ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
MEZE
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
8
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
22 Haziran 2022 12:50
Son Ziyaret:
09 Ağustos 2022 05:48
Toplam Mesaj:
45 [0.87 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
28 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Güngör Eroğlu
Doğum Tarihi:
Girilmedi
Yaş:
Bilinmiyor
İl:
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Balıklarımız, akvaryumda yaşayan evlatlarımızdır.

SON 10 MESAJI

Yavaş Üreyen Balık Önerisi
Transgenetik tetra, neon, kaplan barb yada tetrazon sürüsü çok uygun olur diye düşünüyorum. Hepsi renk çeşitliliği ve kondüsyonu olan hareketli balıklardır. 6 adet üzeri sürü yapılabilir.
Yeşil Su Dalında Prof Seviyesinde Net Bilgi
[QUOTE=Aquarist32]

Haklısın haklı
Haklısın haklı
Bence sen de haklısın
Bence sen de haklısın…

Saygılarımla; [/QUOTE]
Kapanış şarkısı geldi [:iyi:]
Yavaş Üreyen Balık Önerisi
[QUOTE=emir128]Selam 55 litrelik bir akvaryumum var ve üretimle uğraşmak istemiyorum ne tür önerirsiniz ?
[/QUOTE]

Selam. İmkanlarınız ne olduğu ile değişir bu konu. Yani bitkili ve tam tekmil (dekorundan, motoruna, bitkisinden, ışıklandırmasına kadar) bir oluşum mu düşünüyorsunuz? Yoksa süs olsun evime renk katsın yeter mi diyorsunuz?

Şu anlık tek diyebileceğim lepistes gibi canlı doğuran balıklar sürekli üreme halinde olur. Aman diyim :)
Yeşil Su Dalında Prof Seviyesinde Net Bilgi
[QUOTE=ternapi]Altı-üstü, yeşil su yahu...

Herhangi bir suyu güneşe koysanız da zaten zamanla yeşil suya dönüşür. Ekstralar (akvaryum suyu kullanılması, içine yem ufalanması gibi) sadece fitoplanktonları besleyip üremelerini hızlandırmak, yani daha kısa sürede suyu yeşertmek için yapılan şeyler. Yoksa bütün sular, az ya da çok miktarda bu planktonları zaten içeriyor.

Bunun için prof düzeyine, yalanlara, abartılara, inada, şuna-buna gerek yok[:cik:]

Hele ki canlı yemlerin birini övmek için diğerini gömmeye hiç hiç gerek yok.

Ayrıca gübre, dışkı gibi güzide kelimelerimiz varken, lüzumsuz yere o üç harfli kelimeyi (alıntılamaya üşendim, ilk mesajda güvercin m..ku diye tanımlamış) kullanan birinin, herhangi bir konuda uzmanlık iddiasını ciddiye almak zaten kolay değil.

[/QUOTE]

YEŞİL SU ÜRETİCİLİK SEVİYESİNDE ÖNEM ARZ EDEN BİR KONUDUR. SİZ BUNU BASİTLEYEREK TÜM BU İŞİ YAPAN YADA İLGİLENEN KİŞİLERE DE LAF ATMIŞ OLMUYORMUSUNUZ?

Bunun için prof düzeyine, yalanlara, abartılara, inada, şuna-buna gerek yok[:cik:]
ÖNCEKİ YAZILARI OKUMAYA ÜŞENİNCE BÖYLE FİKİRLER ÇIKABİLİYOR. İNAD VE ŞUNA BUNA GEREK YOK DERKEN SİZ DE DAHİL OLMAYIN KONU UZAMASIN. TABİ DAHİL OLURKEN YALANCILIK GİBİ TABİRLERİ KULLANINCA SÜTTEN ÇIKAN KAŞIK OLAMAZSINIZ.


Hele ki canlı yemlerin birini övmek için diğerini gömmeye hiç hiç gerek yok.
BUNUN AÇIKLAMASINI YAPTIM HATTA HATALI TABİR İÇİN ÖZÜR BİLE DİLEDİM.

