ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
burakzzz
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
60
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
25 Kasım 2015 00:27
Son Ziyaret:
7 Saat 1 Dakika önce
Toplam Mesaj:
64 [0.15 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
41 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
3

BİLGİLER

Ad Soyad:
Burak Zorlutuna
Doğum Tarihi:
14 Ağustos 1984
Yaş:
32
İl:
Ankara
Meslek:
Çevre mühendisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Burak

SON 10 MESAJI

10 TL'ye CO2 Tüp !
[QUOTE=aliemre07]

Yazın çalıştığım otele bu tüplerden haftalık yaklaşık 100 tane geliyor.Boşları alıp dolularını getiriyorlar. Efesin 3 farklı boyu var en küçüğü yaklaşık 50cm daha da az olabilir.Orta boy 80cm civarı büyük ise 1metre.Çalıştığım otelde Pepsinin sadece 80cmlik olanları vardı fakat onunda vardır farklı boyları. Bu tüplerin maliyeti çok değil sanırım otelde ağırlık yapması için ve benzeri işlerde kullanıldığını çok gördüm.Kaç tane yeni geldiyse o kadar boş gidiyor arada kalan 3 5 tane önemsenmiyor.[/QUOTE]

Ali Emre Bey,

Cevabınız için teşekkür ederim. Buradan cevap gelene kadar ben çözdüm olayı, coca-cola'nın 70 cm'lik yaklaşık 10 lt lik tüpünü temin ettim ve bütün ekipmanları tamamladım. Ankara'da olup regülatör, selenoid valf, ince ayar vanası, bağlantı parçaları ve hortumu tek bir yerden uygun fiyata temin ettim. Fiyatlar dolar yüzünden değişiyor, ancak aldığım yeri ilgilenenlere özelden söyleyebilirim.

Saygılarımla.
40x40x50 Nono Kurulum
Emre Bey,

Çok güzel görüntüler, böyle kurumları gördükçe bir sonraki hedefimiz deniz akvaryumu olacak bu gidişle, inşallah herşey istediğiniz gibi devam eder.

Saygılarımla.
Malawi Keyfi (26.12.2016-güncel Fotoğraflar)
[QUOTE=phlvn]Kökler bence de uymamış. Yosunlu kayaları çok sevdim.[:nazar:][/QUOTE]

Emin Bey,

Köklerden birini çıkardım, tasarım olarak ufak değişiklikler yaptım. haftasonu yeni fotoları ekleyeceğim. Yorumunuz için teşekkür ederim.

Saygılarımla.
Malawi Keyfi (26.12.2016-güncel Fotoğraflar)
[QUOTE=BiotopeDogan]Burak bey merhaba, Tasarımınız bir kaç ufak dokunuşla biyotopa çevrilebilinir. Şuan göze batan köklerin tankdan çıkması daha uygun olacaktır.[/QUOTE]

Uğur Bey,

Yorumunuz için teşekkür ederim. Biyotope yapma gibi bir amacım yok, yukarıda da bahsettim, akvaryuma baktığımda doğal görünmesi benim için yeterlidir. Şuan için öyle olduğunu düşünüyorum. Tasarım konusunda yeteneklerim bu kadar, ilk sefere göre de fena olmadı sanırım. [:)] Hafta sonu balık türlerinde değişiklik yaptım, 10 adet leptosoma Jumbo tricolor, 3 adet black calvus ve bir çift similis ilavesi yaptım (ortalama boyutlar 2,5-3 cm). Tank temizliği yapmadığım için görüntü paylaşmadım. Malum, yosun sadece kayada oluşmuyor, bu işin en çok emek verilen kısmı da bu oluyor siz daha iyi biliyorsunuz. Haftalık cam temizliği şart. Yeni türlere göre tasarımda çok ciddi olmasa da ufak dokunuşlar yaptım, en sağdaki kök çıktı, bolca kabuk ve biraz bitki ilavesi yaptım. bu haftasonu temizlik sonrası paylaşım yaparım. Tekrar teşekkür ederim.

Saygılarımla.
Plati Akvaryumum
Çok başarılı ve dinlendirici bir ortam olmuş, elinize kolunuza sağlık.
Malawi Keyfi (26.12.2016-güncel Fotoğraflar)
[QUOTE=KapTanCf]Son durum nedir hocam ? [/QUOTE]

Son durum,

Tankın ana tasarımını fazla değiştirmeden 2-3 türden oluşan karma bir Tanganyika tankı için uğraşıyorum. İlerleme oldukça paylaşımlarda bulunacağım.

