ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
SaintJ
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
149
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Üyelik Tarihi:
27 Ekim 2009 15:59
Son Ziyaret:
23 Mayıs 2020 13:36
Toplam Mesaj:
492 [0.13 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
2 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Eray
Doğum Tarihi:
27 Ekim 1995
Yaş:
24
İl:
Adana
Meslek:
Öğretmen
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

ERAY

SON 10 MESAJI

Japonlarım Yüzeye Çıkıyor
Yüzde yirmi otuz civarı su değişimi ve dip çekimi yapabilirsiniz ayrıca fazla yem veriyorsanız bu da nitrat birikimine neden olur yem miktarınızı azaltabilirsiniz .
Evet nitrat birikimi koku yapar .
Japonlarım Yüzeye Çıkıyor
Oksijen yetersizliği vardır tankta ya da dipte nitrat birikimi olmuştur.
Anubias Nana Hakkında
Merhaba değerli forum üyeleri yaklaşık 4 aydır baktığım anubias nana bitkimin rizom kısmının üstünde kahverengi bir çürük oluşmuş uzun süredir bu çürük var ancak anubiasın gelişimi gayet iyi iki haftada bir yeni yaprak çıkarıyor bu çürük kısımın neden oluştuğu anubiasın gelişiminde herhangi bir zararı varmı merak ediyorum internette forumlarda yararlı bir bilgi bulamadım bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum . Teşekkürler.
Midas Mı Papapan Mı?
Papağan ve midas kırması olabilir .
Yosun Sorunu
Benim akvaryumum da elma salyangozu var ama yosunları azalttığını görmedim onun için alacaksanız nerite salyangoz alın yosunlarla güzel baş ediyormuş . Beslenmeleri içinde zaten akvaryumda ki artık yemlerle alg ve yosunlarla beslendiği için gıda sıkıntısı yaşamaz ancak arada aç kaldığını düşündüğünüzde dip yemi ve haşlanmış bezelye tarzı sebzeler atabilirsiniz .
Lepisteslerim Ölüyor !
Bütün suyu değiştirmeniz büyük hata olmuş oturmuş bakteri döngüsünü sıfırlamışsınız akvaryuma bakteri kültürü ekleyin en azından bakteri döngüsü hızlansın.Akvaryumda suya salınım yapacak boyalı malzemeler varsa çıkarın .Akvaryum hakkında daha genel bilgiler verirseniz(balık sayısı kullanılan ekipmanlar akvaryum hacmi vs gibi) ona göre fikir yürütüp balıklarınızı neden kaybettiğinizi bulabiliriz.[EDIT]SaintJ,2019-09-22 11:22:27[/EDIT]
500 Lt Tank İçin Öneri Bekliyorum
Ateş Ağız, Sajika, Keyhole, Altifrons, Severum, Temporalisden oluşan karma bir tank yapabilirsiniz.
Prenses Balıkları
Akvaryumunu kaç litre ve kaç balık var ? Sarı prensesler bölgeci balıklardır böyle çekişmeler yaralayıcı kavgalara dönüşmediği sürece normaldir bir de tanka yeni eklemişsiniz çekingen oldukları için tanka alışana kadar yer belirleyip saklanma eğilimi gösterebilirler .
Katil Salyangoz Kabuk Sorunu
[QUOTE=smithiseek]

Bu uygulamanın yumurtadan yeni çıkan ve gelişmekte olan vatoz yavrularına bir zararı olur mu acaba ?[/QUOTE]

Bir zararı olacağını sanmıyorum vatoz olan akvaryumlarım da kullanıyordum yavrulara da bir zarar göstermez ama yine de içinizi rahat tutmak için ilk seferlerde az miktarda kullanabilirsiniz.
Sarı Prenses
18 litre tek sarı prenses için bile çok çok küçük bir hacimken siz 5 tanesine birden bakmaya çalışmıssınız hacim darlığının yarattığı stres ve agresiflik bu şekilde yaralayıcı ve ölümle sonuçlanan kavgalara dönmüş büyük ihtimal .350 litre tankınız da neler besliyorsunuz ? Sarı prensesleri direkt o geniş tanka alın ya da elden çıkarın yoksa bu ölümlerin sonu gelmez .

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

  • 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.