayna ekliyorum akvaryuma ama erkek oralı olmuyor kendisini görünce 3-4 saniye kabarıyor ve oradan uzaklaşıyor.
Akvaryum NET 50 litre kakadular hariç kiraz karidesi var 20-30 adet başka canlı yok.

Bir sıkıntı daha var erkek canlı artemiadan başka hiç bir yeme karşılık vermiyor ilk günler kuru yem yiyordu artemia verdikten sonra kuru yem yemez oldu. Dişi anında kuru yeme saldırıyor.


Bu kavgayı durdurmanın bir yolunu bilen veya bir tavsiyesi olan var mı? [:(][EDIT]UBA9,2021-07-18 21:12:41[/EDIT]
Oturmuş Bitkili Akvaryumda Değişiklik Yapmak?
[QUOTE=-akaanb-]Artıma cihazı olmadan suyu blackwater da yapsanız ph düşmez zaten.Kakadu sorun yaratmaz ph değeri yüksek sularda da yaşayabilir.Yeter ki sabit ph değeri sağlansın.[/QUOTE]

Teşekkür ederim cevabınız için [:)]

[QUOTE=capodicapii]

Black water olunca kendiliğinden ph düşmez yine aynı işlemler geçerli. Hatta co2 olmayacağı için daha da yüksek olabilir.
Ayrıca kakadu ph'a karşı o kadar da hassas bir tür değil. Çeşme suyunda ürer. [/QUOTE]

O zaman black watere hiç gerek yok. Halihazırda 5-6 aydır kurulu olan akvaryumumda balık değişikliğine gitmem daha mantıklı ve kolay olur [:)))]
Teşekkür ederim yardımlarınız için.
Oturmuş Bitkili Akvaryumda Değişiklik Yapmak?
[QUOTE=capodicapii]

Kakadu bitkilide de çok güzel olur. [/QUOTE]

Maalesef oturmuş olduğum bölgede suyun phı çok yüksek olduğu için şuan ki akvaryumumda co2 kapalıyken ph yükselebiliyor. Phı düşürmek için galiba su arıtma cihazları falan kullanıyorlar öyle bir cihaz bende de olmadığı için black water akvaryumu kurmaya karar vermiştim. Acaba şuan halihazırda oturmuş akvaryumuma düzenli olarak 7/24 co2 versem phı düşük tutsam kakadular için iyi olur mu?
Oturmuş Bitkili Akvaryumda Değişiklik Yapmak?
[QUOTE=capodicapii]Ne ekleyip çıkaracağınıza, neleri söküp neleri ekeceğinize bağlı bir durum. [/QUOTE]

Aslında apistogramma kakadu bakacağım o balık için en uygun akvaryumu yapmaya çalışacağım. Şu an oturmuş akvaryumda 7-8tür bitki var 4-5 türünü çıkarırım. Akvaryuma büyük bir kök ekleyip black water için gerekli olan şeyleri ekleyeceğim.

[QUOTE=İlsiuon] oturmuş bir bitkili akvaryumu bozmayin bence, yeni bir tank alip onu black water yapin derim[^_^][/QUOTE]

Keşke yapabilsem ev halkı rahatsız olduğu için odamdan başka bir yere akvaryum kurmak biraz sıkıntı yaratabilir [:)))]
Oturmuş Bitkili Akvaryumda Değişiklik Yapmak?
Merhaba

Oturmuş bir bitkili akvaryumu balık dekor ve bitki değişikliği yaparak black water akvaryumuna dönüştürsem bir sıkıntı olur mu? Yoksa oturmuş akvaryumu bozup en baştan black water bir akvaryum mu kurmak daha kolay olur?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.