ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
sefo
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
3
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
25 Kasım 2018 00:28
Son Ziyaret:
17 Ağustos 2019 12:05
Toplam Mesaj:
20 [0.07 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
6 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
ŞERİF KÜÇÜKÖĞRETMEN
Doğum Tarihi:
19 Haziran 1978
Yaş:
41
İl:
Hatay
Meslek:
Öğretmen
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Tatil Yemi
Değerli arkadaşlar,
biri yaklaşık 60 lt. içinde 20’ye yakın lepistes, 1 çöpçü ve 1 vatoz olan ve diğeri yaklaşık 30 lt. 50 civarı karışık yavru lepistes olan iki akvaryumum var. Yaklaşık bir hafta kadar şehir dışında bulunacağımdan tatil yemi kullanmak istiyorum. Hangi yemi nasıl kullanmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.
Sunsun Hw-603b Kullananlar İçeri
Rıza bey öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Bu arada tankınız gayet başarılı,emek vermişsiniz tebrik ederim.
Bu vana iş görür gibi duruyor en azından temizlik açısından işleri bayağı kolaylaştırır düşüncesindeyim. Peki bu ikinci vananın debiye olumsuz bir etkisini gözlemlediniz mi?
Bu ikinci vanayı sisteme ekleme şekliniz, gördüğüm kadarıyla su basış hortumunu kesip araya yerleştirme şeklinde galiba. Bu arada ben motoru üstte kullanıyorum acaba bi sıkıntı yaratır mı?
Sunsun Hw-603b Kullananlar İçeri
Arkadaşlar iyi akşamlar,
dış filtreyi temizlerken motorun olduğu kısımda vana olmadığı için biraz sıkıntı oluyor.Bu problemi çözen varsa ikinci musluğu nasıl takabiliriz paylaşabilir mi?
Yavru Lepistes Tankında Yararlı Bakteri Oluşturma
Değerli akvaristler,
Benim 30lt.lik içinde 50-60 civarı lepistes yavrularının bulunduğu cama cam bir akvaryumum var. Bu akvaryumda ufak bir pipo filtrem ve hava taşı kullanıyorum.Fakat suda gezen partikülleri bir türlü gideremiyorum.Kullanmadığım bir iç filtrem var ama yavru akvaryumunda kullanmak istemiyorum. Faydalı bakteri oluşumunu arttırırsam belki daha iyi bir sonuç alabilirim diye,hafta sonu pipo filtreye yardımcı olması açısından, plastik bir bardak içerisine seramik halka ve sera siporax koyup ortalarından geçerek su akışı olsun diye hava taşını ekledim, sizce bunun bakteri oluşumuna bir faydası olur mu?
Ayrıca bazı yurtdışı kaynaklı cama cam lepistes akvaryum videolarında tabanda seramik halkalar gördüm.Bu faydalı bakteriler su akışı olmasa bile seramik halka veya sera siporax üzerinde oluşur mu?

Birde [[URL]https://www.akvaryem.com.tr/Xinyou-XY-168-Mini-Uretim-Filtresi,PR-4030.html[/URL]
linkini eklediğim filtreyi, yavru akvaryumunda pipo filtreye ek olarak alsam, alt kısma siporax ve seramik halka koysam hazırladığım barbaktaki sistem yerine daha mı iyi olur?


[EDIT]sefo,2019-03-18 13:33:18[/EDIT]
Dış Filtre Ve İç Filtrenin Beraber Kullanımı
Sunsun hw-603b Dış filtremin dizilişi şu şekilde;aslında kendimce bir modifiye yaptım
Motor üstte kullanıyorum yani su alttan üste doğru hareket ediyor ve 3 süngerden sarı olanı çıkardım
en allta yani suyun ilk girdiği yerde ,seramik halkalar üzerinde kendi alt sepeti
sepet üzerinde bioball,sonra mavi sünger,sonra siporax,sonra siyah sünger,elyaf ve en üstte pürigen ve üst sepet şeklinde.
Dizilimin iyi olduğunu düşünüyorum, yani bu kadar filtre malzemesine rağmen su berraklığı istediğim gibi değil.Gerçi dediğim gibi bir ay oldu akvaryum kurulalı belki de bakteri kültürü henüz tam olarak oluşmadı.[EDIT]sefo,2019-03-06 13:04:44[/EDIT]
Dış Filtre Ve İç Filtrenin Beraber Kullanımı
Arkadaşlar merhaba,
Bir ay önce kurduğum yaklaşık 65lt.lik az bitkili lepistes akvaryumumda; sunsun hw-603b dış filtre kullanıyorum. Dış filtrenin basış borusunun ucunda fıskiye aparatı ile su yüzeyini hareketlendirecek şekilde kullanmaktayım.Suyum temiz gibi görünsede, hem su üzerinde yağlanma hemde akvaryuma yandan bakıldığında çok berrak görüntü yok. Elimde kullanmadığım küçük bir iç filtrem var acaba dış filtreye mekanik temizlikte yardımcı olsun diye bu iç filtreyi kullansam içini kendi süngerleri yerine elyaf ile doldursam olur mu?(ya da ne önerirsiniz?)
Ayrıca bu iç filtreyi kullanırsam akvaryumda emiş tarafına mı yoksa basış tarafına mı koymam gerekir?
Sunsun Hw 603b Akvaryum Çerçeve Sorunu
[QUOTE=BabySoul]12/16 basış hortumu
[URL]https://www.akvaryem.com.tr/Dolphin-C-500-Su-Basis-Borusu-1216mm,PR-2565.html[/URL][/QUOTE]
Bu sunsun ile uyumlu mudur hocam?Aralığı sizce akvaryum çerçevesini kurtarır mı?[EDIT]sefo,2019-02-06 20:00:12[/EDIT]
Sunsun Hw 603b Akvaryum Çerçeve Sorunu
[QUOTE=AlperDemir]Çerçevenin dirsek geçecek kısmını biraz yontarsanız geçecektir. Arkada kaldığından göze batmaz.[/QUOTE]
Akvaryumu yeni aldım hocam, zarar vermek istemiyorum az bi yontmaylada kurtaracak gibi değil. Acaba başka bi dış filtrenin uyumlu olan su basış bastonu alsam iş görür mü?
Sunsun Hw 603b Akvaryum Çerçeve Sorunu
Arkadaşlar merhaba, ben filtreyi yeni aldığım çerçeveli akvaryuma kurdum fakat su basış aparatı akvaryumun çerçevesinden dolayı yukarıda kalıyor nasıl bir çözüm önerirsiniz?[EDIT]sefo,2019-02-06 12:07:06[/EDIT]
Sunsun Hw-603b Kullananlar İçeri
Arkadaşlar iyi akşamlar, ben filtreyi yeni aldığım akvaryuma kurdum fakat su basış aparatı akvaryumun çerçevesinden dolayı yukarıda kalıyor nasıl bir çözüm önerirsiniz

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,753,244 Mesaj
  • 402,748 Konu
  • 91 Forum
  • 142,413 Forum Üyesi
  • 1,452 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,605 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.