FARKINDAYSANIZ ÖNCE BANA SUÇLAMALAR YAPILIYOR. CEVAP VERME HAKKI DOĞUYOR. ONUN ÜZERİNE BAŞKA BİRİ KONUYU BAŞKA YERLERE ÇEKİYOR. VE BU SÜREÇ BURALARA KADAR GELİYOR.
ARİF BEYİN TAKVİM HESABINDAN ÖNCE ZATEN KONU KAPANMIŞKEN YENİ BİR SAYFA AÇILIYOR.
İŞE BAKIN Kİ GÜBRE DEMEYİP ESPRİLİ BİR DİL OLSUN DİYE M.KU YU TERCİH ETMEM BİLE KONU EDİLEBİLİYOR.
BİR SEMPOZYUMDA DEĞİLİZ, YADA DOKTORA TEZİ OLUŞMAYACAK. BEN AŞIRI CİDDİYETTEN SIKILAN BİRİYİM.
SOHBETİN İLERLEYİŞİ KEYİF VERMELİ. BURASI ELİT VE KÜLTÜRLÜ BİR SAYFA OLABİLİR AMA SORUSUNA CEVAP ARAYANLAR ÇARŞIDA ESNAF, FABRİKADA İŞÇİ.
BENİ EN ESKİ JİKLET AKVARYUMU HOBİMİ DE KATARAK SÖYLÜYORUM Kİ YAKLAŞIK [U]9,5[/U] SENELİK HOBİM İLE VE [U]1,5 [/U]SENELİK CANLI YEM VE YEŞİL SU TECRÜBEM İLE YARGILAMAYI BIRAKIN.

BAK NE GÜZEL YAZMIŞLAR BURAYA
Forumumuzda üsluba ve imlaya dikkat edilmektedir.

YALANCILIK GİBİ TABİRLERİNİZ ÜSLUBUNUZU BOZAR.

Daha önce Dünyamız Temalı Akvaryum Diye bir konu açmıştım. Çok yorum ve çok eleştri aldım. Haklıydılar. Doğal ortam oluşturmak için çabaladığımız balıklarımızı plastiğe kapatmak gereksizlikti. Hemen harekete geçip akvaryumumu dere taşları ile dekore edip canlı bitki ile ( eklemeye devam ediyorum ) takviye ederek toparladım. Yani bir çıkarımda bulundum ve hak verdim. Ne konu uzadı ne hakaret edildi. Sonra forumunuzu biraz dolaştığımda ben de iyi bildiğim bir konu açmak istedim. Geldiğimiz nokta şu : Ben yalancı, sahtekar, üslubu bozuk ve boş inat peşindeki biri diye yaftalandım. Tek hatam
"Artemia yavru balık yemidir". yazmak yerine "Artemia yavru balıkların beslenmesinde daha iyi sonuçlar verir"
Ordan laf burdan gerginlik derken konuşarak 5 dk sürecek konu yazarak rekora gidiyor. Herşeyi baştan alacak da olmadığımıza göre
Beni forumdan çıkarın ki kurulu düzeninizi bozuyor gibi hissetmeyeyim. Görsel platformda anlattıklarımı duygularımı geçirerek devam edeyim.
Saygılar...
Yeşil Su Dalında Prof Seviyesinde Net Bilgi
[QUOTE=ArifhbsAquatics]Ben sizin dediğinizi alıntıladım; kişiliğinizle alakalı tek bir lafım yok. Tutarsız yazıyorsunuz. 8 ay önce aldığınızdan bahsedip 1,5 yıldır üretmeniz tuhaf değil mi?

Buyurun, artemia değil, su piresi ürettiğinizi yazıyorsunuz. [/QUOTE]

Ben size 1,5 senenin videosunu da izletsem bir katakulle arayacaksınız.
O zaman bende şöyle diyeyim. 2018 de bu foruma katıldığınızı yazıyor profilinize. Siz 3.5 senelik akvaryumcumusunuz?

[QUOTE=Ferhat Sumer]

o zaman partimizin 40. yılı kutlu olsun :D :D

Yapmayın efendiler. bu iş bu hesaplara kadar kaldıysa yandık [/QUOTE]

