ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
deatless22
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
196
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
11 Mart 2012 22:48
Son Ziyaret:
42 dakika önce
Toplam Mesaj:
462 [0.16 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
123 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Atakan ARSLAN
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Elektrik-Elektronik Mühendisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

[img]https://www.akvaryum.com/Forum/imzalar/125974.jpg[/img] 90x40x50 Lepistes - Rasbora- Neon Tetra

SON 10 MESAJI

Bitkili Akvaryum
Salyangozlar zarar vermezler, rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Aydınlatmaniz slikonsuz ise zamanla su buharlaşmasından dolayı aydınlatmaniz oksitlenerek bozulacaktır.
Bitkili Akvaryum
Salyamgozların Zarar vereceklerini sanmıyorum.
Led slikonlu ise sorun olmaz ama slikonsuz ise oksitlenme yapar bilginiz olsun.
Çeşme Suyu Kullanabilirmiyim?
[QUOTE=Abacus]Ben ya filtre su ya da içme suyundan yanayım.

Ben 4 akvaryumumdada içme suyu kullanıyorum, hem mineraller bakımından faydalı hemde daha güvenli ama maliyetli tabiki[/QUOTE]
Aksine çeşme suyu daha yararlıdır akvaryum için . Bitkiler için bir-çok mikro element içerir, eger yumuşak su balığınız yok ise çoğu tür balık sert su sever.
Çeşme Suyu Kullanabilirmiyim?
[QUOTE=Talha958]Akvaryum işlerinde yeniyim de.Bi sorum olucaktı.Akvaryumun suyunu değiştirirken çeşme suyu kullanmamın bi zararı olurmu ?[/QUOTE]
Dinlenmiş su rahatlıkla kullanılabilir.
Bitkili Akvaryum
Enteresan bir aydınlatma olmuş [:)))]
Işığa pek ihtiyacı yoktur eledoanın.
Dünden Beri Stres İçindeyim.
Fotoğraftan ben tam anlayamadım ama kayıt ve kuşak varsa bir problem olmaz. Kayıt ve kuşak yoksa riskli akvaryum olmuş olur .
Türkiyede ne Yazık ki herkes her işten anladığı için hiçbirşey %100 doğru olmuyor.
90x40x50 kayıt kuşakli akvaryumumu 10 senedir kullanıyorum en ufak sorun yaşamadım.
100lt Bitkisiz Akvaryumda Hangi Balıklar Beslenir?
[QUOTE=Huseyin07]Mavi prenses ve sarı prensesi ikisi birlikte bu akvaryumda besleyebilir miyim?
[/QUOTE]
Az sayıda olursa tek tür beslenebilir. Mesela 1 erkek 2-3 dişi şeklinde sarı prenses gibi
Bitmeyen Bitmek Bilmeyen Yosun Vs.
Akvaryum hakkında bilgi verirseniz daha net bir sonuç elde edebilirsiniz.
Fazla ışık yetersiz co2 veya kontrolsüz gübreleme , filtrasyon yetersizliği vs vs birçok sebebi olabilir.
Balıkları Nasıl Kurtarabilirim (karantinadalar)
[QUOTE=Mete Duru]
Hocam konuyu neden normal duruma göre değerlendiriyorsunuz ki? Benim bahsettiğim durum formdan düşmüş kötü durumda olan canlılar için uyguladığım bir olay. Yoksa normal şartlarda günde 2 kere beslenmesini destekliyorum diye belirttim. Bahsettiğiniz olumsuz yönlerden özellikle filtrasyonun zayıflığından ötürü suyun bozulacağından da bahsettim.

