ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
goldfishsever10
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
1327
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
23 Ocak 2021 21:40
Son Ziyaret:
27 Haziran 2024 12:20
Toplam Mesaj:
1616 [1.27 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
27 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Barış
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Balikesir
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

SON 10 MESAJI

Goldfish Yemleme Planı
[QUOTE=ShowaSanshoku]Yemler gayet iyi.
Haftada bir yem vermemek ve haftada bir brokoli vermek iyi olur.
Bu balıkların en hızlı boylandiklari yil birinci yillarinin yaz aylari. Bu sebeple ne kadar erken bio yuku azaltirsaniz o kadar iyi.
Saglikli hobiler![/QUOTE]
Öncelikle teşekkür ederim o zaman elimdeki yemler yeterli fakat bunları hangi sırayla vermeliyim? Yoksa bir sırası olmadan mı? Ayrıca günde kaç kere vermem uygun olur?
Goldfish Yemleme Planı
Merhaba. Öncelikle herkesin bayramı mübarek olsun. Önümüzdeki aylar içerisinde evde çok fazla olmayacağım için (iş gereği) akvaryumu emanet edecek kimse de olmadığı için Japon balıklarının yemleme düzeni aksayacaktı. 3 farklı türden yemleme yapabilecek otomatik yemleme sistemim var. Malum bu balıkların sağlıklı bir şekilde boylanabilmeleri için çeşitli beslenmeye ihtiyaçları var. Sizce belirttiğim yemler uygun mudur ve bunları ne sıklıkla/düzenle vermeliyim? Ayrıca 2 farklı yemi karıştırmam mümkün müdür? (Çeşitliliği artırmak için)
Elimdeki yemler:
Tropical super goldfish mini sticks
Ocean nutrition goldfish pellets
Hikari goldfish staple baby

Tank 200 litre brüt. 8 adet 6-7 cm civarında tek kuyruk shubunkin japon balığı var içerisinde. Fakat bunlardan 5 tanesi sahiplendirilecek. Sayı 3 olacak. Fanustan kurtardığımız için geçici olarak bu tanktalar. Bu arada su değişimlerini aksatmayacak şekilde planımı yapacağım. Önerileriniz nelerdir? Ayrıca bu yem de olsun dediğiniz bir yem var mıdır?

[EDIT]goldfishsever10,2024-04-14 01:01:31[/EDIT]
Hava Çoğaltıcı Çalışmıyor
Hava direnci düşük olan yolu tercih eder. Boş ucu tıkayın. Hava hortumuna boş düğüm atarak yapabilirsiniz.
Eheim 2211 Basma Bastonu
[QUOTE=Laterthanbefore]İkinci el toplu ürün satan kişilerin eline vardır ,bu kişiler ile iletişime geçebilirsiniz veya herhangi bir markayı alternatif kullanabilirsiniz[/QUOTE]
Çoğu markaya baktım aslında. Fluval bu tip sistem kullanmıyor,Oasede de farklı bir banalı emme basma grubu var. Jebo lifetech grubunda da bu hortum ölçülerine ait bir model yol diye biliyorum. Zira bulamadım çünkü. Artık baska bir sistem uyarlayacağım gibi görünüyor yine de elinde olan varsa özel mesaj İle iletişime geçebilir.
Eheim 2211 Basma Bastonu
Merhaba. Elimde bu filtreden var ama basma bastonu yok. Bu olmadan da kullanılabiliyor fakat hortumun kırılmasını önlemek için lazım. Baktığım hiçbir yerde bulamadım. Var mıdır elinde olan bundan? Şimdiden teşekkür ederim. Ölçüleri 9-12mm
30x30x30 Karides Akvaryumu Filitre Tercihi
Bu filtre o tankta kasırga etkisi oluşturacaktır muhtemelen. Ayrıca bakteri tutumu da bir o kadar az olur. Pipo filtre veya şelale filtrelere yönelebilirsiniz.
Dış Filtre Ses Problemi
Bu filtrelerin çıkış kısmında çekvalf görevi gören bir plastik bilye var. Takırtı sesini muhtemelen o yapıyor. Bazı arkadaşlar bunu söküp sesten kurtulmuşlar fakat sonrasında bir sorun yaşadılar mı bilmiyorum. Sesin pervaneden gelmediğine eminseniz bunu deneyebilirsiniz.


20 Sayfaya yakın konusu var. Rehber niteliğinde bence.
https://www.akvaryum.com/Forum/jebolifetech_dis_filtrelerde_tikirti_sorunu_k280089.asp
Eheim 2217 Dış Filtre Malzeme Dizilimi (destek)
Merhaba. Öncelikle Biobalları kullanmanıza gerek yok kanımca. Filtrenizde hem altta hem üste yeşil renkli bir ızgara olmalı. Önce ızgarayı en alta koyun. Bu filtrede su akışı dümdüz alttan üste doğru. Izgaranın üstüne suyu eşit şekilde dağıtması için seramikleri koyun. Ardından kaba pislikleri tutması için süngeri ekleyin. Substrat dediğiniz nasıl şekilde bir malzeme bilmiyorum. Onu ve matrix i süngerin üstüne koyabilirsiniz. Ardından elyaf ekleyip üstüne purigen ve karbonu dilerseniz koyabilirsiniz. Tank bitkiliyle karbon önerilmiyor. Bilginiz olsun.
Isıtıcı Elektrik Kaçağı Yaparmı
[QUOTE=Hamdi bayram]
Teşekkürler öncelikle filtrem arzalandığı için pipo taktım ısıtıcı konusunda çok dikkat ediyorum üst ayarlama kısmı bile suya girmez su azalınca ısıtıcının 1/3 ü su dışındaydı ordan birşyler olmuş olabilirmi şuan ısıtıcıdan başka elektrikli birşey yok belkide başka birşey oldu bana öyle geldi [/QUOTE]
O zaman gözlem yapın. Tekrar olursa ısıtıcıdan baska şüphelenecek bir sey görünmüyor.
Isıtıcı Elektrik Kaçağı Yaparmı
Evet kaçak yapabilir. Isıtıcının özellikle suyun içinde kalan kablosunun kısımlarını gözle kontrol edin. Deformasyon varsa kullanmayın. Filtrenin mıknatıs yuvasını elle kontrol edin. Şayet pürüz vs varsa mıknatıs yuvasına sürtüp sargı kısmını açığa çıkarmış olabilir. Fakat bu düşük bir olasılık. Akvaryumun içinde baska elektrikle çalışan bir sey var mı?

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 11 Online Kullanıcı, 6 Üye

Online Kullanıcılar

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.