ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ceyh
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2844
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
11 Haziran 2017 20:15
Son Ziyaret:
15 dakika önce
Toplam Mesaj:
3433 [7.40 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
1466 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
ceyhun ser
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

par in parem non habet imperium ceyhun

SON 10 MESAJI

Baligin İsmi Nedir?
Kiraz barb, çok barışçıl bir türdür, kendi aralarında takılırlar, ilk resimde 3 koyu kırmızı erkek, en üstte duran dişi.
Akvaryum Isıtıcı
Daha düşük ayarlamayı deneyin, ısıtıcı hacme göre fazla güçlü olabilir, ya da ayarı pek hassas olmayabilir.
Camda Gezinen Küçük Canlılar?
Bir zararlarını görmediğim için hiç ilaç kullanmadım, dediğim gibi balıklar yiyor, zamanla kendiliklerinden kayboluyorlar. Akvaryumunuzda şu an balık var mı?
Canlı Doğuran Tankımda Ani Ölümler
Pullarda dikleşme varsa dropsy olabilir, hastalıklar ve ilaçlar altında incelemenizi tavsiye ederim.
Camda Gezinen Küçük Canlılar?
Fotoğrafta çok net değiller ama üçgen kafalı, yassı vücutlu, şaşı gibi gözleri olan canlılarsa planaryadır.

Minik, beyaz, kurtçuklar ise farklı bir nematoddur, ilk kurulumlarda oluyor, zamanla azalır ya da balıklar yer. Lepistes varsa bildiğim kadarıyla onlar planaryaları da yiyor.
Canlı Doğuran Tankımda Ani Ölümler
Kabızlık ise 2 gün kadar yem vermeyin, sonrasında haşlanmış ıspanak veya haşlanıp kabuğu alınmış bezelye yedirmeye çalışabilirsiniz.

İç parazit şüphesi varsa belirtilere göre bu yönde araştırıp uygun bir tedavi belirlemekte fayda var. Metilen mavisi ya da tuzun iç parazitte bir etkisi olacağını sanmıyorum. Koruyucu olarak sarımsak suyu emdirilmiş yem öneriliyor.

Umarım sadece kabızlıktır.
Betama İsıtıcı Alacağım
Termometreden emin misini? 21 derece bu mevsimde çok düşük ve betta için fazla serin. 4-5 lt hacim için bir akvaryum ısıtıcısı olduğunu sanmıyorum.[EDIT]ceyh,2018-09-13 19:30:16[/EDIT]
Balığım Ne Zaman Doğurur? (canlı Doğuran)
Bana çok da şiş gibi gözükmedi ama belli de olmaz.
Lepistesimi Yavruluğa Koymak İçin Erkenmi?
Yavrular için pahalı bitkilere gerek yok, tilki kuyruğu gibi hızlı gelişen bitkilerin yaprakları arasında saklanmaları kolay olur. Bu bitkilerde bir kök yapısı da olmadığı için bağlanarak bir vantuz ile arka camın alt tarafında bir yere sabitlenebilirler.
Lepistesimi Yavruluğa Koymak İçin Erkenmi?
Elbette, daracık yerde sıkışmasın zavallı. Aslında hiç koymamak daha sağlıklı ama bitki yok sanırım tankta.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 297 Online Kullanıcı, 166 Üye

Online Kullanıcılar

FurkanYnk, BoranPara, SametSara, Foai, IESER, GRantMaSTeR, Turgut aktaş, Öğünmez, burakoztirpan, -RBG-, oscar., enginm2000, maximuz, Prayer, stk_dalkilic, SerkanAkın, Batu Ş., Fatihs, ib0o6, AmazonDream, MiSoSiKiaN, serhatbartin, Murselc, onurozturk, SCORPION_79, Seelater, borabgln, mcmert, stroma, ggorkem, mehmetemindinc, ismail U., Akvarist Görkem, Apoca1ypse, darkpassenger, ÖZGÜR İNCE, Abacus, enversen79, Fishbone, ka2n, yaguara, tuncays44, Umut6, Taylo, BadgeR, bkEmre, erdgn_celal, sbilgic82, erhanyan, muratantalya007, strider1, Yasarozen, AcemiAquarist, FurkanSehit, Kınayu, BadWolf, arapaima, Ayzelayz, redfox69, simonmc, TurX, beyazgul, ngerekli, BakıŞ, İsmail YILDIRIM, DieHard, KadirSpmz, levent07, Bullterrier, MurathanM, indianaconz, kabaktadi, Mymustang, servetonur, Ciddi, erci84, HybridFish, aXarayli, Odontochelys, miralp, Mehmetpoad, Gtuncay, kezman_kagan, icelebi, AnadoluSırtlanı, ufukdemirturk, emreulan, kaansurer, sedat05, 12mrt05, muyat, musty.skr, menesc, Buğra4201, salp, SaRCoPhiLiuS, smhakgl, Gorkemkgo, mertsarikaya, yasintt, Rokujou, Fondip, takavor86, kontrast, emirkagan, ceyh, UnalCevahir, rseven, Kromatit, ozan_1903, nakkas__45, imbellis, sensey, Nadirmbuna, erdalakçay, eseruyar, fastk, hmete, Cmlcngz, yigitmst, osisusu55, fgokce, REİS_33, Akvaryumbirligi, oguzturker05, aponogeton, EnesTercan, Mehya, atiryaki, mehmet karadağ, AlperTunga38, Red Monster, mehmetaydin, libertas, umitmuslu, alper4141, Berke ÇETÜKKAYA, alienx13, Ercan4lp, bady34, ÖzcanÖzkan, geomatik, furkans67, arasaniso, blue_biber, Mrtypc26, SemihBalaban, soliter83, Emirozekici, Sarıprenseslerim, Corydoras34, orimohito, ThanatoZek, mehmetkap, KEREMERT, MihawkJ, cankckrt, aliemre07, İsmail Eratik, Engin_35, alex10, balık94, HüseyinUysal, buckun, NessPet, renevation, B.Mustafa,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,620,351 Mesaj
  • 384,241 Konu
  • 91 Forum
  • 133,721 Forum Üyesi
  • 1,402 Özel Forum Üyesi
  • 28 Kıdemli Akvarist
  • 1,498 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.