ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
erulusoy
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
395
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
23 Şubat 2012 09:30
Son Ziyaret:
15 dakika önce
Toplam Mesaj:
601 [0.28 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
36 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
ercüment ulusoy
Doğum Tarihi:
20 Mart 1964
Yaş:
53
İl:
Içel
Meslek:
Öğretim Üyesi,Tıp Doktoru
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]https://www.akvaryum.com/Forum/imzalar/124857.jpg[/img] 130*60*60,150*50*60 Karma. F1 Nanacapuru pt. Scalare,Discus türleri Geophagus Red Head Tapajos, Panda Cory,Kırmızı burun,Koi Kılıç,Cüce vatoz

SON 10 MESAJI

300 Lt Akvaryuma Sunta Sehpa. Taşır Mı?
Merhabalar. Düzgün yapıldı ise taşımada problem olmaz ancak sudan çabuk etkilenir. Dolabı hiç ıslatmadan bakım yapmak zordur. O yüzden MDF gibi suya daha dayanıklı malzemeler daha uygun olur.
Karides Balıklarımla Uyumlu Yaşar Mı
Merhabalar. Melek ve neonlar çok iyi avcılardır. Teşebbüs dahi etmeyin. İyi hobiler
Diskus A Kaç Çeşit Yem Verilmelidir Ve Yemler Nedi
Mehabalar. Ben birçok defa bu konudaki görüşlerimi yazmıştım. Kedi ve köpeklerde mama markasını bile değiştirirken azar azar haftalar içinde yapıyoruz. İnsanlarda da böyledir ,bozuk olması gerekmez alışık olduğu gıdalar dışındaki besinler sindirim sistemini olumsuz etkiler(turist hastalığı). Balıklarda neyse ki yemlerin içerikleri birçok markada benzer yoksa daha çok sorun yaşanabilirdi. İçerikler benzer olunca 10 çeşit yemin ek bir katkı sağladığını düşünmüyorum, hatta sık marka veya yem türü değişikliğinin balığa faydadan çok zarar getirdiğini düşünüyorum. Burada tek istisna karma tanklarda, ihtiyaçları farklı balıkları aynı tank da beslediğimiz de tabii ki 4-5 çeşit yem kullanmak gerekebiliyor. Ben Discuslarda Tetra ve ON Discus, dondurulmuş Mysis ve kan kurdu kullanıyorum. Bunlar dışında Tetra pro alg ve color cips vazgeçmediğim iki yemdir. Şu an Discuslarım 8-9 aylık oldu ve iki tankım da karma. Bu nedenle pro alg ve color da yiyorlar. Sonuç olarak benim düşüncem türe özel seçilmiş, tek yem de ihtiyacı karşılar,sık marka ve yem değişiminin faydadan çok zararı olur. Henüz İmzamı değiştiremedim ve paylaşamadım ama bu evdeki tank.[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/124857/220120181954531.jpg[/IMG]
Dana Yüreği Kumlu Akvaryum Da Nasıl Verilir
Güzel cüce vatozlarınız var zaten, o işi en iyi onlar yapar.
Dana Yüreği Kumlu Akvaryum Da Nasıl Verilir
Bu tankta Geop lar sönük kalır.Yumurta dizerlerse de Discusları rahatsız ederler. Hareket katmak istersen kırmızı burun sürüsü ve cory eklersin.
Bitkili Dıscus Akvaryumum
Merhabalar. Ben tank dizaynını beğendim, ellerinize sağlık. Tank kapasitesini arttırmayacaksanız, 5 çift çok fazla olacaktır. Discus başına 50 litre kabaca hesap edilebilir.
Dana Yüreği Kumlu Akvaryum Da Nasıl Verilir
Merhabalar. Dondurulmuş kan kurdu küpünü çözmeden atarsanız, yere dökülmeden havada bitiriyorlar.[QUOTE=cirsaf]Merhaba arkadaşlar 1 yıldır cama cam baktım tankimi hafif bitkili köklü kumlu akvaryuma çevirdim ama dana yüreği vermek sıkıntı olurmu artık o şüphe geldi aklıma kuvars kum ince 3 parça mangrow kökü var şuan ama bitki eklicem biraz. Java fren anubias nilüfer bitkisi koycam alttan sumpli ve diskus ve cüce vatoz var yürek verirken nasıl vermeliyim gerekirse yüreği diskusdan sonra dipten yüreği yicek başka bir canlı yada sizce nasıl yapmalıyım[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/161704/160120182357021.jpg[/IMG] [/QUOTE]
Leptosoma Tricolor
Merhabalar. Tanganyika türleri beslediğim dönemde uzun süre baktığım ve bayıldığım bir tür. Bazen yavrularını ağızlarından çıkartmaları insanı çatlatacak kadar uzuyor. Gerçi tecrübeniz çok yüksek ancak nacizane önerim eğer kusturmayı düşünürseniz sakın ağızlarını yandan sıkmayın, o kadar kibar bir ağız yapıları var ki hemen bozuluyor ve yem yiyemez hale gelip ölüyorlar.(acı tecrübe ile sabittir). Sadece alt çenelerinin altına parmağınızla dokunmanız yeterli hemen ağızlarını açıyorlar.[QUOTE=bjkalley]Dekorlu akvaryumda yakalayıp kusturamasam da ağızlar doluyor.
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/1/150120181818391.jpg[/IMG][/QUOTE]
Ilk Defa Gordugum Pratik Sump Sistemi
Merhabalar.Aynı tarzda iç sump mantığıyla dizayn edilmiş filtreler zaten yıllardır var . Resun Bf 100,200 ..... Ben bir süre dış filtrem arızalandığında 500 litrelik tankımda iki adet 500 lt/saat kullandım. İç malzemeleri değiştirilirse iyi iş çıkarıyor. Ancak sık temizlik gerekiyor.
200x65x65 Tropheus Akvaryumu
Merhabalar.Sadece akıntı, trop lar akıntı sever. Ayrıca yavruların boylanmasında faydalıdır. Tabandaki kaba pisliklerin sump girisine yönlendirilmesini sağlar. Ben trop. beslediğim yıllarda ucuz ve güçlü olduğu için unistar 3L veya 4L sıklıkla kullanılırdı.

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,547,165 Mesaj
  • 374,154 Konu
  • 91 Forum
  • 128,601 Forum Üyesi
  • 1,391 Özel Forum Üyesi
  • 27 Kıdemli Akvarist
  • 2,236 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.