ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Cancan59
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
202
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
05 Ekim 2020 14:55
Son Ziyaret:
15 Saat 5 Dakika önce
Toplam Mesaj:
167 [1.12 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
165 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Enver can Malkoç
Doğum Tarihi:
30 Ağustos 1983
Yaş:
37
İl:
Tekirdag
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

CAN

SON 10 MESAJI

Substrat Zemin Malzemesi Olur Mu
Bu malzeme seachem matrix taban malzemesi olmasjna olur ama görsel olarak tat vermez lav kırığı genelde bitkili akvaryumlar da kullanılıyor görseli güzel ,hangi tür balık besleyeceğiniz ne tür bir akvaryum yani bitkilimi normalmi kuracapınıza göre değişir sonuçta ince taneli kumda bir substrat görevi görür ben sadece balık bakarım sağlıklı olsunlar yeter görselliğe önem vermem diyorsanız kullanın.
Her Şey Normal Mi ?
Maşallah balıklarınız çok güzeller [:nazar:] akvaryuma fazla müdahale etmeniz sıkıntı yaratır suya fazla eklemeler yapmayın dinlenmiş su değişimini ihmal etmeyin zamanla herşey oturur.
500 Lt İçin Isıtıcı Ve Kafa Motoru Tavsiyesi
Sumpla beraber yaklaşık 600 lt de Tetra ht200 kullanıyorum 3 yıldır şu an zaten pek açmıyor oda 25 derece, öncesinde 200 lt de kullandım başka odada istediğim sıcaklıkta açıyordu derece tutunca kapanıyordu fiyat performans ürünü üzerinde ayar mekanizması var istediğiniz dereceyi ayarlayabilirsiniz ayrıca çöp torbasınada benzemiyor:)

Kafa motoruna gelirsek 4L almayın sesli,sobo debi ayarı varsa alın sesi konusunda fikrim yok ,önereceğim eheim 2100 Compact on debi ayarlı yan sump için gayet uyumludur.

Özetle alt sumplarda debi ayarsız motorların debisini temiz su haznesi geniş olduğundan çözmek mümkün ama yan sumpta hazne küçük oldupu için riske girmeyin ayarlı motor alın kafanızda soru işareti kalmasın.

Metilen Mavisi Akvaryumdan Çıkmıyor
Geçmiş olsun kayıplarınıza üzüldüm biyolojik denge sıfırlanmış durumda bence yapmanız gereken dış filtrenixe metileni hızlı temizlemek için eğer yoksa çift aktif karbon koyun günlük su değişimine devam edin iyice temizlendikten sonra bakteri kültürü ekleyin şu anki eklemelerinizin bir faydası yok en son diğer malzemelerinde durulayın.
300 Lt. Kafa Motoru Tavsiyesi
Yan sump kullanacağınız için ve kısa mesafe su basacağı için eheim 1000 tercih edilebilir alt sump olsaydı yeterli gelmezdi.
60x50x40 Bu Masa Uygunmudur.mdf İle Yatay Guclendi
Dolu olduğu dikkatimden kaçmış :) profile gerek yok bence güzel bir masa yani aklınızda korku kalmaması açısından şöylede yapabilirsiniz , küçük akvaryumun olduğu yerin alt ve üst kısmından sıfıra sıfır ölçüsünü alıp marangoz da 5 cm e 5 cm gibi bir parça kestirip orta ön kısma doğru montelerseniz aklınızda soru işareti kalmaz.
60x50x40 Bu Masa Uygunmudur.mdf İle Yatay Guclendi
1 metre olsaydı masanızın alt orta kısmından bir kayıt isterdi ama 60 cm de ve mdf olduğundan kurtarır diye düşünüyorum ama yinede su bastığınızda ortadan aşağı esneme yapıuormu kontrol etmeniz gerekli.
Maswa Yavrusu Hk.
Anaçları direkt f0 olan yavrulara 2-3 cm için 15-20tl fiyatlar isteniyor.
Eheim Pickup 2008 Vantuz Taş Gibi Oldu Tutmuyor
Bu vantuzların belli bir su içinde kalma ömürleri var bu çözümle bile bir zamandan sonra yine tutmuyorlar :) yani illaki yenilemek gerekecektir.
Eheim Pickup 2008 Vantuz Taş Gibi Oldu Tutmuyor
Vantuzları kaynar suya at yumuşayınca yine kullan bu kadar [:)]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.