Saygılarımla.
Malawi Keyfi (26.12.2016-güncel Fotoğraflar)
[QUOTE=livethelife]O pencereden güneşin vurduğu fotoğrafa bittim resmen. çok güzel bir kare olmuş. Tebrik ederim.[/QUOTE]

Fatih Bey,

Yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Saygılarımla.[EDIT]burakzzz,2017-01-09 10:15:36[/EDIT]
10 TL'ye CO2 Tüp !
Herkese merhaba,

Öncelikle konu için yazılanların tamamını okudum. Normalde 30 lt nano bir tankım var ve kullan at sistemlerden kullanıyordum. Ancak söz konusu tüplerden temin etme şansım olunca ve de maliyetler oldukça düşük olduğu için araştırmaya başladım (İleride büyük tankıda bitkiliye çevireceğim, ön hazırlık yapmış oluyorum). Temin edebileceğim, birkaç firma birden var; efes, tuborg, coca cola, pepsi vs. merak ettiğim ve bu sistemi kuranlara sormak istediğim konu; Bu tüplerin boyutları hakkında net bilgisi olan var mıdır? Örnek olarak;

Efes en küçük .... lt var, yüksekliği ... cm,
Tuborg en küçük .... lt var, yüksekliği ... cm,
cola en küçük .... lt var, yüksekliği ... cm vb. bilgileri paylaşabilir misiniz? En ergonomik olanı hangisidir?

İlginiz ve cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla.

[EDIT]burakzzz,2017-01-04 16:25:36[/EDIT]
Malawi Keyfi (26.12.2016-güncel Fotoğraflar)
[QUOTE=noopasTR]

Merhaba akvaryumunuz farklı ve güzel olmuş.Çok beğendim.Sormak istediğim şey ise o yavru olan sarı prensesler sanırım 4 cm kadarlar.Yemlemesini nasıl yapıyorsunuz merak ettim.Benimle bunun çözümünü paylaşirsanız sevinirim.Bir an önce ana tanka atmam gerekiyot fakat yem olayını kafama takmış durumdayım [:)] Taşlardaki yosunlar yeterli geliyormu?
Benim akvaryumumda yosun yok [:(][/QUOTE]

Uğur Bey,

Yorumunuz için teşekkür ederim. Yavruları anne o akvaryumda kendi saldı, benim bir müdahalem olmadı. 4 cm bile yoklar iki batımdan, yaklaşık 1 cm ve 2,5 cm'likler. 1 hafta öncesine kadar daha önce hazırladığım ve buz kalıbında dondurduğum artemiları 1 öğün, ezerek küçülttüğüm yemleri 1 öğün olarak veriyordum. Büyük balıkları yemledikten sonra, toz haldeki yemi veya artemiayı veriyorum. Motor açık olarak verdiğim için akvaryuma dağılıyor, daha sonra motoru bir müddet kapatıyorum. Şu ana kadar yemlemeyi bu şekilde yaptım. Takip ettiğimde yosunları da sürekli olarak didiklediklerini görüyorum. Sindirim kolaylığı vb. nedenlerden ötürü hafta bir gün bitkisel yemde veriyorum.

Saygılarımla.
Malawi Keyfi (26.12.2016-güncel Fotoğraflar)
[QUOTE=bjkalley]Merhaba Burak Bey,

Anladığım kadarıyla tankı tanganyika'ya çevirmek istiyorsunuz.
[URL]https://www.akvaryum.com/Biyotoplar/#afrika[/URL] size henüz menüye koymayıp hazırlamakta olduğumuz güzel bir bölümün linkini vereyim :)

[URL]https://www.akvaryum.com/tanganyika_golu_-_sig_ve_sarp_kayalikli_habitat_biyotopr_161_5854.asp[/URL]
Sığ sarp kayalık için uygun bir akvaryumunuz var. Ben benzer bir tankta compressiceps, leleupive daffodil bakıyorum, Compressiceps yerine calvus white chaitika, bir de marlieri koyarak tankı tamamlayacağım. Tabi zevk meselesi siz de tür bakabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şey balıkları benzer boyutlardakoymanız ve otçul tür eklememeniz.[/QUOTE]

Refet Ali Bey,

İlginiz için teşekkür ederim. Linkleri bugün inceleyeceğim. Bir kombinasyon yapabilirsem türler arasında, sizle de paylaşmak isterim. Benim gözden kaçırdığım ve literatür bazında farklı davranışları olabilen türleri ancak sizler gibi tecrübeli insanlar sayesinde fark edebilirim. Tekrar teşekkür ederim.

Saygılarımla.[EDIT]burakzzz,2016-12-29 09:54:21[/EDIT]

GÜNCEL 100 TANITIM

-
-

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,374,661 Mesaj
  • 351,546 Konu
  • 91 Forum
  • 118,702 Forum Üyesi
  • 1,342 Özel Forum Üyesi
  • 26 Kıdemli Akvarist
  • 2,584 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.