En taze örnek olarak bu bahsettiğim yemleme şeklini 8 şubatta aldığım ve aldığımda yavrulayalı 1 hafta olmuş similis çiftime uyguladım. Normalde bu boyuttaki canlılar için canlı yem takviyesi ile form tutturuyorum ancak bu sefer yapacak imkânım yoktu. Aldığım kişide karma tanktalardı hırpalanmış ve formdan düşmüşlerdi. Dişi ilk 3 gün kuyruğunu pek kaldırmadı kumdan. Bu bahsettiğim yemleme şeklini uyguladım aldığımdan beridir. Balıkların toplamasını geçtim dün kabuğun içinde yavru gördüm. Şimdi tekrar günde 2 ye döneceğim. Kendim uyguladığım işe yaradığını gördüğüm için tavsiye ettim. Önemli olan miktarı az tutmak. Uygular uygulamaz onun bileceği iş.

Üretim tankları ve sarı prensesten bahsediyorsunuz. Üretim tanklarında özellikle hobihane veya üretim hanelerde yemlemeyi az tutmak tabi ki daha iyi. Sonuçta balığı fazla yemden öldürmek kolay ancak açlıktan öldürmek çok zor. Hem maliyeti düşürmek hem de su değerlerini bozmamak için günde 1 kere yemleme yapılabilir. Akvaryumcuya toplu balık götürdüğüm dönemde kovada götürüyordum. Kovada kaldıkları 1 saatte sp dişilerinden birinin ağzı dolmuştu. Üretmek için çok bir çabaya gerek olmayan canlılar.

Ancak yeni başlayan bir hobicinin kolonideki dişi erkek sayısı doğru diye direkt üretim tankı damgası vurmak ve canlılara damızlık inek muamelesi yapmak pek hoş gördüğüm bir şey değil. Kişinin önceliği en iyi ve bol üretimden ziyade canlıların sağlığı olmalı. İlla yağ tutup göbek yapmalarına gerek yok düz olsun bizim olsun. Hafif içe göçük olması da formsuz anlamına gelmez. Ancak iç parazit mi diye şüphe uyandıracak kadar içe göçük ise belli ki doğru olmayan bir şeyler var ortada.

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/151628/260220200026121.jpg[/IMG]
Bu şüphe uyandığım arkadaşın eklediği fotoğraftaki canlılardan biri. Fotoğrafın kalitesi yüzünden karın yüzgeçleri ile gözü mü yanıltıyor yoksa olması gerekenden fazlasıyla içeride mi karnı? Eğer fazlasıyla içerideyse günde 1 yemleme taktiği ile toplamada başarılar diliyorum. [/QUOTE]
Hocam yanlış anlaşılma olmasın, sana cevap olarak yazmadım ben. Bana bir cevap yazmak zorunda kaldigin için yazdığını farkettim.
Ben bir ironi yaptım, bunu anlayamayan bir arkadaşa yazdım o yazıyı, fikirlerinize ve düşüncelerinize saygı duyarım Zaten hicbir mesajımda sizi alıntılamadım dikkat ettiyseniz.
Balıkları Nasıl Kurtarabilirim (karantinadalar)
[QUOTE=iamthezeus]
Bilmeyen, yeni başlayan arkadaşlara ne kadar güzel yardımcı oluyorsunuz,böyle devam edin... İnsanları hobiden soğutun. [/QUOTE]
Arkadaşım günde 4-5 defa yemleme mi olur, dalga mı geçiyorsunuz.Niye insanları soğutalım, mübalağa yapiyoruz. (Bknz. Mübalağa sanatı nedir?)
Verdiğin yem doğal değil, fazla verirsen iç parazit oluşur.Suyu kirletir, hele dış filtre olmayan akvaryumlarda suyun dengesini bozar. Nasıl oluşur neden oluşur şimdi uzun uzun yazamayacağım. İstersen internetten ingilizce makalelerden araştır .
Fazla yem cikleti kısır ve obur hale getirir. Üretim tanklarında haftalık yemleme de 1 gün aç bırakılır, 1 gün kurt verilir, kalan günlerde gün de tek öğün yemleme yapılır. Sene 2006 di bu işe başladık, senelerce sarı prenses üretip ücretsiz dağıtım yaptım. Hicbir zaman gün de 5 defa yemleme yapmadım, bilimsel bir yazıya da rastlamadım.
Arkadaş da üretim tankı kurduğuna göre gün de 10 öğün yemlemeye gerek yok.
Isındınız mı?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 395 Online Kullanıcı, 225 Üye

