ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
01101101101
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
23
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
19 Eylül 2020 17:30
Son Ziyaret:
3 Saat 53 Dakika önce
Toplam Mesaj:
61 [1.61 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
51 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Ilgın O
Doğum Tarihi:
05 Kasım 2004
Yaş:
15
İl:
Trabzon
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Ilgın

SON 10 MESAJI

Gövdede Beyaz Bölgeler (betta)
[QUOTE=Serkanjb]Tümör e yakalanmış uzun bir süre daha yaşar ama ne kadar yaşar bilinmez.Bettaya tuz zararlı değildir. Özellikle Tropical Sanital ketapang kullanıyoruz özellikle minik kaplarda duran bettalar içinPul yem olarak rubin bitkisel protein içerdiği için bettaların doğasına uygundeğil bitkisel beslenme 0 olmalı etçil balık yemleri en uygunu olacaktır sindirim sistemi rahatlatması da canlı yem ile yapılabilir.[/QUOTE]

"Doğasına" uygun değil derken, bu balıklar doğal ortamlarından alınıp getirilmiyor bizlere. Rubin tamamen bitkisel bir yem değil yine burada etçil tür bakan bir beyefendi önermişti bana. Yalnız rubin kullanmak elbette uygun olmaz ki yalnızca kuru yem kullanırken çeşit ne kadar çoğalsa o kadar iyi. Rubin'in bitkisel destekli olması sürekli kabız olan bettama çok iyi geldi ve renklerinde, gelişiminde olan değişimden memnun olduğumdan böyle bir öneride bulundum.
Tuz olarak da bazı akvaristler tarafından kullanılan bildiğimiz kaya tuzundan bahsediyorum, her tür kaldıramaz. Labirent organına zararlı, forumda defalarca konuşuldu.

[EDIT]01101101101,2020-10-23 12:45:04[/EDIT]
Gövdede Beyaz Bölgeler (betta)
[QUOTE=cizgi]Merhabalar,

Bugün fotoğraflarını yakınlardaki iki akvaryuma da gösterdim. Bir birlerinden bağımsız olarak, bir yerlere sürtmüş dediler sizler gibi. Kendiliğinden düzelir dediler.

Bir tanesi "Deep Fix Icthyo" ilacını önerdi. Ana tankta kullanabileceğimi , bitkiler ve salyangozlara bir etkisi olmayacağını söylediler. Nette ilacı ve etken maddelerini arattığımda ana tank için önerilmediğini gördüm. Bu yüzden forumda danışmadan kullanmamayı seçtim. Sizler ne dersiniz?

Bu arada Nursun, kuyruğunda erimelerden bahsetmişsin. Kuyruk uçları bana da sorunlu gibi görünüyor ama akvaryumculara fotoğraflarını gösterip sorduğumda, bunun erime olmadığını, türünün görüntüsünün bu şekil olduğunu söylediler. Sizce erime mi var? (Not: 4 aydır gözlemliyorum, bir ilerleme ya da gerileme yok görüntüde. Gene de içimde bir huzursuzluk var.)

mustafa121212121, ısıtıcı 26 deceye ayarlı ancak ortam sıcak. Su sıcaklığını düşüremiyorum. Ayrıca ısıtıcıyı dikey koyma konusuna önerinin nedenini biraz açabilir misin acaba?

Herkese teşekkür ederim.

Not: Yemler:
Sera Bettagran, Temel Yem (Granül)
Markasını bilmediğim pul yem. (Resmi aşağıda.)
Rotifish, Kankurdu (Freeze dried bloodworms) (Ağzına sürmüyor.)
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/227325/221020202223171.jpg[/IMG][/QUOTE]
Merhaba, geçmiş olsun.
Tanka sakın tuz atmayın bettaların labirent organı hassas. Üstte tuz denmiş ona ithafen dedim.
Pul yem olarak eğer iyi bir marka değilse tetra rubin öneririm. Bağışıklık güçleniyor, daha sağlıklı ve hızlı büyüyüp, renkleniyorlar.
Yüzündekiler gerçekten çok ilginç. Merak ettim takipçisi olacağım konunun. Acil şifalar dilerim.[:nazar:]

