ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ozkurtozgur
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Kullanıcı Başlığı:
[C]2,2,200471[/C]
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
830
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
07 Ekim 2017 23:44
Son Ziyaret:
9 dakika önce
Toplam Mesaj:
632 [0.79 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
169 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:
1

BİLGİLER

Ad Soyad:
Özgür Özkurt
Doğum Tarihi:
11 Ağustos 1986
Yaş:
33
İl:
Istanbul
Meslek:
Makine Mühendisi
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

60x40x35 High Tech.

SON 10 MESAJI

7,70₺ Lik Ürüne 12₺ Haraç!
[QUOTE=erkanmazici]

Gelelim verdiğiniz örneğe.

Devletler ithal ürünlerin satışını düşürmek için, vergi dışında birçok yöntem kullanırlar.
[/QUOTE]

Siz ne anlatıyorsunuz, konuyla ne ilgisi var anlamış değilim. Aynı gün gelen iki aynı üründen birine 10 TL birine 41 TL vergi yazılmış. Memurlar sallama vergi yazıyorlar , zaten itiraz edip gerçek değeri beyan edince de geri ödüyorlar. Hatayı kabul ediyorlar. Siz hala neden bahsediyorsunuz. Hangi sistem hangi vergi politikalari. Yahu adamlar bile kabul ediyorlar sistem yok sallama vergi yazıyoruz diye. Size artık cevap yazılmamasi gerektiğini düşünüyorum. Son mesajimdir.[EDIT]ozkurtozgur,2019-12-12 12:08:32[/EDIT]
7,70₺ Lik Ürüne 12₺ Haraç!
[QUOTE=erkanmazici]
Hadi biraz gülelim, siz vergi oranını belirlerken paşa gönül kriterleri mi kullanıyorsunuz?[/QUOTE]

[:)] Şaka olmalı, hala anlamamış olamazsınız. Bu bir şaka olsun lütfen.

Yasaya gore vergi uygulansın istiyoruz.
7 TL'lik Çin'den alınan ürünün vergisi 1.4 TL olmalıdır, 12 TL değil.
[EDIT]ozkurtozgur,2019-12-12 01:02:20[/EDIT]
7,70₺ Lik Ürüne 12₺ Haraç!
[QUOTE=erkanmazici]
Yani bu başlıkta bahsi geçen CO2 difüzörünü satın almak için biz bütün bir millet olarak borçlanıyoruz. Çocuklarımıza borç bırakıyoruz. [/QUOTE]
[:)]
Defalarca yazdım, konuyu saptırıp foruma iktisat dersi vermeye çalışıyorsunuz. Henüz anlayamadiniz ya da biz anlatamadık;

[B]Gümrük ödeyelim ama doğru hesaplansın ![/B]

[EDIT]Street Parrot,2019-12-12 00:56:11[/EDIT]
7,70₺ Lik Ürüne 12₺ Haraç!
Vergi yanlış hesaplanıyor itirazımız buna, bu konu üzerinden bile siyasi polemik üretiyorsunuz. Tebrikler.

"Doğru düzgün hesaplansın" demek Avrupa ülkesi ise yüzde 18, değilse yüzde 20 ödeyelim varsa da ÖTV ödeyelim demek.

7 TL lik ürüne 12 TL vergo kesilmiş, uğraşıp gümrüğe itiraz etsen paranı geri ödüyorlar. Kendilerini savunmuyorlar ama bizim forum ahalisi savunuyor. Ayrıca tebrikler.[:iyi:]




[EDIT]Street Parrot,2019-12-12 00:48:40[/EDIT]
7,70₺ Lik Ürüne 12₺ Haraç!
[QUOTE=erkanmazici]Hukukta temel ilkelerden biridir; Sui misal misal olmaz derler. Bu şu demektir; olumsuz örnekleri kendinize örnek alamazsınız. Birileri yanlış işler yapıyor, ben de yanlış işler yapabilirim diyemezsiniz.

Siyasilerin yanlış işler yaptıklarından yakınıyorsunuz ama ilginçtir, bu yanlışlıkların size yanlış işler yapma hakkı doğurduğunu düşünüyorsunuz. Bu bir çelişki değil mi? Eleştirdiklerinizden ne farkınız kaldı? Mesele yolsuzluğun niceliği ile mi ilgili?