İthamlar ve karalama çabasına girdi. Konu kapanmışken.neden Anlamıyorum ama yalancılık ile suçlandığım için mecburen cevap veriyorum. Sanki ilkokulda saçını çekmişim de bana kinlenmiş o günden beri. [:?]
Yeşil Su Dalında Prof Seviyesinde Net Bilgi
[QUOTE=ArifhbsAquatics]Bu arada, bir şey dikkatimi çekti;Bu mesajınızı 24 Haziran’ da ‘Dünya Temalı Akvaryum’ adlı konunuzda yazmışsınız, su piresi üretim çabanız dediğiniz gibi 1,5-2 sene önce değilmiş 😊. [/QUOTE]
BAKIN BEN ÖZÜRÜMÜ DİLEDİM KONUYU KAPATTIM. KONUYU BENİM KİŞİLİĞİME KADAR TAŞIMANIZA NE GEREK VAR. HADİ ARİF BEY O ZAMAN SİZİN AJANLIĞINIZDA BİR HESAP YAPALIM.
HEP SÖYLEDİĞİM ŞU 1-1,5 SENEDİR CANLI YEM KULLANIYORUM. BUNU DERKEN TAKVİME BAKMAMIŞSAM DEMEKKİ ORTALAMA BİR SÜRE VERMİŞİM. İLK ZAMANLAR ARTEMİA İLE ÇOK ZORLANDIM SONRA SU PİRESİ NE GEÇİNCE RAHATLADIM.
GERİ SAYIM YAPALIM DA ARADIĞINIZI BULALIM ARİF BEY.
24 HAZİRANDAN YAKLAŞIK 8 AY GERİ SARINIZ HOOOP EKİM 2021 E GELDİK. YANİ EKİM 2021 DE SU PİRESİNE GEÇİŞİM OLMUŞ.NE KALDI ORT 10 AY. KURULUM VE İSTİKRAR SAĞLAMA İLE ARTEMİA SÜRECİNİ DE KATARSAK 5 AY SÜRMÜŞ OLSA KALDI 5 AY. EE AĞUSTOSA GELDİK MALUM. 24 HAZİRAN İLE 3 AĞUSTOS ARASI DA 1,5 AY. KALDI 3,5 AY. ORTALAMA DERKEN NE KASTEDİLİR BİLİRSİNİZ ELBET. BU 3,5 AYIN HESABINI BANA SORMANIZA SEVİNDİM. ANLAŞILAN SAYGI ÇERÇEVESİN DE PAYLAŞIMINI DİKKATE ALDIĞIM KİŞİLER DE DE BÖYLE ARD NİYET DUYGULARI ORTAYA ÇIKABİLİYORMUŞ.
ŞİMDİ BANA HER NE DEMEK İSTEDİNİZ BİLMİYORUM AMA BİR SİYASET MASASINA VE DÜŞMANLIĞA EVRİLEN BU PAYLAŞIMI VE KONUYU SİLİP BENİ ÜYELİKTEN ÇIKARTIN.
ÇOK BAKTIM AMA ÇIKIŞ VE ÜYELİK İPTALİNİ BULAMADIM.
NOT: KLAVYEMDEKİ BASMAYAN TUŞTAN DOLAYI MECBUREN BÜYÜK HARF KULLANIYORUM. DİĞER YORUMLARIM CEP TEN İDİ. BUNU BİLE SAYGISIZLIK OLARAK GÖRENLER OLUYOR MALUM.
Yeşil Su Dalında Prof Seviyesinde Net Bilgi
[QUOTE=capodicapii]

Ben de size itiraz ediyorum.. Şu mevzuyu konuşma diliyle sürdürsek yani herkes yazdığını bi ortamda konuşarak tartışsaydı bu mevzu maksimum 5-6 dakika sürerdi ;) Çok da uzun değil yani :)
Bu arada un kurdu benim de favorim. [/QUOTE]
Bir de un kurdu çıkmasın şimdi ya. [:)]
Yeşil Su Dalında Prof Seviyesinde Net Bilgi
Vay arkadaş özür diledik hatalı yerlerimizi kabul ettik yine de linçlendik. Çimeni ezip suya katıp al sana 5 dk da yeşil su diyenlerle savaşmaya devam edeyim. Nasıl olsa hulk benim yakın arkadaşım. İdrarı yeter.Bu konu benim lisansımı aştı.
Yeşil Su Dalında Prof Seviyesinde Net Bilgi
[QUOTE=İnve Artemia]Başlığı prof seviyesinde diye açmak, ardından bu cümleleri kurmak, sonra da

"Ne bilimsel bir veri sundum ne de sert ve katı ifade kullandım." Demek...

1. Artemia sadece yavru yemidir.
2. Su piresi daha pratik ve besleyicidir.
3. Ben her zaman iddia ediyorum. Artemiayı istediğiniz kadar üretin, büyütün.Yavru yemi olarak mikro besleyici olacaktır.

Hata bende ki son mesajı yazdım.
Cidden zaman kaybısınız.

Sağlıklı ve keyifli hobiler [/QUOTE]
Al işte ya. Prof benzetmesi yeşil su için yapıldı

1. Sini zaten kabul ettim. O cümleye benim imkanlarımca yı eklesem iyi olurmuş. Yanlış olmuş.
2. Pratik olduğunu zaten sen de belirtmişsin. Daha Besleyici dedim çünkü evimde artemiadan daha çok su piresinin faydasını gördüm.
3. Sü de zaten iddaa ediyorum diye başlamışım.
Bak sizin algıladığın gibi yazayım.
1.artemia sadece yavru yemidir. Bununla uğraşan bilim adamları da bunu onaylıyor.
2.su piresi, artemia ile kıyaslanırsa eğer her koşulda çok daha pratik ve besin değeri çok daha yüksektir. Tüm araştırmacıların tezi bu yöndedir.
3. Artemia bir mikro yem olduğu için büyük balıklara göre değildir. Büyük balıklarınıza da hiçbir faydası yoktur. Bunu iddaa etmiyorum eminim. Masaçusset univ su bilimleri raporunu ekliyorum.