[QUOTE=Nursun]Merhaba ,
Daha net bir fotoğraf ekleyebilir misiniz acaba ?
Kayalara sürtünmüş olabilir yada bu sıralar forumda çok sık yaşanan tümör de olabilir ,kuyruk uçlarındaki hafif erimeler de tümörün belirtisi olabilir . [/QUOTE]
Açıkçası yüzündekiler tümöre benziyor. Başka bir şeye benzetemedim ben de.
Betta Fish Aquarium 39l
[QUOTE=illiyuanka]Ölçüler: 38*26*40
Canlı Türleri: Bicolor Halfmoon Betta
Bitki Türleri: Moss Ball, Anubias Nana Petite, Su Yoncası
Tankın Yaşı: 0
Filtrasyon ve Işıklandırma: 4W Led Aydınlatma
Tasarım ve Dekorasyon : Gnays Kaya, Aquclay Kum

Merhaba,

Uzun yıllar önce akvaryum hobisi ile uğraşmıştım. Pandemiden dolayı tekrardan akvaryum hobisine merak saldım. İlk olarak eurostar 380 akvaryum aldım. Küçüklüğümden beri betta balıkları ilgimi çekmişti. Akvaryumculara gittiğim zaman bardak içinde gördüğüm zaman çok üzülüyordum. Bu canlıların bardakları kesinlikle haketmediğini düşünüyorum. Betta balığım için böyle bir tasarım yaptım. O mutlu ben mutlu geçinip gidiyoruz :)

Kiraz karides eklemeyi düşünüyorum. Okuduğum kadarıyla bazı bettalar sorunsuz yaşarken bazıları saldırgan bir tavır sergiliyormuş.

Akvaryum için siz değerli üyelerin yorumları benim için çok önemli. Yorum yapabilirseniz çok sevinirim.

Herkese mutlu ve sağlıklı hobiler dilerim.

Saygılarımla,


[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/34848/221020202357171.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/34848/221020202357211.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/34848/231020200031171.jpg[/IMG][/QUOTE]
Merhaba, bu haliyle çok beğendim. Kayadaki bitkiler daha doğal bir görünüm sunmuş. Yoncalar büyürse az daha, süper süper.[:iyi:]
Bu Balığın Cinsi Ve Türü
[QUOTE=Urfalı Akvaryum][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/227228/211020202302511.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/227228/211020202304021.jpg[/IMG] dişi betta sanırım tam emin olamıyorum erkek betta var çiftleştiricem 2.fotodaki erkek[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/227228/211020202305221.jpg[/IMG] 1 ve 3. Fotodaki balık[/QUOTE]
Üstteki erkek gibi. Renginden dolayı dedim dişiler daha soluk olur genelde. Ayrıca bir tanıdığımın erkek bettasının ikizi gibi. Kuyruk şekli, renkleri birebir.
Betta , Hastalığını Tanımlayamadım.
[QUOTE=capp]
Merhaba Ilgın , yazdığın için teşekkürler. Vakkas için yaptığın mücadele çok güzel, tebrik ederim :) Hikayen bana da umut verdi ve biraz da telaşımı aldı açıkçası.
Bettam geldiği günlere göre çok çok daha sağlıklı ve keyifli. İç parazitini yendik gibi görünüyor, vücut yapısı biraz daha dikleşti. Yeşil bitkisini de ekleyeceğim bu düzene alışmasından sonra. Aramızdaki bağı çok önemsiyorum. Tribi bile oluyor :) Hatta bazen yemleme yapacağımı anlayıp seviniyor, ulen diyorum bütün bağımız bu olmamalı :) ama birkaç saat görmesin odaya girdiğimde başlıyor dansa. heh:)

Catappa biraz çok salınım yaptı , parçaları azalttım ve yeni su ekledim. Köpük yapmıyor hiç, belki alışıyordur hala yerine. Gözlemlemeye devam ediyorum , bakalım. Kargodaki canlı yemi de gelsin bakalım boynuma atlayacak mı:)
Selamlar [:iyi:][:)]
[/QUOTE]
Yem zamanına alışacak, yerine alışacak. Hem yetişkinliğe ilerlemeden köpük yuva çok olmuyor diye okumuştum, tek tük kenarlara köpük yapabiliyorlar. Sizin mücadeleniz de çok özel, bu yüzden hobicileri seviyorum, bazı petsoplar çok vicdansız. Sağlıkla büyüsün bettalarımız.🌺
Beta İçin Yem Tavsiyesi
[QUOTE=Eski japoncu]
Ancak imkanlarım yaşadığım şehirde aşırı kısıtlı olduğundan online alışverişe mecburum. Kargoların da farklı farklı gelmemesi için tek seferde aynı yerden yapmak istiyorum maalesef.

