ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
cameroon06
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
262
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
06 Temmuz 2006 21:31
Son Ziyaret:
18 Nisan 2022 14:14
Toplam Mesaj:
331 [0.06 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
4 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Tarık Çim
Doğum Tarihi:
18 Haziran 1990
Yaş:
31
İl:
Ankara
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Tarık Çim If the light is low, then the other two are MUCH less important. If the light is high, then the others are MUCH more important.

SON 10 MESAJI

Jbl Sansibar Kum Almayin Aldirtmayin
Hocam ben aynı kumdan (sansibar orange) kullanıyorum. 1-2 kere kaba temizliğini yaptıktan sonra kullandım. Zaten paket üzerinde gerekli talimatlar yazıyor, yıkamaya dahi gerek yok diye hatırlıyorum.

Dediğim gibi ben kullanıyorum ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım, su gayet berrak.

Akvaryuma ilk su eklenmesi anında birçok kum suyu bulandırır fakat en fazla 2 gün içerisinde suyu bulandıran tanecikler geri çöker.

Açık olarak satılan kumları bende saatlerce leğen içinde yıkıyordum önceden. Sırf bu dertle uğraşmamak adına jbl sansibar almıştım, en azından daha güvenilir.
Dilimle Melek Balığımı Besliyorum
Sağlık açısından bir problem olmayacaksa ister diliyle ister eliyle besleyebilir. Neden karşı çıkılan bir durum var anlamadım? Akvaryum hobisiyle ilgilenirken eğlenmek veya el ile beslemenin dışına çıkmak yasak mı?

Sağlık açısından detaylı yorum yapabilecek bilgim yok, fakat yine de balıklardan insanlara geçebilen hastalıklar olabilir dikkatli olmak lazım.
Kurulum Tamamlandı Süreç Devam Ediyor
Hocam ışık sistemini kaliteli alarak çok iyi yapmışsın. Işık fazla olursa kesinlikle yosundan kurtulamazsın. Boş suda bile yüksek ışık çalıştırırsan yeşil su oluşuyor.
Apistogramma Borelli (opal) Güncesi
Buda bizim opal hüsnü [:)))]

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/12521/150520182244561.jpg[/IMG]
Bitkili Altum Akvaryumu
Bitkili akvaryum ve altumun devamını merak ediyorum, ben bitki + balık (küçük amazonlar hariç) kombinasyonundan hiçbir zaman verim alamadım. Meleklerim büyüdükten sonra akvaryumda ki co2 problem çıkarmaya başladı veya gübre ile beraber giren nitrat balıkları rahatsız ederek sürtünmelerine, yüzgeç kısmalarına neden oldu. Umarım sizde problem olmaz.
Altum Melek (pterophyllum Altum )
Satıcının uyguladığı karantinadan şikayet edilmiş ama satıcının zaten Kolombiya'dan gelen balığa karantina uygulaması, bu süreç içerisinde hastası, yorgunu vb. ayıklandıktan sonra satışa çıkarması gerekir. Böyle olmazsa alışveriş yapan insanların çoğu büyük sıkıntı yaşar. Buda bir daha o satıcıdan balık alınmamasına neden olur.

Ben bir hevesle 5000 tl verdiğim balıkların, benim hatam olmadan çok kolay bir şekilde ölmesini istemem. Kendi hatam olmadan ve gerekli özeni göstererek beslediğim 15 balıktan biri, ikisi hatta beşi ölebilir ama 14 tanesi ölürse bir sıkıntı var demektir. Dediğim gibi bu noktada hata satıcıda ise ondan bir daha balık muhtemelen kimse almak istemeyecektir. Ben bu sebeple satıcının karantina uygulaması gerekli diye düşünüyorum.
Lepisteslerimdeki Hastalık
Beyaz kabartı dediğiniz şey google'a beyaz benek hastalığı yazınca çıkan görsellerle aynı ise petshopun verdiği ilaç faydalı olur.
Bitkiler Çürüyor.
Kumun suya salınım yapıp yapmadığını tuz ruhu test edin. Sanki Ph bir şekilde tamponlanıyor gibi.

Sorun çürüme, yosun problemi olmadığı için gübre kesmeye gerek yok, aksine bitkiler bir şekilde gübrelerden faydalanamıyor ve çürüyor. Doğru ölçekte kullandığınızdan ve gübre son kullanım tarihinden emin olun.
Apistogramma Macmasteri Hk.
Yem olarak Hikari Mikro Pellets ve Hikari Mikro Wafers tavsiye ederim.
En güzel fotoğraflarınızı gösterin
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/12521/150520182244561.jpg[/IMG]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.