Oldumu .

Ortaya atılan fikrin tamamen karşisinda iseniz cımbızla ala ala linç edebilirsiniz. Etmeyin. Yazım kurallarında duyguyu karşı taraftakine geçiremezsiniz. Halbuki benim şartlarımda su piresinin daha uygun olduğunu her yönüyle özetmişsin ne güzel.

[QUOTE=İnve Artemia]Başlığı prof seviyesinde diye açmak, ardından bu cümleleri kurmak, sonra da

"Ne bilimsel bir veri sundum ne de sert ve katı ifade kullandım." Demek...

1. Artemia sadece yavru yemidir.
2. Su piresi daha pratik ve besleyicidir.
3. Ben her zaman iddia ediyorum. Artemiayı istediğiniz kadar üretin, büyütün.Yavru yemi olarak mikro besleyici olacaktır.

Hata bende ki son mesajı yazdım.
Cidden zaman kaybısınız.

Sağlıklı ve keyifli hobiler [/QUOTE]

Kardeşim senden ve senin nezdinde bu tür yem ticareti yapan herkesten özür diliyorum. Bu iş ile para kazanan sizlere karşı bir nevi işinize çomak sokan bir itham olmuş yavru yemidir konusu. Bu yönünü düşünemedim. Sizin işiniz olan geçim kaynağınız olan bir konu bu. Ben mahalle kahvesinde sohbet eder gibi konuşunca algı başka yönlere kaydı. Tekrar bu işin ticaretini yapanlar kusura bakmasın. Konu silinsin. Yeşil su hk yeni bir konu açayım
Yeşil Su Dalında Prof Seviyesinde Net Bilgi
[QUOTE=İnve Artemia]Sn. MEZE (adınızı bilmiyorum)

Son mesajınızda adım geçmese bu konuya yazmak kendi açımdan zaman kaybından öteye geçmeyecekti.
Geçtiği için son kez yazıyorum.

Sizin hatanız kesin bir dille konuşmanız ve genelleme yapmanız.

Kesin bir dille konuşuyorsunuz, daphnia nın artemiadan daha besleyeci olduğunu iddaa ediyorsunuz.
Bu olayın tam tersi olduğu defalarca size söylendi ve ispatlandı.

Artemianın yavru yemi olduğu gibi bir genelleme yapıp yanlış bir cümle kuruyorsunuz bunu da hararetle savunuyorsunuz.

"Artemia, ağız çapına uygun yavrular için ve nispeten küçük türler için besleyeci bir yemdir" deseniz buna kimsenin itirazı zaten olmaz.

Sizin şartlarınız gereği daphnia biçilmiş kaftandır.
Bakımı kolaydır, artemia gibi masraflı ve uğraştırıcı değildir, hasad ve sunumu rahattır, farklı boylarda olması bir çok boydaki balığa verme olanağı sağlar gibi.

Ama kendi gözlemlerinizi bilimsel bir veri gibi sunmanız ve katı ve kısa bir cümleyle desteklemeniz yanlış.

Alınganlık yapmanın bir manası yok.
Kimse 4 4 lük değil. Olur böyle şeyler...

Sağlıklı ve keyifli hobiler

[/QUOTE]

Artemia yavru yemidir ( artemia yavru balıklar için daha uygundur) keşke parantez içindekini kullansaydım. ben bunu yazdıktan sonra

Ama kendi gözlemlerinizi bilimsel bir veri gibi sunmanız ve katı ve kısa bir cümleyle desteklemeniz yanlış. bu cümleyi nerden çıkardınız anlamıyorum.

ne bilimsel bir veri sundum ne de sert ve katı ifade kullandım. ilk iki yazdığıma bakın ve sonrasının nasıl geliştiğine bakın.
Artemia çıkartma yada su piresi yada yeşil su konularını uygulayan bir hobici olarak bir görüş savundum. bunda bilim ve sanat yok.
hatta nerdeyse her cümlemde "bana göre" yi kullandım. haklı çıkmak için söylemiyorum. bir cümle alındı ve karşı görüşteki kişilerce çürütülmeye çalışıldı.
Ben hariç herkes nerdeyse aynı fikirde ise Araştırma paylaşan yönetici gibi olumlu yaklaşım yerine zeka geriliği ve beyin kuş oranı gibi üsluba ben girmedim.
neyse orta bir yol bulunmadıkça sürmesinin bir anlamı yok.
herkes ALLAH a emanet.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.