ÖZELLİKLER

Kullanıcı Adı:
xlemre
Kullanıcı Grubu:
Forum Üyesi
Geri Bildirimleri:
Aldığı Beğeni:
2
Hesap Durumu:
Aktif
Durumu:
Çevrim Dışı
Son Ziyaret:
22 Kasım 2014 13:32
Toplam Mesaj:
80 [0.02 Gün Ortalaması]
Paylaşım Sayisı:
0 (Son 6 Ay)
İlan Sayisı:

BİLGİLER

Ad Soyad:
Harun Kaya
Doğum Tarihi:
Girilmedi
İl:
Istanbul
Meslek:
Özel Mesaj:
Sohbet Talebi:
Üye Favorile:
Sosyal Medya:

İMZA

Harun Kaya

SON 10 MESAJI

Su dalgası
Şelale yapın ve çıkışlarını suya doğru döndürün. O haliyle kahabrcık çıkacaktır ki şelale filtreyi kabarcık yapmadan yüzeye doğru veririm ve fışkiye tarzı bir görünüm yaparım. Yani kabarcık yapmaz ama yüzeyde yarattığı dalgalanma suya oksijen verir. Korkmayın şelale filtre oksijen vermez diye.
Balıklarım Gün Gün Ölüyor
[QUOTE=mesutok]Yüzeç erimeleri öncelikle kirlilik, su kirliliğinden oluyor, ikinci sırada yüksek stresten oluyor. Böyle durumda bu olaylar genele birçok balığı etkilemeye başlamışsa önce fazlaca bir su değişimi, ardından bir süre sık sık az su değişmi, ve bunun beraberinde bir filtre bakımını gözden geçirmekte fayda var sonrasında hasta balıkları bir karantina tankına ayırıp orada tedavi etmek fayda var tedavide ise sünger elyaf filtreler tedeğilde hava taşı kullanmakta fayda var fazla akıntıda balıkları yoruyor. Işığı fazla yoğun kullanmamakta fayda var. Hava taşı kullanırken ilgili ilaçla suyu biraz yeşilimtirak yapıp fazlada abartmadan 4 gün kadar beklemek lazım su değişimi yapmadan. Sonrasında genelde iyi oluyor, baktın azaldı biraz su değişimi bir miktar daha yüzgeç erimesi ilacı. Balıkları birde iyi beslemek lazım haşlanmış sebzelerle ve ilgili yemlerle, kuru yemine birkaç damla vermeden önce balık vitamini sıvısıda damlatmak balıkları iyi destekler.[/QUOTE]

Yorumunuz için çok teşekkür ediyorum ama durumu şöyle izah edeyim Moli kuyruk erimesi kesin ama diğer balıklarda böyle bir durum yok. Halsizlik ve yem yememe durumu mevcut.
Balıklarım Gün Gün Ölüyor
Fotoğraf:

Canlıdaki Belirtiler: Durgunluk, Yem yememe, Dibe çökme veya yüzeyde hareketsiz durma.

Akvaryum Kapasitesi (litre): 195

Akvaryumdaki Diğer Canlılar: 2 Gurami, 2 Melek, 1 Senegal Bişiri, 2 Plati, 2 Moli, 1 Botia.

Bilinen Tüm Su Değerleri (pH, sıcaklık, amonyak, nitrat): 26 c

Filitrasyon: H/1500 lt.

İlaç Kullandıysanız İsimleri ve Miktarları: Mikofish (15 cc )

Diğer Genel Bilgiler (Su değişim sıklığı, akvaryumda en son yaptığınız değişiklikler vb.) : Haftalık %15 su değişimi.

