ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
Yusufctnky
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
0
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
28 Mayıs 2021 19:47
Son Ziyaret:
06 Haziran 2021 23:40
Toplam Mesaj:
7 [0.05 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
4 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Yusuf Çetinkaya
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Antalya
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Yusuf Çetinkaya

SON 4 MESAJI

Beta Bakığıhasta Ve Hareketsiz
Filtrem küçükte değil akvaryuma göre büyük aslında gayet iyi iş görüyor, su berrak duruyor. Pipo yokken böyle berrak değildi.
Su olarak marketten aldığım içme suyunu kullanıyorum, çeşmeden ekleme yapıcak olursamda bir gün oda sıcaklığında bekletiyorum suyu.
Akvaryumu büyütecek param yok şu anda :(


[QUOTE=Yusufctnky]Filtrem küçükte değil akvaryuma göre büyük aslında gayet iyi iş görüyor, su berrak duruyor. Pipo yokken böyle berrak değildi.
Su olarak marketten aldığım içme suyunu kullanıyorum, çeşmeden ekleme yapıcak olursamda bir gün oda sıcaklığında bekletiyorum suyu.
Akvaryumu büyütecek param yok şu anda :(
[/QUOTE]
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/231514/290520212233561.jpg[/IMG]
Böyle saçma bir şekilde duruyor ve sürekli solungaçları hareket halinde. Bazen bi anda hereket ediyor ve kendini bırakıveriyor yere ..[EDIT]Yusufctnky,2021-05-29 22:36:31[/EDIT]
Beta Bakığıhasta Ve Hareketsiz
[QUOTE=Beta_balik]Sıcaklığı bilmiyorsanız neden ısıtıcıyı çıkarttınız? Belki su soğuk şu anda. Isıtıcıyı direk geri takın ve 26 dereceye ayarlayın. Zaten şu 26 derece veya daha yüksek ise ısıtıcı çalışmaz. Yani ısıtıcıyı havalar ısındı diye çıkartmak mantıklı değil.
İkinci olarak zaten akvaryumunuz ufak, su çok yok. Filtre bile olsa 10 küsür litrelik bir akvaryumda su değerlerini sabit tutmak zor olur. Balığın atık olarak attığı maddeler ve bunlardan meydana gelen diğer şeyler (amonyak, nitrit, nitrattan bahsediyorum) küçük hacimlerde rahat bir şekilde yükselir. Özellikle ilk ikisi balık için zehirlidir. Bu nedenle su değişim sıklığını çok yetersiz. Aksamadan, düzenli olarak haftalık su değişimini yapın. Yine aynı su ile aynı ölçüde yapabilirsiniz.
Metilen mantar ve parazit ilacıdır. Balığınızda mantar veya parazit mi var? Yok o zaman kullanmanızın anlamı veya bir faydası da yok. Beslediğiniz balıkta bir hastalık varsa onun ne olduğunu bilmeden ne metilen, ne tuz nede herhangi başka bir ilaç kullanmayın.
Verdiğiniz yemleri sormuştum onlar nedir?

Bu yem dışında şu anda yapmanız gerekenler şunlar yani,
Daha büyük bir akvaryuma geçin, su değişimini uygun sıklıkta yapın ve ısıtıcıyı geri takın. Fotoğraftan anladığım kadarıyla akvaryum ortamı balık için uygun değil. Onu da düzenleyin. Yapay bitki yerine doğal bitki ve malzemeler, mercan kırığı gibi suyun ph seviyesini arttıran bir kum yerine nötr veya ph seviyesini düşüren bir kum kullanın. [/QUOTE]
Çok teşekkürler. Yem olarak Betta Granular diye kırmızı bir yem kullanıyorum. bazen haftasonu kendim hazırlamış olduğum bezelyeden kurutulmuş yem veriyorum ayrıca karides diye hatırlıyorum ismini kuru kurtçuk gibi birşey var ondan da veriyordum haftanın bir günü.
Isıtıcıyı taktım, plastik bitkileri çıkarttım. Su değişiminide bugün yapacağım.
Balık şu anda arada hareket yapıyor ama ya yan gidiyor ya ters şekilde yere bırakıveriyor kendin. İlerlerken titriyor gibi hareketleri çok değişik.
İnşallah iyileştirebilirim :(

[QUOTE=ResulEfe]13 litrede ısıtıcısız bakıyorsunuz hemde en son 15 gün önce şu değiştirmişsiniz o hacimde 2 günde bir değiştirmeniz gerek ve artı o hacimde balık beslenmez o betanin yerinde olmak istemezdim 40 litre bir akvaryuma alın balığı ve bir adette şelale filtre ve ısıtıcısı ve filtreniz 24 saat çalışsın

Plastik bitkileri de çıkartın[/QUOTE][QUOTE=ResulEfe]13 litrede ısıtıcısız bakıyorsunuz hemde en son 15 gün önce şu değiştirmişsiniz o hacimde 2 günde bir değiştirmeniz gerek ve artı o hacimde balık beslenmez o betanin yerinde olmak istemezdim 40 litre bir akvaryuma alın balığı ve bir adette şelale filtre ve ısıtıcısı ve filtreniz 24 saat çalışsın