Kaldı ki hesap hatası yapıyorsunuz. Küçük meblağlı ürünler çok daha kolay ve fazla sayıda satılır. Küçük ürünlerdeki ticaret hacmi, lüks tüketimin kat kat üstündedir. Yani sizin 10 TL'lik CO2 difüzörünüz ülkeye gümrüksüz sokulacak olursa, ardından 10 milyarlık ticareti de gümrüksüz yapma hakkı doğar. Ben difüzörümü gümrüksüz alayım, benden hemen sonra gümrük duvarlarını yükseltin, diyemezsiniz. Siz difüzörü gümrüksüz istersiniz bir diğeri regülatörü gümrüksüz ister, beriki ampilikatörü gümrüksüz ister. Bu bir ilke ve kural meselesidir.

Benim siyasi görüşüm meseleyi sizin gibi görmemi engelliyor. Evet. Ben gümrüklerin bu ülke insanının refahı için hayati önemde olduğunu düşünüyorum. Lüks tüketim ürünleri için de ufak perakende ürünleri için de gümrük korumasının şart olduğuna inanıyorum. Tamamen keyfe keder yaptığım bir hobide kullanacağım bir ürün için devlet gümrük vergisi koydu diye, buradan bir sistem eleştirisi üretmem. [/QUOTE]

Merhabalar,
Tekrar yazıyorum. [U]Vergi ödemeyelim diye talebimiz yoktur, düzgün ve doğru hesaplansın ödeyelim.[/U].
Siz konuyu anlamamakta ısrar ediyorsunuz, altını çizip tekrar yazmak zorunda kaldım.
Hukuki ve iktisadi konularda eğitiminiz ve/veya ilginiz olduğunu anlıyorum yazdıklarınızdan.
Yurttaş olarak aynı hassasiyeti yukarıda sıraladığım konularda göstermeniz dileğiyle...
Sağlıcakla kalın...
7,70₺ Lik Ürüne 12₺ Haraç!
[QUOTE=erkanmazici]Türkiye'de bu kadar fazla iktisat fakültesi olmasına rağmen, nasıl olup da dövizle alışveriş ve dış ticaret konusunda insanları bilgilendiren çıkmıyor anlamıyorum.

Yurtdışından alışveriş yaptığınızda kendi paranızı harcamazsınız. Ülkenin ortak döviz havuzundan harcarsınız. Ülkenin ortak döviz havuzuna para 3 şekilde gelir.
1- Türkiye'de üretilen mal ve hizmetin yurtdışına satılması ile
2- Yurtdışında çalışan Türk'lerin Türkiye'ye gönderdiği para ile
3- Türkiye devletinin borçlanması yolu ile.

Eğer gelirinizi dolar, avro gibi rezerv bir para cinsinden kazanmıyorsanız, satın aldığınız her ithal üründe aslında kendi paranızı değil, Türkiye'nin yukarıda saydığım şekillerde elde ettiği parayı kullanıyorsunuz arkadaşlar.

-Ben döviz bürosuna gidip dolar alabiliyorum.
Doğru. Ama orada satın aldığınız dolar, aslında Türkiye'ye yukarıda saydığım şekillerde gelmiş olan para. Siz o parayı kazanmadınız, onu satın aldınız. Bu satın almanın bedeli, aslında sizin o döviz bürosuna ödediğinizden çok daha yüksektir.
Satın aldığınız dolar ya Antalya'lı bir çiftçinin domates satarak elde ettiği para, ya Almanya'daki bir Türk'ün vatan sevgisi ile ülkesine gönderdiği para ya da, her ödeme taksidi geldiğinde, bizi biraz daha yoksullaştıran devletin aldığı bir borçtur.

- Ben yurtdışından istediğim ürünü, ucuz bir şekilde alamayacak mıyım?
Maalesef alamayacaksınız arkadaşlar. Çünkü kendi paranızı harcamıyorsunuz, koca bir ülkenin ortak birikimini harcıyorsunuz. Bu bir kader. Coğrafya kaderdir derler ya aynen böyle. Eğer kazancınızı Türk Lirası olarak elde ediyorsanız, döviz ile harcama yaparken bir sorumluluk duymak zorundasınız. Bu süreci bilmeyen bir insanın içi rahat olabilir. Ama döviz ile yapılan her alışverişin ülkeye ve insanımıza çıkardığı ekstra maliyeti bilen her insan, biraz korkarak harcar o parayı.

