ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
laguna2
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
7
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
24 Temmuz 2018 03:41
Toplam Mesaj:
32 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
ERHAN ERGÜVENÇ
Doğum Tarihi:
27 Ağustos 1973
İl:
Balikesir
Meslek:
kimyager
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

ERHAN ERGÜVENÇ

SON 10 MESAJI

Bitkili Tankda Led Kullanımı
Mustafa bey özelden tel numaranızı istemiştim
Üçlü kartuş filtreler (araştırma ve kurulumu)
[QUOTE=abdullah0186]Arkadaslar internetten nasıl siparis vere bilirim arayıp mi söylüyorsunuz birde ben evde artezyen şu olduğu için ekstra karbon mu koymamissiniz gerek çok fazla kireç var yardım eden olursa çok sevinirim [/QUOTE]
www.enessu.com
Buradan alabilirsiniz
[QUOTE=BabySoul]
3 lü kartuş set, 2 sediment, 2 blok, 1 granul karbon toplam 135 tl. Sedimentleri kullanmıyorum. [/QUOTE]
Nereden aldınız peki mahsuru yoksa
[QUOTE=BabySoul]Ben de 3'lü var, sediment kullanmıyorum ilk 2 kartul blok karbon, sonuncu ise gac yani granul karbon. Fakat kombi sorunu gerçekten büyük bir problem. 40 dereceden aşağı ısı vermiyor ki stabil de değil. Max 45 derece yazıyor kartuşlarda ki eminim 45 dereceye de çıkıyordur.
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/160920/061020161855321.jpg[/IMG][/QUOTE]
Bu üçlü filtresi kaça ve nereden aldınız
[IMG]https://foto.akvaryum.com/fotolar/109367/IMG20160413222936.jpg[/IMG]
Ben bu şekilde 330ytl malettim kendim parça olarak alıp topladım enessudan housingleri birarada tutmak içinde 2mm galvanizden aparat yapıp duvara monte ettim.
5mic sediment
Granül karbon
Blok karbon
1mic sediment var housinglerde
Üsttede 75gbp filmtec membran ve housingi
Post karbon tatlandırıcı
Mineral filtre
Alkali filtre olarak.
4 lü housinlerin çıkışından bir çıkış aldım
Membran çıkışından bir çıkış aldım akvaryum için kullanıyorum hangisinden istersem. İçme suyu olarak kullanacaksam sistem komple devrede olarak çalıştırıyorum.
Emko ESM-3710 Sıcaklık Kontrolü İle Soğutma
[QUOTE=melektrikci]Benim elimde emko cihaz var ama propum yok nerden temin edebilirim acaba?[/QUOTE]

merhaba modeli nedir yada NTC sensör lazım ise elimde fazla var gönderebilirim 5337714310 Bandırma
Site İle İlgili Tavsiyeleriniz
Eski sürüm çok daha kullanışlıydı tabiki bu yeni sürümde çok emek var ama bence sürüm seçme kullanıcı seçeneği olmalı
Cüce vatoz cinsiyet

yaklaşık 1.5-2 yaş civarındaki vatozumun cinsiyeti nedir acaba yardımcı olurmusunuz aynı yaşıttaki erkeklerde çalı gibi bıyık varken bu bu şekilde dişimi acaba
Willhi Wh7016c 220v Elektronik Termostat Bağlantı
[QUOTE=sinanistanbul][QUOTE=laguna2]WH7016H Bu modelin ayarları nasıl yapılacak bilen varmı hem ısıtma hemde soğutma için kontakları mevcut ayarlar F0-F1-F2-F3-F4-F5-F6-F7 diye gidiyor ne yaptıysam çözemedim sıcaklık ve soğukluk ayarlarını
[/QUOTE]

Bu linkte kontakların açılımı yazıyor.

http://5mp.eu/fajlok2/pitvill/wh7016h_www.5mp.eu_.pdf

WH7016H  için

5 ve 6 numaralı uçlar besleme gerilimi için, eğer termostatınız AC 220V ise 5 ve 6 numaraya duvardaki prizden elektrik veriyorsunuz.

1 numara ortak anahtar ucu, 1 numaraya 5 numaradan bir  kablo bağlıyorsunuz. (1 ve 5 birbirine bağlı olacak, ayrıca 5 ten çıkan bir kablo duvara giden şebeke gerilimine bağlı olacak)

2 numaraya soğutucunun kablosunun bir ucunu bağlıyorsunuz.

3 numaraya ısıtıcı kablosunun bir ucunu bağlıyorsunuz.

Isıtıcı ve soğutununun kablolarının boşta kalan diğer uçlarını 6 nolu kontak noktasından çıkacak bir kabloya bağlıyorsunuz.

[/QUOTE]

5 ve 6 numaraya 220v faz ve nötürü girdim 5 ve 1 numarayı birbirine köprüledim 2 ve 6 numaradan soğutucu uçlarını 3 ve 6 numaradan ısıtıcı uçlarını bağladım onlarda sorun yok benim yapamadığım derece ayarlaması onu yapamadım.

[QUOTE=laguna2][QUOTE=sinanistanbul][QUOTE=laguna2]WH7016H Bu modelin ayarları nasıl yapılacak bilen varmı hem ısıtma hemde soğutma için kontakları mevcut ayarlar F0-F1-F2-F3-F4-F5-F6-F7 diye gidiyor ne yaptıysam çözemedim sıcaklık ve soğukluk ayarlarını
[/QUOTE]

Bu linkte kontakların açılımı yazıyor.

http://5mp.eu/fajlok2/pitvill/wh7016h_www.5mp.eu_.pdf

WH7016H  için

5 ve 6 numaralı uçlar besleme gerilimi için, eğer termostatınız AC 220V ise 5 ve 6 numaraya duvardaki prizden elektrik veriyorsunuz.

1 numara ortak anahtar ucu, 1 numaraya 5 numaradan bir  kablo bağlıyorsunuz. (1 ve 5 birbirine bağlı olacak, ayrıca 5 ten çıkan bir kablo duvara giden şebeke gerilimine bağlı olacak)

2 numaraya soğutucunun kablosunun bir ucunu bağlıyorsunuz.

3 numaraya ısıtıcı kablosunun bir ucunu bağlıyorsunuz.

Isıtıcı ve soğutununun kablolarının boşta kalan diğer uçlarını 6 nolu kontak noktasından çıkacak bir kabloya bağlıyorsunuz.

[/QUOTE]

5 ve 6 numaraya 220v faz ve nötürü girdim 5 ve 1 numarayı birbirine köprüledim 2 ve 6 numaradan soğutucu uçlarını 3 ve 6 numaradan ısıtıcı uçlarını bağladım onlarda sorun yok benim yapamadığım derece ayarlaması onu yapamadım.
[/QUOTE]

ısıtma derecesini 26 dereceye soğutmayıda 24 dereceye ayarlamak istiyorum yani akvaryumdaki sıcaklık 26 dereceyi geçtiğinde soğutucu uçlarından fan çalışacak 24 derecenin altına düştüğünde fan durup ıstma konumuna geçecek birde hassasiyeti nasıl ayarlayacağım.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.