Başka tavsitesi olan var mıdır, dostlar?[/QUOTE]
Merhaba, netakvaryum, atakan petshop deneyimledim, memnun kaldım.
Betta Mantar Mı?
[QUOTE=BabySoul]Akriflavin ve bakırsülfat içeren ilaçlar var. Balığın dirençli olması için de, tedaviye ek yeme bemiks gibi vitamin desteği deneyebilirsin.[/QUOTE]
Sarımsak suyu emdirilmiş yem önlem amaçlı veriliyor, bemiks de aynı şekilde verilebilir mi?
Betta , Hastalığını Tanımlayamadım.
[QUOTE=capp]çenesinin altındaki beyazlık daha belirgin olmuş bu arada.. bir sitede hastalık fotoğraflarına baktım ama tam olarak buna benzer bir vaka göremedim, daha önce gören var mı ne yapmak gerekir?..

[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/226074/201020202203011.jpg[/IMG][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/226074/201020202203071.jpg[/IMG]

[/QUOTE]

Merhaba!
Benim de bücür bettamla bir ay bir haftam doldu. İlk geldiğinde beyaz benek oldu acemilik, petshop bırak ölsün dedi. İnat ettim, mücadeleyi kazandık şükürler olsun. Benim ısıtıcım yok. Dinlenmiş suyu bettamın bulunduğu odada tutuyorum. İki sıvı da eşit sıcaklıkta olduğundan sorun yaşamadım. Havalar iyice soğuduğunda kaloriferler yanacak zaten, oh mis. Ama imkan varsa ısıtıcı almak en doğrusu.
Balığınız yetişkin değil. Renk değişimleri olabiliyor. Benim bettamın adı Vakkas. İsmiyle bahsetmek isterim.
Vakkas'ın kuyruğu bu bir ay içinde sürekli değişti. Bir ara siyahlandı, ödüm patladı. Sonra pullarında renk değişiklikleri oldu. Dedim yavrucak hasta. Ama değil, korkmayın. Zira Vakkas büyüyor. Renkleri değişecek zamanla son haline ulaşacak. İlk aldığımda gece mavisi idi şimdi üst kısımlar mavi, altları hafif kırmızıydı oralar da bordo oldu.
Kumlara gelirsek, ben de yeni kum ekledim. İlk gün suyun üst kısmında uyudu. Sonra hemen alıştı.
Yati kökü süper olmuş. Ben hindistan cevizi yuva yaptım.
Su üstü bitkisi edinebilirsiniz çok sevinir, hacim küçük ama bu şartlarda da mutlu olabilir, zamanla büyütebilirsiniz. Benim Vakkas'ım şu an 10 litrede, imkanım olursa büyüteceğim.
Yem olarak tetra rubin kullanıyorum ben. Pul yem formunda. Granül olarak da tetramin granül kullanıyorum. Ahm yem vermişti petshop ama benimkini sık sık kabız etti.
Bettalar çok akıllı. Zamanla duygusal bağınız kuvvetleniyor, kedi köpek gibi hatta o suda siz dışarıda olduğunuzdan aranızdaki mesafe gönül bağını daha da kuvvetlendiriyor.
İyi ki hediye gelmiş size. Petshop şartları çok kötü. En kısa sürede her şeyin yoluna girmesini temenni ediyorum. [:)][:)]
Japon Balığım Suya Batmiyor Ve Yan Yüzüyor Ama Can
[QUOTE=Black.][:'(][:'(][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/227264/191020201011371.jpg[/IMG][:'(]suya batıyor mama geri yan şekilde çıkıyor lütfen yardim[/QUOTE]
Karnı şiş, hava kesesiyle ilgili bir problem olabilir ya da kabız. Bir sürü seçenek var. Gözlemleriniz doğrultusunda neden şiş olduğunu tahmin edebiliyor musunuz?
İnsandan Akvaryuma Korona
[QUOTE=CNYTYLMZ]Arkadaşlar insandan nefes yoluyla balıklara (vatozlara) korona bulaşabilirmi ? Ciddi bi soru lütfen tiye alınmasın [:?]

Akvaryumların olduğu odada bir vaka kalırsa problem olurmu
[/QUOTE]
Geçmiş olsun öncelikle. Mantıken bulaşmaz.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 265 Online Kullanıcı, 144 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.