-Gümrük vergisi niye yüksek peki?
Bu bir caydırıcı tedbirdir. Bu vergiler olmasa, bir süre sonra o ürünü alacak parayı bulamazsınız. Devlet kendi iç pazarını vergiler ile koruma altına almazsa, iki gün sonra gidip para kazanabileceğiniz bir işiniz olmayabilir.

Gümrükler aslında bizim işimizi, ekonomik düzenimizi korumak için vardır. Bunu unutmayın.

Bu arada, konuyu siyasi yaklaşımlar ile ele alan arkadaşlar var. Bu bir yanılgıdır. Mevcut hükümete muhalefet ediyor olabilirsiniz ama gümrük meselesi hükümet meselesi değildir. Muhalif olduğunuz hükümet gidip, yerine gönlünüzden geçen başka bir hükümet de gelse, ülke gümrük rejimini korumak zorundadır. Bir siyasi iktidar, iç pazarını gümrük duvarları ile korumaktan vazgeçerse, ne iktidarı ne de yönetebileceği bir ülke kalır elinde.

Şunu hatırlatmak isterim, bize serbest dış ticareti bir ayet gibi dayatan bütün batı ülkeleri, son derece hassas ve katı bir gümrük. rejimi uygularlar. [/QUOTE]

Siz konuyu tam okumadınız ya da dünya görüşünüzün filtresinden konuya tarafsız bakamiyorsunuz. Vergi ödeyelim tabii ki ama aptal yerine konarak değil, vergi düzgün hesaplansin istiyoruz. Kimse siyasi bakmadı, ortada yanlış var. Burası sabit. Savunmak akla hakaret.

1.Yurtdışı bankalarından çatır çatır kredi çekip yandaşa faizsiz kredi vereceksin ama ben 3 TL'mi dilediğince harcayamayacagim öyle mi ?

2.Asırlık milli Tank Palet rakam açıklanmadan elin Katarlisina hediye edilecek benim 10 TL lik hobi ürünüm vatan millet meselesi olacak öyle mi ?

3."Yerli yabancı babalar gibi satıyoruz, müşteri gelsin pijamam ile çıkar imzayı atarım..." Ama ben yüzde 30'unu devlete ödediğim alın terimin karşılığı maaşımı harcarken milli servet olacak öyle mi ?

4- Merces ve Cadillac konvoylari milli servet ile alınmıyor, 10 TL lik Co2 difüzörü milli servet oluyor ilginç ?

5. Köprülerin, havalimanlarının kaymağını yabancı yiyecek, first lady Hermes çantadan vazgecemeyecek ama ben Türkiye'de bulamadığım bir hobi ürününü almaya kalktığımda devlet baba bana geeeel buraya öpeyim diyecek öyle mi?

Devletin elinde para getirecek üretim zaten yok olanı da sattık, diğer satacaklar da bitti, saray ve yazlık inşaatları son hızla devam ediyor, masraflar yüksek, zaten itibardan da tasarruf edemiyoruz... Vergileri artırmak haricinde başka çaremiz kalmadı. 3-5 TL'lik ürünlere 30-40 TL vergi yazarak da tüm çareleri kullaniyoruzun Türkçesi.

Direkt maaşımizi alıp bize harçlık versinler kurtulalım, kesin çözüm.

Ülke harikalar diyarı, tüm dertler bitti..
3 TL lik telefon kılıfından gelecek vergi oldu vatan millet meselesi. Acınacak halimize gülüyoruz.