Arkadaşlar merhabalar,

Geçenlerde yazdığım sıkıntı diğer akvaryumumda da belirdi. Orda da ilginçtir bir Moli kuyruk erimesi görüldü ve ayrıldı. Ancak diğer balıklarda da belirtiler başlayınca Mikofish buraya da kullanmak zorunda kaldım. Genel anlamda bir durgunluk ve yem yememe var hayvanlarda. Yarın akvaryumu %80 temizleyeceğim. Kum, bitki ve aksesuarları yıkayacağım. Dış motor sistemini temizleyeceğim. Ancak ne olur akıl verin. Bu durum beni sinir ediyor. Hasta dediğim Moli kuyruğu daha da ileri seviyede erimeye başladı. Bu sabah Platilerden birini kaybettim. Şu anda da Botia ölüyor. 

xlemre2014-11-20 23:23:30
Moli'deki kuyruk ve yüzgeç beyazlaması
Bir kişi bile yardımcı olmayacak mı ? Ana tank içinde de tahmin ettiğim gibi hastalık başlamış. İlk kayıbımı verdim sonrası gelmez umarım.
Moli'deki kuyruk ve yüzgeç beyazlaması
Fotoğraf:

Canlıdaki Belirtiler: Kuyruk ve yüzgeç beyazlama, durgunluk, ara ara dibe çökme.

Akvaryum Kapasitesi (litre): 55 lt.

Akvaryumdaki Diğer Canlılar: Moli, Plati, Gurami

Bilinen Tüm Su Değerleri (pH, sıcaklık, amonyak, nitrat): 26 c sabit.

Filitrasyon: Saat başı 300 Lt.

İlaç Kullandıysanız İsimleri ve Miktarları: Mikofish (Anatank 15 cc. Hastalıklı balığın ayrıldığı 5 lt. akvaryum için 2,5 cc.)

Diğer Genel Bilgiler (Su değişim sıklığı, akvaryumda en son yaptığınız değişiklikler vb.) : Haftada 20 lt. su değişimi.

Merhabalar,

Yukarıda da belirttiğim gibi mantar olduğunu düşündüğümden, mikofish tedavisine başladım. Anatank içerisinden ayırdığım balığı 5 lt. içerisine alıp günde 2,5 lt. su değiştirip hergün 2,5 cc ilaç kullanmayı, ana tank içerisinde ise hergün 15 lt. su değiştirip 15 cc ilaç kullanmayı düşünüyorum.

Anatanka bulaşma görünmüyor ama kesinlikle suya bulaştığını düşünüyorum.

Doğru yapıp yapmadığım hususunda bana yardımcı olur musunuz ?
Çok üreme sorunu
En az 30 litrelik bir akvaryum gerekir lepistes üretimi için ki o da tek yavruluk. İkinci bir üreme olduğunda, büyük sıkıntı yaratır.
Fanusta beta
[QUOTE=betta1234] [QUOTE=xlemre] 20 liralık 10-15 lt. akvaryum al bana sorarsan. Hem daha güzel dizayn edebilirsin.[/QUOTE]
Konuyu acan arkadasimiz konuyu 2008de acmis coktan büyük akvaryum almistir bence [/QUOTE]

:D :D Oltaya geldik.
Hayalet Balığı Bilgi paylaşımısınız
50-60 cm olan bir hayvan bu. En azından 200 lt. olmalı diye düşünüyorum. Ortalama 15-16 yıl ömürleri olduğunu da düşünürsek 40-50 cm akvaryum eziyet olacaktır. Ayrıca Senegal bişiri gibi hızlı büyür.
Çöpçü balıkları balık pisliği yer mi?
Doğada öyle bir canlı maalesef yok ama keşke olsaydı.
Fanusta beta
20 liralık 10-15 lt. akvaryum al bana sorarsan. Hem daha güzel dizayn edebilirsin.

SON MESAJLAR

GÜNCEL 100 TANITIM

SON İLANLAR

FORUM İSTATİSTİKLERİ

• 3,797,668 Mesaj
  • 408,613 Konu
  • 91 Forum
  • 145,128 Forum Üyesi
  • 1,466 Özel Forum Üyesi
  • 29 Kıdemli Akvarist
  • 1,941 Dün Giriş Yapan Üye

Şu ana kadar en fazla 1365 kişi 27.03.2012 23:21 tarih ve saatinde çevrim içi oldu.