ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
ceyh
Kullanıcı Grubu:
Forum Özel Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
15739
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrimiçi
Üyelik Tarihi:
11 Haziran 2017 20:15
Son Ziyaret:
2 dakika önce
Toplam Mesaj:
9747 [7.18 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
150 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
ceyhun ser
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

par in parem non habet imperium ceyhun

SON 10 MESAJI

Kabızlık Sorunu
1-2 gün aç kalsın, açlıktan ölmez, pro algae haftada 2-3 öğün olabilir, yiyorsa.
Ceyhun's
[QUOTE=Aplot]Üşenmezsem sizin için bugün evde ne bulursam tarif videosu çekeyim :) [/QUOTE]

Üşenirsin şimdi. [:devil:]
Taban Ve Kum Seçimi
Bitkiler köklü ise ve kuma ihtiyaçları varsa dere kumu da olur, görsel ararsanız keyfinize göre bir kum seçebilirsiniz, çok katman yapmaya gerek yok, taban gübresi ile işi halledersiniz, köksüz ya da kuma ihtiyaç duymayan bitkiler olacaksa tamamen göz zevki.
Kabızlık Sorunu
Bir süre aç bırakın, bağırsakları boşalsın, terra pro dediğiniz tetra pro algae ise bitkisel yemdir, betta ise etçildir, arada verilebilir ama genel olarak türe uygun beslemenizde fayda var.
Su Sıcaklığını Nasıl Düşürebilirim?
24 derece tür için sorun değil, havalar ısındıkça daha artarsa çözüm bulmak gerekebilir, acil müdahale etmenize gerek yok şu anda bence.
Ceyhun's
Günaydın. [:)][8)]
Moss Ball Mu Java Fern Mi?
Bitkiler her tür azot bileşiğini bünyelerine bir miktar alırlar diye biliyorum, nitratı ise gerçek anlamda işlerler, hem yavru saklanma alanı hem de nitrat tüketimi için hızlı gelişen tilki kuyruğu, elodea, cabomba gibi bitkiler daha uygun olabilir, su mercimeği de nitratı hızlı tüketir ama çok çabuk yayılır, yüzeyi kaplayıp diğer bitkilerin ışığını keser, şahsen önermem. Nitrat fazlasını ise akvaryumdan en pratik düzenli su değişimleriyle uzaklaştırırsınız.
Su Sıcaklığını Nasıl Düşürebilirim?
Filtre debisi hacimle uyumlu ise rahatsız etmez, akıntıda savrulurlarsa filtre çıkışı arka ya da ön cama verilebilir, savrulmazlarsa zaten sorun olmaz. Soğuk su eklemek zarar verir, ısı dalgalanmaları balıkları olumsuz etkiler, ısıyı düşürmek için fan sistemleri kullanılıyor, forumda da uygulama detayları vardır mutlaka.
Vatoz İle Pleco Arasındaki Fark Nedir
[QUOTE=a.gumrah] Kızgınlıkla yazılmamışsa maalesef talihsiz cümleler olmuş. Neresinden tutulursa elde kalacak hükümler. Bir dilin evrensel olmasının şartının o dilde yazılmış değerli bilimsel makaleler olması bence tamamen yanlış. Birkaç yüzyıldır dünyaya hakim olan batı eksenli, acımasız, emperyalist sömürü düzeni size İngilizce makale yazmayı dayatıyorsa o dil evrensel hale gelir. Bunun bilimle falan alakası yoktur kanaatimce. Güçlü olmakla alakası vardır. [/QUOTE]

Kızgınlıkla yazılmadı, dikkat ederseniz genellemedir, "siz" den kasıt herhangi bir şahıs değildir, "Türkçe" yerine herhangi bir dil koyulabilir, bana göre her dil için geçerlidir, ayrıca sohbet sürecinde hiç bir yerde ne İngilizce'yi savundum ne de İngilizce (ya da Almanca, Fransızca vs.) isimler kullanılsın dedim, net bir hatanın düzeltilmesi hem faydalı olur hem dili zenginleştirir düşüncesindeyim, bu derece farklı boyutlara çekilmesini hala anlayamıyorum. Dilin evrenselliği ile ilgili koşullar konusunda hemfikir değiliz, bu da normaldir.
Lütfen Yanıtlayın Yeni Akvaryumda Balık Ölümü
Cevap linkteki makalede olabilir.

[URL]https://www.akvaryum.com/Forum/yeni_tank_sendromu_ve_azot_dongusu_k877167.asp[/URL]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 276 Online Kullanıcı, 150 Üye

Online Kullanıcılar

okan169, TURAN03, BAHADIR_71, MEO, emre3434, Atak82, Superozo, TSevil, ndmblgc, biacar, komadi, aKIN06, AliFirat, sinor, yenisabutik, Baranmeng, Aplot, Killifish arıyom, MaxKrone, OrkosBetta, k_r_ççy, Ilkay54, BKAYA, Silver06, SanalKerem, Roller, thracian1923, muhengin26, TurX, rebel99, Fatih ÇE, szrekmekci, hanbeyiderler, genesiss, kinikli, BeytullahAtkan, Gastropoda, mkursun, sesirgerr, Wretched, masisdemirel, FISHERMAN01, Ege2804, Nursun, night_clubs, Serkanjb, Arda3, Msd06, viscool, mimar55, SavasY, selcukberkk, Tolgahan.usta, Akyuvaryum, Basdemirci, MiSoSiKiaN, fatijh, RyukinSeverTr, Metal06, BadWolf, Mehya, braweheart, Arif35, JUMBO, Starion, Barbarouge, Ebubekirlsd, ceyh, trakyaliakvarist, lepisteskazani, thejaponcu, Laetacara, aquabeta, MurathanM, tozkanseri, nehiryeli, ahmtyazici, cankurt, YASİN K., Leontheprof., Rudas, mrtmct58, Abu, ozan_1903, voodoo_83, cankan_06_3, Crowntail Betta, kaminari19, agbaglama, ozkankacan, Murodur, CagriTURK, Fahrenheit, Pinetra, AOZYURT, deriinmavi, oguzkiy, ÇEPNİ, Tutku, Emr35, Oubliette, yaşar3428, Oguzhank, hak45, Zeynep kervancıo, Piyanist., bLind, blackstonep, nibelungen13, omerkaptan, melancholyic, Nahola, hworang, serdar131977, kriskelvin, sinan3805, KartonBardakCay, Cozydoras, yildirim1972, UnalCevahir, Mrtekin, ootkn, noeldayi, Deadsong, Leof, 4829, Bora Bey, mt_aquascaping, gokhan0063, keremisfish, Buz_Adam, FrkMbuna, hasancn, i_gulistan, Hamza Özel, Balikcionur, Duboisi_, ersin ün, erkanmazici, erebos, SedatC, turkuazhobi, sarı2604, Nurbimi, Turkan06, kasim67, Ali Can DÜLGER, gattar5050, servertekin, SUARITMACI, ultiboard,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.