ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
meskure
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
12 Şubat 2016 21:13
Toplam Mesaj:
21 [0.01 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
meskure
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Diyarbakir
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

sarı prenses
mavi prenses
beyaz prenses
aysmen
mapanga
demasoni
vb... koloniler

SON 10 MESAJI

Oranda Japonların Yüzeylerini Kuma Sürtme Problemi
Ben bu tür sorunlarda ki akvaryumunuz bende olsa yarım avuç kaya tuzu atardım bir iki gün sonra da su değişimi bir hafta boyunca % 30 40 oranında senelerdir yapıyorum şükür kayıp yaşamadım, basit kaşınma problemi olarak düşünülürse bir tavsiye diye yazmak istedim. Sağlıkla büyütün.[:D]
Petshop Acmak İstiyorum...
Arkadaşlar öncelikle merhaba diyerek başlayayım. Bende yazıyı bir solukta okudum ancak hiç mi bu işten para kazanılmaz yorumlar cesaretten uzak gibi geldi. Yeni açan arkadaşım gayet iyi para kazıyor. Ha kazanılan paranın miktarı ayda 15 20 bin kazanacağım diyen için daha başka işler var. Ancak bunca yıldır yapanlar para kazanamasa nasıl devam ediyor? bir sormak lazım diyerek şükür diyen için gayet yapılabilir bir iş.
Cömert Bey'e teşekkür ederim. hiçte olumsuz cümle kurmadan olması gerekeni anlatmış gerisi ya nasip...
Bir Minik Sera Da Benden. Sezon 2 Geliyor ! :)
Tebrikler çalışmalarınızı ve başarılarınızı cani gönülden tebrik ederim. inanmak denir çalışmanıza...
Saç Yosunu için En Hızlı Çözüm Nedir?
Bir haftada bitkilerim kapladı doğal yoldan yana olduğum için elle daldım suya tutam tutam çıkardım kökünü buldum bitki aralarında kalan saçakları dahil topladığıma inanıyorum iki gün geçti (lepistesler yavruları ile ordalar doğal olarak çoğalıyorlar almasamıydım demedim değil hani yavrular açısından) ancak gelişmeleri yazarım. bu arada balkonda yaptığım bir ortan 2 saat direk 60 derece güneş ışığı alan ancak sıcaklık değerlerinin üst almadığı ısının 26 28 aralığında kaldığı bir gölgelikte ortaya çıkan oluşumdan bahsettim ışık yok! kış hariç orda balıklarım ve şimdiye kadar denge çok iyi işliyordu bilmiyorum ancak belkide hala öyle...[:)))]
İzmir De Ufak Bir Discus Hane Kurulumu(sayfa5)
Öncelikle hayırlı olsun akvaryumların su tesisatını nasıl yaptınız rica etsem resimlerle anlata bilirmisiniz? vana aracılığı ile dolup boşaltma yapıyorsunuz sanırım ve bağımsız biribirlerinden yanlış mı gördüm?[:geek:]
Üretimhane açmak isteyenlere...
Yazı gerçekten açıklayıcı iyi düşünmek lazım tecrübe zaman ve para varsa neden kendi işiniz olmasın?[:)))][:iyi:]
Demasoni üretim seti tavsiye
Arkadaşlar bende Yasir karakasa katılıyorum. şimdi üretmek istiyorsanız bence çokta fazla kayalık vs. gerek yok. ha ortaya delikli orta boy bir kaya koyarsanız en azından erkeklerin kovalamalarından kaçabilecekleri bir mekan olur. böylelikle hem yavrulu dişi gözden uzaklaşmamış olur hemde tek kayanın kaldırılması ve balığın kusturulmaya hazırlanması mümkün olur.
Lakin çok kaya çok mağara kücücük dehlizler ve hatta yeşillikte olur ama burdaki mantık görselliktir üretim değildir kendini kurtara bilen yavru kurtulur ve zamanla fazlalaşırlar. A[:)))]ma bu üretim mantığı değildir. kimi üreticiler kaya vs gerek yok derler. Üreticiler diyorum dikkat edin. yeterli dişi ve erkek miktarını oluşturdunuz mu geriisi gelir.
Elektriksiz filtre sistemi
Akvaryum dip çekimi sırasında elimde 1.5m lik hortumu hüptürük[:lol:] sistem ile çekerken döngüye şahit oldum. Lakin durum şöyle [:D]kova dolmak üzere iken[:geek:] elimi aşşağıdaki kovaya doğru duran hortumun ucuna kapattım damlamasın dile derken parmağımın basılı olduğu kısmı akvaryuma daldırdım. yem atma yeri varya standart 1m lik akvaryumda hortum çift taraflı sıkıştı. hortumun su çekilen kısımı üstte pis su çıkan ucu altta kalınca döngü başlamış. kovayı boşaltıp gelene kadar farkında olmadığım bu durumun farkına vardığımda hatta eşime bu kadar denk getirilebilir demiş gülmüştük. çünkü balıklar resmen akıntıya karşı yüzüyorlardı. ha normal bir durum dedik hortum lazım tabi... çıkarttım işime devam ettim.
bence arkadaş bunu demek istedi....[:)))]
biraz set bir hortumu yemleme kısmından hüplettikten sonra akvaryumun alt kısmına daldırın. diğer uç 60+kapak üstü bir acuç +10= 70cm den akan su düşünün
ne kadar süre bileceğini hiç test etmedim aslında elektirik gittiğinde denemek lazım [:lol:]

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.