Online Kullanıcılar

lemur, vendetta99, Cigerci, EGInfernO, selfish, soliter83, cansani, hakandinler, cbberkol, epidosin, RoIF, Chensy, borabgln, biacar, trkmr02, onur228, mbilguven, arapaima, Flexa, darkandcold, EmirHaN, tolgor, nemo61_4, cmasdiver, aykutmu, rohembus, umut5555, SinaBezek, KILLIFISH, philip, Ahmetcrbs, lazy46, seapromise, BlackGoat, elgalad, Nursun, icelebi, HardScape, ersin1981, CagriSindirac, Horace, DEPP, ilker aydın, Madeagle, maydogdu, zaro73, Tolga30, Goksen, Vatanist, brigantes, rexxter, sinan3805, UĞUR KARA, HarunYldrm, Vascol, hkngrdn, MoVeMent, Gustlof, Arapaima, menesc, kptanil, Kemalk41, ataU, emrepablo11, Ayktakdmr, Kınayu, adnanulku, Mete Duru, bkartal, jueJ., Arifhb, delibaliknemo, utku79, Apoca1ypse, ysn1678, su dünyası, aefarukkeskin, FurkanKöse59, Balikcidede, Bettabeta, turkeroztrk, yiwotxxx, serengeti, bakaya, TugayKrmn, EkremTzc, Skylord, AkvaryumKolik, nurullahoruc23, matis, cobankartal, Yetkililer, erimgorgulu, Meteor71, lucas_74, Oguzz92, Merdan onluel, sorceres, ternapi, mcmert, hakansel, osman-01, baymehmet, Mustafa Uzlu, Mikail Erdoğan, Supervenenis, i_gulistan, edabilsel, MŞEN, hanbeyiderler, Aydin92, AlperTasci, harunk, .mono, Wwwkemal, devito, Emerse, msurucu, MertA, omerali06, mkursun, Dimidiochromis, Said Sığar, Mylife70, UnalCevahir, Kayi1299, MKA1923, Umutgrs, Harbiye, dark blue, tunaercan82, Engindmn, HiqhWoLTaqe, akyamaner, safakmurat, Murat Dokur, Selçuks, lazarusv20, rebellovee, yucesoy83, DOLPİN, Ulast, Salihk117, abunil, Oguzhance, FurkanKrg10, Selim802, z.b.s.k, ozkurtozgur, reel_passion, Tugberk, bilge_kral, cengiz han, mehmetaydin, Asamet123, 38Burak38, frgmgdn, AkvaristDogi, Dogukane, Hasann1903, GüneyÜNVERDİ, asabijapon, ThEmre55, sagamore, Jujlak, Gökyüzü. Bulut, Judge_Fish, ealparslan, Meganoman, TCEmrebey, Berkayçelik, Apistotales, Hakanm_, dusumsel, Malawicekingdom, erhanyan, gknbdyn, Silver06, Sedatcb, ömür gün, Melih25, byrm06, Betanın_Tacı, AgReSSiVe, Bshkk, Erdiii, HACI LOBO, Alpb9, erman212, Afatsum0, iremg, corax, tammer, Asit00, Sametsnbs, Ali3426, mrtmct58, mehmet yılmaz, niyazi_, semih3922, mehmetyilmaz77, ademakci, diaslayt, Hakuguardian, Aysr, lapseee, namsada, Kenanbyn, seran06, Ulvi Özuğur, erdalakçay, ÖzcanÖzkan, Aquarist101, Fishloverxx, ErincGurler, deniz123, UfukVural, Ali.65, Kaya0606, celalcanolgun, Madmax55, AmazonDream, orhanönal, darkaura, Onur Özer, Batuhanci,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.