ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
banned
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
9
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
08 Mayıs 2011 19:52
Son Ziyaret:
23 Saat 2 Dakika önce
Toplam Mesaj:
96 [0.04 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
2

BİLGİLER

Ad Soyad:
Serhat Yucel
Doğum Tarihi:
19 Kasım 1982
Yaş:
35
İl:
Ankara
Meslek:
Ögretmen
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Serhat Yucel When I get the feeling to do something, I lie down until the feeling goes away Amerikan Rüyası

SON 10 MESAJI

Ebjd yapışkan yüzgeç sorunu
Kamil bey resim ekleme imkanınız varsa daha iyi bir şekilde yardımcı olcaktır arkadaşlar
GREEN TERROR CİNSİYET?
Fuat beyinde belirtti gibi bunlar ne yazıkkı green terror degil :( ilk 2 resimdeki  texas, diger resimlerdekiler ise jack dempsey. Bu balıkları akvaryumcudan mı aldınız  ? Ayrıca japon balığı bu tarz sert amerikan türleri ile birarada uzun süre yaşayamaz biran önce tanktan çıkarmanız balığın saglığı acısından faydalı olacaktır.
banned2013-05-14 00:34:41
GREEN TERROR CİNSİYET?
Alper bey   aşağıdaki linkteki bilgiler tahminim size yardımcı olacaktır. Resim ekleme imkanınız varsa diger arkadaslarda yorum yapacakdırlar.
 http://www.akvaryum.com/aequidens_sp_goldsaum_%28green_terror%29_tatlisur_4_373.asp
Sajica ?
Ben karma tankta rainbow, zebra ve makavla beraber 1 cift ve 2 erkek sajica beslemekteyim. Sakin ve gösterişli balıklar, eger kafa yapmış erkek bulabilirseniz seyir olarak sizi yeterince mutlu edecektir. banned2013-04-26 14:43:34
Rainbowlarım (4.Günde Yumurta Sürprizi)
Elif hanım tebrik ederim umarım yavruları sorunsuz bir şekilde büyütebilirsiniz.  Ebjdler ne durumda acaba, eş tutma konusunda olumlu gelişmeler vardır umarım? Cenk Bildir2013-10-07 15:42:21
Ebjdlerde Kurlaşmalar Başladı :)
[QUOTE=kabaltah] [QUOTE=banned] [QUOTE=kabaltah] Elif hanım moralinizi bozmak gibi olmasın ama ebjd X ebjd çiftleşmesinden yavru alamazsınız. Daha doğrusu yavru alsanız bile bu yavrular yaşamaz. Boşuna çiftleştirmeye çalışmayın derim. Ebjd üretmek isterseniz bu balıkları ayrı ayrı bgjd'ler ile çiftleştirmeniz gerekli. [/QUOTE]

Bu konuda böyle bir  durum söz konusu ama forumda ebjdxebjd ciftleşmesinden yavru aldığını söyleyen bir arkadaşımız  vardı. Eger su sartları iyi stabilize edilirse yavruların yaşama olasılıgının arttıgından bahsetmisti hatta  yavurları satış boyuna getirebilmişti.

[/QUOTE]

 Serhat bey ben kaçırmışım o konuyu, link paylaşırsanız sevinirim. Kendi adıma ne yerli ne yabancı forumlarda ikiside ebjd olan çiftlerden doğup yaşayan yavru duymadım daha.

 Eskiden bazı akvaryumcularda satılmayan aşırı deforme olmuş ebjd'ler görürdüm, belki de o balıklar bu şekilde üretilmiş balıklardı.

[/QUOTE]

http://www.akvaryum.com/Forum/elektrik_blue_jack_dempsey_yavrularim_k600109.asp

Burak bey yukarida  linkte tanıtımını yapmıştı, hatta ben birara damızlıkları ankaraya getirtmek istedim ama o zamanki durumda kımset olmadı. Kendisiyle özelden ebjdxebjd caprazlaması konusunu uzun bır sekılde konuştuk, çünkü benim bilgimde  daha önce ebjdxebjd  yavrularının serbest yüzüşten sonra fazla yaşamadıkları yönündeydi ama Burak bey eger su şartlarını iyileştirmeyi  ve stabil tutmayı başarabilinirse yavru kaybının fazla olmadığını belirtti.
Ebjdlerde Kurlaşmalar Başladı :)
[QUOTE=kabaltah] Elif hanım moralinizi bozmak gibi olmasın ama ebjd X ebjd çiftleşmesinden yavru alamazsınız. Daha doğrusu yavru alsanız bile bu yavrular yaşamaz. Boşuna çiftleştirmeye çalışmayın derim. Ebjd üretmek isterseniz bu balıkları ayrı ayrı bgjd'ler ile çiftleştirmeniz gerekli. [/QUOTE]

Bu konuda böyle bir  durum söz konusu ama forumda ebjdxebjd ciftleşmesinden yavru aldığını söyleyen bir arkadaşımız  vardı. Eger su sartları iyi stabilize edilirse yavruların yaşama olasılıgının arttıgından bahsetmisti hatta  yavurları satış boyuna getirebilmişti.
Ebjdlerde Kurlaşmalar Başladı :)
Hayırlı olsun,  bende birkaç niyet etmeme rağmen iç parazit yüzünden fazla bir ilerleme kaydedememiştim umarım saglıklı yavrular büyütebilirsiniz bu arada yavrulara şimdiden talibim.
İşte Amerikan Rüyası
Tomocichla sieboldii benim favorim oldu :)

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,545,114 Mesaj
  • 373,901 Konu
  • 91 Forum
  • 128,479 Forum Üyesi
  • 1,391 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 2,229 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.