ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
yavgaf
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
123
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
11 Mart 2019 23:23
Son Ziyaret:
19 Eylül 2020 23:27
Toplam Mesaj:
117 [0.21 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
80 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
yavuz gaffaroğlu
Doğum Tarihi:
21 Ekim 1986
Yaş:
33
İl:
Adana
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Yavuz Gaffaroğlu 80 litre-Lepistes 9 litre- Crowntail Betta

SON 10 MESAJI

Betta Balığım Yaralandı
Dış yaralanmalar için metilen mavisi kullanabilirsiniz ama akvaryumdan ayrı bir kapta banyo şeklinde günde iki kere sabah-akşam uygulayın. Geçmiş olsun.
Bazalt Kum Aldım Almaz Olsaydım...
Petshoplarda satılan kumlar çok kaliteli olmuyor her zaman. Daha da kötüsü kumun tamamı birbirine yakın boylarda da olmuyor. Kumunuz kuruduktan sonra kumu elerseniz hem tozundan kurtulursunuz hem de büyük taneleri kullanmak daha yararlı olacaktır.
Filtredeki yanık kokusu motor yandığı için olabilir. Çalışmadığını yazmışsınız. Kumla alakalı ya da alakasız diyemem ama motor yanmış olabilir. Bazen aksilikler üst üste gelebiliyor. İyi şanslar...
Akvaryum Ne Kadar Beklemeli?
Bakteri kültüründen 24 saat sonra eklenebilir. Ancak birden bire alacağınız bütün balıkları tek seferde almayın. Bu bir süreç, önce iki tane ekleyin yemlemeyi az yapın sonrasında tanktaki bakteri kültürü oluşumuna göre yavaş yavaş sayıyı arttırabilirsiniz.
Baktomix
Saç çıkaran mavi serum gibi bir şey sanırım. İşin matematiği varken akvaryuma neden kahverengi bir su döküp mucize bekleyelim ki? Hani doğayı taklit etmeye çalışıyorduk? Bakteri yiyen bakteri hiç duymamıştım. Google da duymamış. Video yorumlarında anne sütünde de aynı bakteriden olduğunu iddia etmiş. İnek sütü dökelim akvaryuma o da sonuçta bir anne [:)))]
Hava Motoru
Hortuma takılan minik bir muslukla yavaşlatabilirsiniz.
Balıklarım Sürekli Ölüyor
Şok yaşamış gibiler daha çok kuyruk erimesi de bundan olabilir. Strese girmişlerdir. Solungaçları kabarmış ve rengi değişmiş gibi tam seçilemiyor. TDS değeri büyük farklılıkları solungaçlara zarar vermiş olabilir.
Akvaryum Yeşil Oldu ?
Yeşil su sorunu yosun sorunudur. Forumda araştırabilirsiniz. Uv filtre kesin çözüm diye biliyorum ama daha ucuz yöntemler de mevcut.
Su Üstünde Ve Hızlı Soluyorlar
%50 kadar dinlenmiş klorsuz suyla su değişimi yapın. Yemlemeyi günde tek sefere ve şimdiki 3 kerede verdiğiniz toplam yemin 1/3'üne düşürün. Elinizde varsa bakteri kültürü ekleyin. Zannedersem akvaryumun su değerlerinde bozulma var. Başka dokunmayın. Duruma göre bakalım. Umarım düzelir.
Su Üstünde Ve Hızlı Soluyorlar
Akvaryum kaç litre? Kaç balık var? Balıklar akvaryuma ne kadar süre önce girdi. Yemleme ve su değişimi rutininiz nasıl? Akvaryum kurulalı ne kadar oldu?
Canlıpetshop
Ben hiç alışveriş yapmadım ama forumda okuduğum sebeplerden dolayı alışveriş yapmayı düşünmeyeceğim bir firma. Belki sahibi çok çok iyi bir esnaftır ama doğru insanlarla çalışma fırsatı yakalayamamıştır. Belki kendilerini düzeltmeye başlamışlardır. Ama şüpheyle yaklaşmaktansa yaklaşmamayı tercih ediyorum. Elbetteki her alışveriş kötü sonuçlanmayacaktır. Ama Türkçede çok güzel bir söz vardır: Bozuk saat de günde iki kere doğru gösterir.
Şanslı olmanıza sevindim. Şansınız devam eder umarım. [:)]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.