ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
yavgaf
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
120
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
11 Mart 2019 23:23
Son Ziyaret:
24 Mayıs 2020 18:06
Toplam Mesaj:
114 [0.26 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
95 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
yavuz gaffaroğlu
Doğum Tarihi:
21 Ekim 1986
Yaş:
33
İl:
Adana
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Yavuz Gaffaroğlu 80 litre-Lepistes 9 litre- Crowntail Betta

SON 10 MESAJI

Baktomix
Saç çıkaran mavi serum gibi bir şey sanırım. İşin matematiği varken akvaryuma neden kahverengi bir su döküp mucize bekleyelim ki? Hani doğayı taklit etmeye çalışıyorduk? Bakteri yiyen bakteri hiç duymamıştım. Google da duymamış. Video yorumlarında anne sütünde de aynı bakteriden olduğunu iddia etmiş. İnek sütü dökelim akvaryuma o da sonuçta bir anne [:)))]
Hava Motoru
Hortuma takılan minik bir muslukla yavaşlatabilirsiniz.
Balıklarım Sürekli Ölüyor
Şok yaşamış gibiler daha çok kuyruk erimesi de bundan olabilir. Strese girmişlerdir. Solungaçları kabarmış ve rengi değişmiş gibi tam seçilemiyor. TDS değeri büyük farklılıkları solungaçlara zarar vermiş olabilir.
Akvaryum Yeşil Oldu ?
Yeşil su sorunu yosun sorunudur. Forumda araştırabilirsiniz. Uv filtre kesin çözüm diye biliyorum ama daha ucuz yöntemler de mevcut.
Su Üstünde Ve Hızlı Soluyorlar
%50 kadar dinlenmiş klorsuz suyla su değişimi yapın. Yemlemeyi günde tek sefere ve şimdiki 3 kerede verdiğiniz toplam yemin 1/3'üne düşürün. Elinizde varsa bakteri kültürü ekleyin. Zannedersem akvaryumun su değerlerinde bozulma var. Başka dokunmayın. Duruma göre bakalım. Umarım düzelir.
Su Üstünde Ve Hızlı Soluyorlar
Akvaryum kaç litre? Kaç balık var? Balıklar akvaryuma ne kadar süre önce girdi. Yemleme ve su değişimi rutininiz nasıl? Akvaryum kurulalı ne kadar oldu?
Canlıpetshop
Ben hiç alışveriş yapmadım ama forumda okuduğum sebeplerden dolayı alışveriş yapmayı düşünmeyeceğim bir firma. Belki sahibi çok çok iyi bir esnaftır ama doğru insanlarla çalışma fırsatı yakalayamamıştır. Belki kendilerini düzeltmeye başlamışlardır. Ama şüpheyle yaklaşmaktansa yaklaşmamayı tercih ediyorum. Elbetteki her alışveriş kötü sonuçlanmayacaktır. Ama Türkçede çok güzel bir söz vardır: Bozuk saat de günde iki kere doğru gösterir.
Şanslı olmanıza sevindim. Şansınız devam eder umarım. [:)]
Filtre Temizleme
Benim görüşüm biraz farklı olacak bu konuda. Filtreyi akvaryumdan aldığınız suyla yıkamanın hiçbir anlamı olmadığını düşünüyorum. Çünkü akvaryumdaki nitrifikasyon bakterisi olan faydalı bakteri dediğimiz popülasyon suda serbestçe dolaşmaz. Tutunmak için akvaryum içerisindeki dekorları kumları ve camları ve filtre içindeki malzemeleri kullanır. Ben şahsen akvaryum süngerlerimi ve malzemelerimi akvaryum suyunu değiştirmek için dinlendirdiğim klorsuz suyla yapıyorum. Tortu dediğimiz filtre debisini düşüren katı kirleri daha iyi temizlememe yarıyor. Hem su klorsuz ise yani herhangi bir kimyasal kullanmadan bakterileri öldüremeyeceğimizi düşündüğüm için hem de temizlik anlayışıma daha çok uyduğu için bu yola başvuruyorum.
Hem yaptığım araştırmalarda akvaryumdaki zararları bakterilerin suda serbest dolaştığı yönünde bilgiye ulaştım. Aynı zamanda akvaryumumda suyu zararlı bakterilerden temizlemek için UV Filtre kullanıyorum. Hal böyleyken herkesin de Uv filtreye sahip olmadığını ya da UV filtreye ihtiyaç duymadığını düşünürsek neden zararlı bakteriler barındıran bir suyla temizlik yapmaya girişelim ki?
Benim fikrim dinlendirdiğiniz kloru uçmuş suyla süngerlerinizi güzelce yıkayın. Bilimsel bir gerçek olarak şunu söyleyebilirim ki bakterileri sadece suyla öldüremezsiniz.
[EDIT]yavgaf,2020-05-01 01:47:41[/EDIT]
Transgenik Tetralar
Bende de var onlardan. Ama benimkiler renklerini kaybetmişlerdi, pet shop da bilmiyordu tam olarak cinsini. Ben yine de uzun süredir akvaryumda olduklarını öğrenince dayanıklı olduklarını düşünerek almıştım. Gerçekten de dayanıklı çıktılar. Lepistesin yediği her yemi severek yediler. Pul yem veya canlı yem hiç ayırt etmediler. Çok hareketli ve zeki balıklar. Sahiplerini tanıyorlar adeta. Başkasına göstermedikleri cam önüne toplanma tepkisini ben akvaryuma yaklaşınca gösteriyorlar. Aynı zamanda avcı balıklar. Lepistesin yavrularını pusuya düşürüp yiyorlar. Bitkisel ağırlıklı beslemeye gayret ediyorum ben yine de. [:)]
Şu Üstündeki Beyaz Noktalar
Bakteri birikmiş yüzeyde hava motorunu kapatmadan 24 saat çalıştırın. Suyu havalandırın geçecektir.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.