ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
mkocak
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
102
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
08 Nisan 2021 14:55
Son Ziyaret:
16 Saat 14 Dakika önce
Toplam Mesaj:
100 [0.34 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
54 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Muhammed Mehmet
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Manisa
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

M.Koçak

SON 10 MESAJI

Pleksi Uv Baskı Akvaryumda Olur Mu?
Zaten yapılan bir uygulama bu sizin yapmak istediğiniz. Siyah pleksi kullanlar çok fazla. Özellikle arka sump için benim tavsiyem siyah olurdu. Suda çözünebilen maddeler suya salınım yapar. Pleksi suda çözünmez.
90*45*45 Lowtech Bitkili Akvaryumum
Herkese merhaba, işten gelince telefonumla 3 gün önce de eklediğim melek balıklarıyla tankın bir videosunu çektim. Aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz. :) Video kısa ve amatörce tabi.
https://youtu.be/Nul7VZ7rFQ0
Balıkların Mutlu Olduğunu Nasıl Anlarız?
Balıkla üremeye devam ediyor diye de mutlu diyemeyiz bence. Çünkü bazı balıklar mesela canlı doğuranlar hamile bile olsa sürekli erkekler tarafından kovalanmaya devam edilebiliyor. Balık sürekli kaçmaya çalışıyor. Baktığınızda hasta değil ama sürekli kaçma derdinde olduğunu görüyorum. Evet yavru veriyor ama balık bir süre dinlenebilse daha iyi gibi gözüküyor. Çünkü balık birkaç doğum üst üste yaptığında özellikle hem dişi lepisteslerde hem dişi platilerde balık genç de olsa sonunda hasta olup ölüyor. Dişi olan ve hamile olan canlı doğuranlar bence erkeklerden ayırılmalı. Aynı zamanda çok hareketli ve çok sakin türler de bir arada bakılmamalı. Bence dişi sayısı üretim amacınız yoksa erkeklerden çok çok fazla olmalı.
Fluval 207 Pervane Sesi
[QUOTE=aseroglu]Anlaşılan o ki bu Fluval 207'ler titreşimli çalışıyor ve "vınnn" tarzı bir uğultu yapıyor. Bu uğultu malesef sadece filtre ile kalmayıp akvaryum dolabının rezonansa girmesine neden olup sesi tahammül edilemez (yatak odası, oturma odası ve salon gibi ortamlar için) hale getiriyor. Dolap içine ses yalıtımı yaparak sesi kabul edilebilir hale getirmeyi başardım. Yeni akvaristlere tavsiye etmem.[/QUOTE]

Evet, titreşimli çalışıyor. Ben de üzerine parmağımla bastırdığımda titreşimin azaldığını ama tabiki tamamen gitmediğini farkettim. Fluvaller böyleymiş evet anlamış olduk. Eheim Profesyonel serisinin yanına yaklaşamaz sessizlik konusunda. Şu anda yatak odamdaki filtrenin sesi ışığım için taktığım manuel zaman ayarlı prizden daha az ses çıkartıyor.
90*45*45 Lowtech Bitkili Akvaryumum
Herkese yeniden merhaba, akvaryumun son halini ilk mesajda güncelledim. İçerisinde şu anda 2 adet cüce vatoz 8 tane kendi üretimim olan moliler var. 2 adet de Nerite Salyangoz ekledim. Neriteler köklerin altından çıkmıyorlar. Ama yumurta da bırakmışlar :) Beğendiğim Tricolor Melek bulursam melek ve tetra türlerinden ekleyeceğim. O zaman molileri sahiplendiririm sanırım :)
Hangi Akvaryumu,nereden Almalıyım?
İstediğiniz ölçülerde petshoplarda pek akvaryum bulamazsınız. Yaptırmanız daha iyi olur. 60*40*40 gibi belki o ölçülerde bulursunuz ama özel yapımdan daha pahalıya satıyor olabilirler. Araştırmanız lazım.
Pipo Filtre Yeterli Gelir Mi ?
Belli ki daha önce araştırma yapmışsınız zaten. Bu hacimde bence cüce vatoz bakmayın. Yerine Nerite salyangoz yosun konusunda daha iyi olur. Hem de hacim sıkıntınız olmaz. Ben şelale filtre kullanıyorum. Benimki Eheim Liberty 200 çok memnunum ama tabi fiyatları çok yüksek şu anda. Bence özellikle küçük akvaryumlar için şelale filtreler en uygunu. Hem ses problemi olmuyor hem de içerisine biyolojik filtre malzemesi de ekleyebiliyorsunuz. Daha uygun fiyatlı şelale filtrelerden de memnun olanlar çok. Ben denemenizi tavsiye ederim aynı zamanda hacim kazanmış ve daha güzel görüntü sağlamış olursunuz.
İlk Profesyonelce Tankım
Çok güzel olmuş. En başta sol köşeye koyduğunuz kökü neden çıkardınız ?
Elektrik Sarfiyatını Azaltma Yöntemleri
1 veya 2 akvaryumu olan insanlar için evde elektrik sarfiyatını çok daha fazla tüketen aletler kullanıyoruz. Isıtıcı konusu eğer evinizde 5 - 10 akvaryumunuz varsa evet sizin için faturaya önemli diyebileceğimiz bir maliyet getirir. Bunu ölçmek gerekiyor bence. Ölçmeden konuşmamız gereksiz bir kaygı olabilir.
Akvaryum Yosun Sorunu
Sıcaklığı 1 derece düşürün 26 yeterli. Yüksek sıcaklık ve fazla ışıklandırma = yosun demektir. Benim bitkili akvaryumumda bile ışıklandırma süresi 6 saat. 6 saat size de yeterli. Hatta hiç bitkiniz yoksa isterseniz 4 saat açın.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.