Plastik bitkileri de çıkartın[/QUOTE]
Teşekkürler,
Şu an elimdeki imkanlarla elimden geleni yapmaya çalışıyorum İnşallah iyileşir.
Beta Bakığıhasta Ve Hareketsiz
[QUOTE=Beta_balik]Akvaryum hakkında bilgiler verin ki bir hata var mı, bu hata ne, balık neden bu hale gelmiş anlayabilelim.
--Akvaryumun hacmi nedir?
--Suyun sıcaklığı nedir?
--Varsa filtre, ısıtıcı, co2 sistemi vb. ekipmanlar neler?
--Filtrenin içindeki malzemeler nedir?
--Akvaryumda hasta balık dışında canlı var mı?
--Kullanılan yemler neler?
--Su değişiminin sıklığı nedir? Oranı nedir? Kullandığınız su nedir?
--Balık ne kadardır akvaryumda?
--Genelde veya hastalıktan sonra kullanılan katkılar var mı?
--Kum olarak ne kullanıyorsunuz? [/QUOTE]

--Sanırım 13-15 Litre civarında.
--sıcaklık ölçmek için bi aletim yok, sıcaklar geldiği için ısıtıcıyı çıkartmıştım 15 gün önce su değişiminde.
—pipo filtre kullanıyorum.
—su değişimini ortalama 3 haftada yapardım ancak işimden dolayı aksattım son değişimin öncesi 45 gün olmuştur. Suyun 3/2 sini değiştiriyorum. Marketten aldığım suyu bi kaç gün oda sıcaklığında bekletip kullanıyorum.
—Balık hemen hemen 1 yıldır aynı alvaryumda yaşıyor.
—Metilen mavisi var bardağın içine akvaryumdan su koyup, tırnak ucu kadar damlattım ve balığı içine koydum.Hareketlenmeye başladı ama ani hareketler sergiledi, bende yanlış yaptığımı düşünüp geri koydum akvaryumuna.
—kum olarak incecik taşlar var resimde gözüküyor.[EDIT]Yusufctnky,2021-05-28 21:09:09[/EDIT]

[:'(]
Beta Bakığıhasta Ve Hareketsiz
Merhaba, Beta balığım üç gündür hareketsiz ve bişeylerin arasına arkasına yan şekilde yatıyor. Balıkta gözle görünür bişey göremedim, gayet normal gözüküyor ama hep yatıp hafif hafif solungaçlarını kımıldatıyor. Bazen can çekişiyor gibi aniden hareket edip kendini bırakıveriyor yere.
Bir yıldır hiçbir sıkıntı yoktu balıkta. Akvaryumumda çok küçük değil, suyunuda 15 gün önce değiştirdim.
Ne yapabilirim lütfen yardım edin[:((][IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/231514/280520212003261.jpg[/IMG][EDIT]Yusufctnky,2021-05-28 20:06:09[/EDIT]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

KULLANICILAR

  • 272 Online Kullanıcı, 148 Üye

Online Kullanıcılar

ibrahimsarıhan, night_clubs, Eyzyz, Eseyemidi, DeviLLe, thecrash, zekigonlum, brsyc, mrcnnn, Saussure, hakanyildiz78, ibmsony, Shateiel, karadadas, Dondai, nakkas__45, Inteleon, psikomagnet, sempathyc, Sugosu, Burak ozu, Serhat0616, MiSoSiKiaN, sinanb85, lordnelsono6, denizulucutsoy, Ali özgün, musanpa, mgulova, cagansatar, reprise, kumuk, Lebowsky82, aires, emiriko, Slanq, ahmetamre, emree06, chaoschaos, eypakts, kralexxx, Kınayu, SemihSarısoy, Alpb9, oguzhan06077, kdrackgz, Shrimpswillrise, BaldGuy, muzunman, Mikail Erdoğan, onurxonur, shark2, bugrahans, beyazgul, Pireze, oyundakiadam, Koksal Gurkan, EmrullahBoslu, ayhan2626, yasinenes, drneo, İsmail YILDIRIM, msurucu, yusuf-konca, jungsmack, SuPiresiAtakan, poyraz43, Baranmeng, Selçuks, vetet, morfimorfi, Fatih ÇE, sorceres, mcmert, mahmutkx, xack, Bisnev99, inspector, oksin, orimohito, KartalŞafak, memolim13, Cancan59, ngerekli, ferhattt, allytourgood, Berkant, DokuDizayn, Mehmet Yavuz, Guppyfish, ternapi, OKIRATLI, emregok, ercansever17, Mu5a, Aqua Discovery, arif98, volkanizma06, Miller, FerhatCinar, TheRealFolkBlues, blokurlu, aleajactaest, antre, FrkMbuna, Leontheprof., elgalad, OguzhanAlk4n, engin045, Andaç Azak, vedat79, akarhs, serhan16, CAKes06, su dünyası, MŞEN, Noyes, agbaglama, arapaima, suslu_78, 06ERDEM, casiraghi, AbrekARSLAN, drersayan, Mustafa Okan, Murat21, 007mehmet007, Sinan6134, selimcayir, cyhn84, efe006, ArifhbsAquatics, ErdemTul, Anil01, SalihNarci, Mehmet0011, miralp, Bshkk, demirellevent, eppinger, Musab3838, etotek, Kurama, tayfunakkaya, serkan1903, rafael, Bysam, behlul42, Fragant,

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.