Ista 1lt Tup Dolumu
[QUOTE=Secret]Konuyu cortlatim ! Sonuç olarak nerede dolum oluyor ista tüplere istanbul anadolu ve avrupa yakasında ? Başka tüp vs almayı düşünmüyorum sadece elimdekinin dolumunu istiyorum. Yardım edebilirmisiniz sevgili forum üyeleri [:geek:][/QUOTE]

Sancaktepe, Seçkin Yangın 2 dakika içinde doldurup verirler.
Google Maps 'te adresi vardı.
Bitkili Akvaryum Zahmetli Midir?
4 tane high tech bakıyorum, çok zahmetli. Gülü seven dikenine katlanıyor. Bakım vakitleri, budama günleri gelsin zahmet edeyim diye iple çekiyorum :)
Eheim Professional 4+250
[QUOTE=Rstokms]Umarım bir sıkıntı halinde yedek parça temin edebiliriz. Çünkü anadolu pet bu konuda çok pasif.[/QUOTE]

Ürünün İngilizce incelemelerinde Avrupa' da da yedek parça teminimin sorunlu olduğu yazıyordu. Proffesional seri çok kaliteli, Experience da bence çok güzel. Ancak Classic serisi Eheim için hala favorim. Sepetli filtrelere alışmaya çalışıyorum.[EDIT]ozkurtozgur,2019-12-04 21:29:37[/EDIT]
Sheydanın Aklı Karışık Akvaryumu
Akvaryumunuzda diatom oluşmuş Şeyda Hanım :) Her tür balık var bir de otocat eklerseniz hepsini temizleyecektir :)

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 349 Online Kullanıcı, 190 Üye

Online Kullanıcılar

ahezer, 35yukselozcan, Masquerade, Koksal Gurkan, Emrah44, StenkaRazin, unalusta, Ali3426, Mikail Erdoğan, haktrak, kadir0606, Hak@N, Adil K, zaferrrr, Orkun Krc, Chasensxx, baybaris, oguza, masisdemirel, Koblenz, Gırgır teknesi, Orkann, bumega, OKIRATLI, CANTEK, Alina_Meleğim, FerKan, zekigonlum, mustafa179, fullred, AdistAquascaping, HarunYldrm, capo di capi, Alidndr, oidis, erkanmazici, omer417, krib, boran.123, nakkas__45, braweheart, BerHatS, Hunt3r, the__legend, Akkaplan92, zeroide, Onat, Ahmetkdk, Tosbicik, fikretbavuk, Speedy, vendetta99, Yavuztrkr, mertsalik, Emerse, Tanganyika07, ÖzcanÖzkan, ksznr, Leontheprof., koraykoray, deore79, lewent20, Etimesgut06, esmerr, TinkyWinky, muzaffer_81, Acz, Kınayu, batuhanbhar, sinan3805, byboo, Noyes, otuzkilo, nzm06, KadirBulut, icelebi, ys34, freediscus, soliter83, erimgorgulu, Black37, Tanshaydar, Ulker, RedDream, saitpasali, smckr, Serkan Odabaşı, wilivil, MurathanM, onenineone, CERANOXE, B.S.S., cankose, Aeran, CagriSindirac, mahmutozdemir, Splendor, ver10, gizemli16, serdarak, Kuzey2330, Murat071912, mutlubaba, MehmetAli021, hakanycl, Bonzi, rouvax, BarisD, efe.konukcu, heybetmahir, hosserdar, alptekin12, homersimson, omercakir, lojistisyen, DenizVurucu, leventakman, KRAVDEX, DiscusFan, efsane18, sercankoray, idiopatik, numan85, akay25, ozkurtozgur, S r K n, sonerslvn, Umutgrs, Erman1963, leonisleo, ferdisahin, Gilmour, Ali Turkay, gozdemix, Mehmet0011, leventcelk, twinsoul, Goksen, P.TOLGA, mahoed, Buz28, Atalanta, Pervane, dtpolat, FurkanYnk, Supervenenis, sina cen, YASİN SARAÇ, AhmedVural, Kutay20, akyamaner, vedat79, AFAMOTEB, AmazonDream, borasln, 0FLu61, Batuhan3506, sefo, Morpho, Picky, Hpeker, ataberk28, kadirataman, ERC36, canguler, Msasa, NovaLevent, kaptan 555, mustafasen, SahinTaskin, hasanusta06, OnrCsr, emretez, CagriTURK, CEM KIRCALI, zatonica, atak27, mrah, gunata2003, lprnvr, Rango, SaNsAsYoN, çulsuz, kralakrep1, Jujlak, TheHobi, anchor, ffeytt, Nadirmbuna, TurX, hanbeyiderler,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,792,754 Mesaj
  • 407,952 Konu
  • 91 Forum
  • 144,821 Forum Üyesi
  • 1,464 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,909 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.